Skocz do zawartości

URWANA świeca żarowa, co teraz?


Gość BedrOK

Rekomendowane odpowiedzi

Zima jeszcze przed nami, Bredok naprawiaj bo jak na to nie wydasz to zabiorą Ci kasę w inny sposób. Właśnie dzisiaj załapałem 100zł mandatu i 4pkt, 97km/h na 70, gdzie mam założony kaganiec na 95km/h i ponad 200KM silnik 3.0 (paranoja tak zduszać silnik..). Miałem już nie przyjąć ale brak innego wyposażenia wiązał się z mandatem 500zł + laweta, skończyło się na 100zł. I za te 100zł mógłbym już kupić sobie nową pompkę do baku w Vectrze, albo dla kobiety jakieś bzdety... :D Żeby człowiek wiedział...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzech swiecach bedzie palil tak samo dobrze jak na czteech. Ja u siebie kiedys w x20dtl odpialem na testy wszystkie swiece i pieknie palil jak temperatury byly blisko zera. Przy -5 trzeba pokrecic z sekunde moze dwie i tez odpalal. Teraz w tdikach od vaga to tez pali od strzala. W BLS to moge sobie odrazu przy mrozie odpalic bez grzania a w CAYC juz niestety ecm decyduje kiedy poda prad na rozusznik. Czyli jak zimno jest np -3 to ja przekrecam kluczyk odrazu a tu zwloka okolo 3 sekund i dopiero kreci. Wiele osob w astrach G sobie darowalo rozwiertu by swiece wymienic bo jak powpadaja kawalki do srodka to mozna sobie biedy narobic albo byc zmuszonym sciagac glowice co przy lancuchu rozrzadu nie jest juz takie fajne.  Ale tez nosze sie z zamiarem odkrecenia swiec u siebie w CAYC bo tez ciort wie czy ktos tam nie zagladal ostatnim razem z 8 lat temu. Dwie odkrecilem ostatnio na szybkiego ale zdrowo dowalone byly. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię rozumiem.

Ty wiesz co z czym się je.

Ale nie wiesz w jakim stanie jest jego auto.

Teraz odpala a za miesiąc może przestać.

Potem będzie pisal co z tym zrobić bo mu auto nie pali albo inne tego typu problemy zapominając dodać że nie ma jednej świecy.

Ludzie będą się produkować niepotrzebnie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbam o auto , wiem już że nie wiadomo jak długo to takie jest napewno od października ale nie wiedziałem nawet, w wtorek jadę wykręcą za Max 400 zl , wolę to niż jak ma się coś zepsuć, na wiosnę rozrząd i lalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie nie chce zakładać nowego tematu, czy praca silnika wydaje się wam ok? Bo mam wrażenie, że coś puka, jak jest zimny cisza, jak sie nagrzeje to tuk tuk tuk tuk, podczas jazdy nie, dzisiaj tukał , zgasiłem odpaliłem i już nie tukał, rzadko tak się zdarza, z reguły po zgaszeniu też tuka, co to może być? tuka podobnie jak tutaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=gxZFYwa-3jM

tylko u mnie chodzi ciszej

 

u mnie tuka: https://youtu.be/jF6iqAuJhno

 

po zgaszeniu i odpaleniu o dziwne nie tuka, z reguły tuka tak czy tak, warunek silnik musi być cieply, jeśli nawet ostygnie to już cisza: https://youtu.be/QBtMh4Z_ENM

 

moje podejrzenia padają na koło pasowe na wałku głównym czyli chyba rozrządu, ale to raz na cieplym tuka na zimnym nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności