Skocz do zawartości

silnik 1.8 140km wymiana paska rozrządu


Gość Turbina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem wymienić w silniku 1.8 140 km pasek rozrządu, napinacz i rolke prowadzaca oraz simeringi które zaczely puszczać olej po wymianie oleju z WMtec 5w30 na Gm 5w 30 nigdzie w Polsce nie mogłem dostać oleju WMtec. Vectre posiadam od pól roku i nie jestem pewny kiedy był wymieniany rozrząd. Moje pytanko po zablokowaniu kfzr znaki na kołach się nie zgadzają i na dolnym kole też jest troszkę przesunięty. ale nie miałe problemów z odpalaniem samochodu i przyspieszeniem wiec o co tutaj chodzi czy ma tak być to ustawione ? Przegladałem różne filmiki i instrukcje i u mnie jest duża różnica przesunięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o pomoc

 

vectra .jpg

Na lewym kole jest kropeczka na srodku a na prawym dziurka jest prawie po drugiej stronie koła.Czy może ta literka A leżaca jest prawidłowa już sam nie wiem dodam że przy takim położeniu na dolnym kole między znakami jest róznica  około 5 cm i jak bym nie krecił dolnym kołem to inaczej nie będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam z takim silnikiem?

Kolego - pisz w odpowiednim modelu - ale najpierw bym poczytał o blokadach rozrządu przy KZFR.

Z regulaminem też radził bym się zapoznać -

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dziękuje za pomoc tylko mnie zdziwilo dlaczego jest tak to ustawione ta kropka na lewym kole jest na srodku a na prawym kole się nie zgadza a na kole dolnym ma róznice między znakami 0.5 cm, więc nie wiem może jestem slaby a ten filmik co koleżka wysłał wyżej też za bardzo nie widać ustawienia znaku koła drugiego wobec pierwszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak na szybko...

1. Kolega ma jakieś z d*py blokady. Nie widzę na nich punktów

2. KZFR mają być ustawione do punktów blokad, co w kraktyce wychodzi tak, że koło wydechowe ma cechę o pół zęba niżej od ssącego

3. Samo ustawienie KFZR guzik da jeśli wałki nie są z tyłu zblokowane

4. Jeśli nieumiejętnie ustawia się rozrząd, to nawet mając blokady wywali p0011 lub p0014

Tyle 

 

Do Siego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no właśnie niestety u mnie było inaczej na drugim kole ustawiłem według tego ptaszka i zblokowałem u góry i dopiero jest ok , może u mnie te koło drugie jest inne lub ktoś je wymieniał , bo vectra ma 200 tys niby nalatane a koła nie klekoczą rano. Dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam

Silnik pracuje tak samo dobrze jak przed wymianą. Szcześliwego Nowego Roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy były zluzowane KFZR 

2. Czy były zablokowane wałki z tyłu

Nie ma fizycznej możliwości, żeby coś nie pasowało. Ma być jak napisałem - nieważne jakiego producenta są koła czy ile ma przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności