Skocz do zawartości

Corsa c 1,2działający nawiew mimo wyjętego kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od tego, że córce padł aku . Aku miał 3 lata. Dziwne trochę, że padł po trasie ok 35 km i postoju 3-4 godz. Dzwoni i pyta się co i dlaczego. Po wywiadzie telefonicznym stwierdzam, że alternator ok, czyli ładowanie było. Decyzja szybka. Córa kupiła nowy aku i sama wymieniła ( jestem dumny.) W końcu przyjechała do mnie podłączyłem opcoma, sprawdziłem błędy no i wszystko ok. Gaszę samochód a tu słychać delikatny szum.  Delikatnie wieje z nawiewów mimo wyjętego kluczyka.Odpiąłem aku  załączyłem  - cisza. Odpaliłem samochód klima działa ( klimatronik ), nawiewy działają wentylator działa w całym zakresie, włączam wyłączam ,gaszę samochód jest ok. Powtarzam całą operację jeszcze raz i zonk. Po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka dalej słychać  cichutko jak pracuje dmuchawa i czuć delikatny nawiew z kratek bocznych. Na razie poleciłem córce odpięcie aku jak po zgaszeniu samochodu jak będzie wiało z nawiewu. Właśnie zajechała do swojego domu i dzwoni, że wieje z nawiewu po wyjęciu kluczyka. Nie dzieje się to za każdym razem ale dość często. Klimatronik działa , nawiewy działają w całym zakresie. Corsa c silnik Z1,2XEP z 2006r Klimatronik.

Co może być powodem takiego zachowania się nawiewu, od czego zacząć szukanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w panelu klimatronika, ale czemu nie rozłącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Czyżby działał tak jak radio, że można załączyć poza obecnością kluczyka? Jest tam Webasto jakieś? Można spróbować podmienić panele, albo rozebrać i zobaczyć jak wygląda płytka sterująca czy potencjometry. Możesz też podłączyć Opcoma i zobaczyć czy mimo wyłączenia biegów wentylatora jest dalej załączony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto nie ma. Po wyjęciu kluczyka wszystko jest martwe tj. nie świeci się nic, pokrętła są nieaktywne nic się nie podświetla, po prostu zgaszony prawidłowo samochód.. Na początku myślałem,  że to wiatrak od laptopa tak delikatnie szumi, ale wyłączyłem go i zacząłem nasłuchiwać,  Po pewnym czasie zauważyłem, że powiewa kratkami bocznymi na kokpicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś przekaźnik za załączenie/rozłączanie klimatronika buntuję się, ja bym posprawdzał najpierw cały układ sterowania i obserwował zachowania po kilka razy w programie diagnostycznym. U mnie czasami tak zdarzy się, że zamknę auto z kluczyka (pilot kaput), to radio potrafi się włączyć po 30sek jak odejdę od auta i też żadnego błędu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie autkiem córa pojechała do domu. Będę go miał w sobotę to będę mógł coś posprawdzać. Na razie chcę się przygotować teoretycznie by wiedzieć za co się zabrać i czego szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży zapas czasu na rozkminianie tematu, może i dobrze. Najlepiej zacząć od najprostszych spraw bezpieczniki/przekaźniki/napięcia, później można sprawdzać panel/silniczek i moduły sterujące. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że nie powinno być napięcia po wyjęciu kluczyka. Może faktycznie jakiś przekaźnik się podkleja? Pytanie który i jak działa całe sterowanie nawiewem w klimatroniku co za co odpowiada, jakie bezpieczniki, przekaźniki itp. Czeka mnie dużo szukania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to liczę. Swojego czasu walczyłem z tą corsą odnośnie nierównej pracy silnika i z pomocą Adama doszedłem dlaczego- źle ustawiony rozrząd. Możliwości forum są przeogromne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczekaj 10 minut, czy dalej bedzie słychac.

Powinno sie wsio rozłaczyć po tym czasie.

Nawet jak na światłach zostawisz, to powinny sie wyłaczyć.

Ale opcomem obadaj, może jest cos w klimie załączone niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności