Skocz do zawartości

Centralny zamyka tylko drzwi kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z problemem kiedy to centralny zamek zamyka tylko drzwi kierowcy? Cała reszta pozostaje otwarta włącznie z bagażnikiem i wlewem paliwa. Bez znaczenia czy zamykam z kluczyka, pilota czy za pomocą komputera. Jednakże jak w testach elementów wykonawczych zamykam samochód to program się zawiesza. Przelotki w drzwiach sprawdzone i jest wszystko w bardzo dobrym stanie. Jak mierzyłem napięcie dochodzące do tylnych drzwi to wynosiło 12V dla otwierania i 0,1V zamykania. Aktualnie obstawiam cały moduł sterujący nadwozia. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co sprawdzić. Bo żeby wszystkie siłowniki padły prócz kierowcy to wydaje mi się mało prawdopodobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem dodać, że nie otwiera drzwi jak zostaną zamknięte ręcznie mimo że dochodzi napięcie. Tak czy siak pewnie wina modułu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem w Merivie B (2016 r.). Otóż kluczyk główny (oryginalny) zamyka i otwiera wyłącznie drzwi kierowcy, zarówno z grota jak i z przycisku, natomiast kluczyk zapasowy zamyka i otwiera wszystkie drzwi. O co tu chodzi, ktoś pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość DW ASTRA

Przepraszam że się tu wtykam, ale na forum jestem od 5 godz. jak się zarejestrowałem. I tak czytam czytam próbuje znaleźć swoje usterki i wygląda mi na to, że w mojej astrze H rozprogramowałem centralny zamek to znaczy: zamykanie i otwieranie zamka centralnego, grotem w zamku od strony kierowcy. Czyli otwierałem wszystkie drzwi a teraz otwierają się tylko jedne lewy przód. A wszystko  działało dobrze dopóki nie zaczepem szukać kombinacji żeby ustawić otwierał bagażnik na przyciśniecie 1x auto 2x bagażnik. Pozostałe funkcje działają bez zarzutu. A nigdzie nie mogę znaleźć przywrócenia w/w funkcji, więc zwracam się o pomoc do ja37 czy może mi pomóc w tej materii .z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pilot przestał działać czy chcesz otwierać auto z zamka drzwi kierowcy samym grotem. U mnie żeby otworzyć wszystkie drzwi muszę dwa razy przekręcić kluczykiem w drzwiach żeby się wszystkie otworzyły. Pilot mi padł bo urwały mi się guziki (mikro przełączniki)...ale jadą już zamówione do lutowania. Teraz żeby wszystko wróciło do normy trzeba włożyć kluczyk w stacyjkę i przycisnąć guzik zamykania i poczekać aż wszystko się zamknie i kluczyk (centralka) powinna działać. Tylko nie pamiętam czy robiło się to na włączonym czy wyłączonym zapłonie (bez odpalania silnika). Kluczyk bankowo ma być w stacyjce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DW ASTRA

W moim przypadku to pilot zdalnego sterowania jak i przycisk na cockpicie oraz wszystkie klamki działają tak jak ma być, natomiast grotem z pilota w zamku mogę zamknąć lub otworzyć drzwi kierowcy, w tym czasie pozostałe zamki są umarłe lecz z pilota to wsio działa. Wykonywałem te programowanie co opisujesz w różnym wykonaniu i w moim przypadku nie ma żadnych efektów, chyba ja sobie bardziej nagrzewałem i nie wiem czy nie skończy się to w ASO. Koleś w Fordzie jak mu padł pilot to kupił dobrą używkę przełożył grot i imo wsadził w stacyjkę 3 razy on off zrobił i kluczyk działa. A w Hoplu to nowy 5 stówek z programowaniem. Na koniec dodam jeszcze jak by coś nie działało z pilotem to oprócz mikro-styków wymianie podlega też rezonator kwarcowy. który często się uszkadza na skutek upadku. To tylko moja sugestia na wypadek przed dużym wydatkiem można kupić używkę i prze lutować ten mały kwarc. Pozdro dla Szczecina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taki przypadek masz. To coś nabroiłeś, zamek kierowcy powinien być sprzężony z innymi zamkami. Jeśli u mnie wymiana guzików nie pomoże, to będę kombinował z drugim kluczykiem (zobaczymy też ten kwarc czy da radę). Ale to tak dla wygody tylko, bo jak nie ma mrozów to tragedii też :D Również pozdrawiam Wrocław ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm.

Co do pilota.

Nowy pilot jakoś 130zł zdaje się kosztuje.

Grot sie przekłada, programuje opcomem i bez zabawy z kwarcem.

 

Co do otwierania kluczykiem - musze zobaczyć u siebie, bo nie pamietam :)

Jeśli mi otworzy oba drzwi, to może trzeba by zajrzeć do wtyczek zamka, drzwi, bo może coś z którymś kabelkiem się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności