Skocz do zawartości

Opel Zafira A OPC - wibracje i buczenie


Gość AdrMas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem, który pojawił się po remoncie silnika. Nadwozie wibruje cały czas, a podczas jazdy jest bardzo głośno w środku, jakby coś buczało. Silnik pracuje równo i z zewnątrz tego buczenia nie słychać. Podałem link do nagrania z wideorejestratora, gdzie słychać ten basowy dźwięk. Mechanik, który robił remont sam nie wie, co mogło się stać. Wymienił poduszki, które były uszkodzone, ale to nie było przyczyną. Wydech został zrzucony, ale też to nic nie dało. Może miał ktoś z Was podobny problem?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Link do nagrania:

https://youtu.be/ijoPH1hTn6E

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym wszystkie wiązki i przewody czy prawidłowo są zapięte w uchwyty przy nadwoziu.

Źle zamontowana obudowa filtra powietrza też potrafi krwi napsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

Sprawdził bym wszystkie wiązki i przewody czy prawidłowo są zapięte w uchwyty przy nadwoziu.

Źle zamontowana obudowa filtra powietrza też potrafi krwi napsuć.

 

Obudowa filtra też była sprawdzana, a o kablach nawet nie pomyślałem, bo nie wiedziałem, że źle zamocowane przewody mogą dać takie objawy. W weekend sprawdzę wszystkie wiązki i dam znać, czy to było to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AdrMas napisał:

który pojawił się po remoncie silnika.

 

 

Ja bym się tego czepiał.

Sprawdź może czy dobrze założył rozrząd.

Czy poskręcał jak należy kolektor ssący

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań do autora postu:

 

1. Czy silnik działa tak jak przed naprawą? 

2. Co było robione z tym układem wydechowym? 

3. Wszystkie osłony wydechu i silnika są dobrze skręcone? 

4. Filtr powietrza jest odpowiednio osadzony? 

5. Przypadkiem nie ma gdzieś luzu połączenie turbiny/IC/Kolektora ssącego/wydechowego? 

6. Może coś z obudową rozrządu nie dobrze założona/skręcona? 

7. Na luzie też występuję te buczenie czy dopiero podczas jazdy?

 

Taki dźwięk obciążenia silnika albo rezonansu jakiegoś elementu plastikowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1954 napisał:

Sprawdź może czy dobrze założył rozrząd.

Czy poskręcał jak należy kolektor ssący

 

Rozrząd również był sprawdzony. Wydaje się mi, chociaż mogę się mylić, że jakby było coś nie tak z kolektorem ssącym, to być może byłoby coś słychać też z zewnątrz, a tak jak pisałem w pierwszym poście, silnik pracuje równo i nie ma żadnych niepokojących dźwięków. Ten basowy dźwięk słychać tylko w środku i podczas nawet normalnej jazdy jest to bardzo irytujące, dlatego samochód stoi i czeka, aż w końcu znajdzie się przyczynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemno jest, latarka w rękę zapalić auto, otworzyć maskę i świecić w okolice dolotu jak i wydechu w silniku, jak palisz papierosy to puść dymka w okolicę np. kolektora ssącego i patrz co się dzieje z dymem, tylko wyłącz klimę żeby wiatrak nie dmuchał na silnik ;) W świetle latarki żeby nie rozpraszało nic snopu światła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności