Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega poczyta sobie lekturę świąteczną i napisze co ma na pewno po sprawdzeniu bezpośrednio na skrzyni.

 

https://opel2015.wordpress.com/category/skrzynia-biegow-manualna/

 

 

Bo według dekodera masz przełozenie 4.19 

A tabela przełożeń juz ci poszukałem

http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/porady/skrzynievectrab.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok. Zrobię to 31 grudnia jak będę na podnośniku to poszukam tabliczki z oznaczeniem. Jak 4.19 przełożenie to skrzynia krótka . Myślę właśnie zmienić w niej olej i wlać ten ceramizer do skrzyni, wybieram się 2 stycznia w długą trasę ok 600km więc będę mogl sprawdzić czy będzie ciszej pracować w trasie na autostradzie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adasiuniunio napisał:

Jak 4.19 przełożenie to skrzynia krótka .

 

 

Jak 4.19 to inna skrzynia.

Nie czytałeś linku dokładnie?

 

Odnośnie oleju to masz napisane w linku.

Widać że nie za bardzo chce ci się czytać.

Wolisz mieć na tacy.

 

 

Aby sprawdzić numer wystarczy podnieść auto , zdjąć lewe koło , popsikać sprayem do turbin aby umyć miejsce numeracji i odczytasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święto w pracy - strażak, policjant, lekarz, czy cieć?

 

Z wymianą 5 biegu może cię uleczę - prędkość max wzrośnie o 20km/h.

Nie wiem, czy warte to roboty.

Wyliczysz sobie może i więcej, ale taki klocek jak zafira nie pozwoli na więcej.

To nie czasy skrzyń F16, że się zakładało kółko do F20 i max był możliwy nawet 286km/h.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratownik medyczny. Kiedyś pisałem.

Nie no nie chce się bawić w jakieś tam zmiany, tak się natknąłem na taki zabieg ;-) Ok, będę u mechanika 31 grudnia i sprawdzę co za skrzynia u mnie siedzi. 

Z drugiej strony chyba nie będę zmieniał na dłuższą bo to raczej trochę kasy kosztuje , tylko poprostu wkurza mnie trochę ten hałas jak jadę ponad 110 - 120km/h i obroty że przy 120 km prawie 4000tys. Mam stara astrę g w automacie 4-biegową i tam przy 120km/h 2800obr i ciszaaa :-P

Może wymiana oleju i dodanie ceramizera trochę wyciszy. A po drugie możliwe że Zafiry mają słabe wygłuszenie i silniki nie należą do najcichszych :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel zawsze był i jest głośny.

Na to nic nie poradzisz.

A klocek jest raczej autem miejskim, a nie ścigaczem na autostradzie.

Z tym trzeba się pogodzić.

U Kasi w astrze tez jest 3200 obrotów przy 120km/h i trudno.

Ale w mieście spali 8-9l a moje turbo spali 12-14 l.

Na autostradzie jeszcze większa różnica, bo 7,5-8l przeciwko moim 14-16 :)

Inna sprawa, że jak masz co nacisnąć, to się z tego korzysta :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg opel infos to opel mial tak jesli chodzi o silnik x16szr:

Astra F (F13WR/CR, F17CR, AF13), Astra G (F13WR/CR, AF13(-II)), Vectra B (F13WR) 

Czyli w AG musisz miec F13WR czyli dluga albo CR czyli krótką. Sprawdz co masz i mozesz wtedy myslec o zakupie innej skrzyni. Jak widac tez z tym silnikiem astr F miala taka skrzynie. Jakby sie okazalo ze masz ta CR krotka to ze szrotu czy to z AG czy AF taka skrzynia F13WR by kosztowala czapke kruszek a wlasciwie troche wiecej co warte jest amelinium z niej i stal.Mysle ze tak naprawde cena powinna oscylowac od 150-250 zl. w takim przypadku Tylko sama skrzynia potrzebna i chec podmiany i jezdzisz. Samo auto juz nie jest tez za nowoczesne wiec to i tak niby spory wydatek wzgledem wartosci ale jak klient pragnie to czemu nie. 

 

Oczewiscie F15 czy f17 tez by podeszla ale zapewne potrzebne jeszcze dodatkowe graty poza sama skrzynia by byly. No i zeby sie nie okazalo ze silnik nie darady tego uciagnac. 

Edytowane przez wesol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności