Skocz do zawartości

Brak sygnału dźwiękowego niezapiętych pasów pasażera


Rekomendowane odpowiedzi

Gość venox67101

Witam. Posiadam Corsę D z roku 2009, samochód kupiłem niedawno od osoby prywatnej i samochód mimo obecności pasażera na fotelu nie wykrywa niezapiętych pasów i nie daje sygnału dźwiękowego, chciałbym to przywrócić. Kable pod fotelem są całe, podłączone. Prosiłbym o podpowiedź gdzie szukać usterki/umyślnego wyłączenia tego systemu. Posiadam chińskiego op-coma i kody do samochodu, jednak nie mogę znaleźć w internecie odpowiedzi którą opcję sprawdzić czy jest włączona :(

Miłego wieczoru!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnyś, że chcesz to przywrócić? Żona mnie molestuje bym to wyłączył :D Kiedyś rzuciłem ciężki plecak na siedzenie i skurczysyn się upominał o pasy. Ja osobiście mam już nawyk zapinania, a teściowi to nawet to plumkanie nie przeszkadza, jak zapomni zapiąć :D Pytanie czy masz w ogóle czujnik naciskowy zainstalowany u pasażera? Możliwe, że ktoś wyłączył go. Najlepiej zapytać byłego właściciela. Ja bym raczej nabywcy o takich rzeczach powiedział, no ale wiadomo jacy ludzie są. Pozbyć się i z głowy a nabywca niech się męczy sam. Może nawet o tym zapomniał ;) Każdy kogo znam to cholerstwo wyłącza, bo nawet po parkingu się nie da przejechać i drze ryja o pasy.

W Astrze opcomem to wygląda tak:

 

Wyłączanie brzęczka niezapiętych pasów za pomocą OP-COM

1. Wchodzimy w 'Nadwozie'
2. Wchodzimy w 'SDM Poduszka Powietrzna'
3. Wchodzimy w 'Programowanie'
4. Wchodzimy w 'Zaprogramować ECU'
5. Tam mamy kilka pozycji, na dole jest ' Stan sygnału o niezapiętych pasach bezp.' Zmieniamy 'off' na 'on'
6. Na dole klikamy na 'Wykonaj kodowanie SBR'
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest też to osobno dla każdego siedzenia. Ja też w swoich touranach to wyłączyłem.  W 1t3 było dla pasażera tez ale wyłączenie to wyłączenie ogólne czyli nie ma na osobne siedzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mu plumka dla kierowcy a dla pasendżera nie to są trzy możliwości. Czujnik w uchwycie pasa się spierniczył, jest osobno na każde siedzenie i ktoś to wyłączył, albo się mata z czujnikiem popsuła. Ale to już w opcomie czy TECHu będzie widać czy jest możliwość osobno dla kierowcy i pasażera. Ale ja bym nie ruszał tego... W Corsie C miałem zasadę, nie ruszę póki wszyscy nie zapną pasa i tyle. Albo każdy płaci mandaty za siebie. Plumkacz i tak dopiero po przekroczeniu iluś tam km zaczyna wkurzać ucho. A mnie zaczyna wkurzać, jak jadę a ktoś mi się obok miota z zapięciem pasa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności