Skocz do zawartości

Brak reakcji na odpalenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z oplem zafira b 1.9 150km 2005r  .Problem polega na tym że jak chce odpalić auto to nie reaguje na kluczyk wcześniej jeszcze odpalał ale jak odpalił to po chwili zapalały się wszystkie kontrolki wskażnik paliwa spadał na sam duł spalanie paliwa pokazywało f obrotomierz na zero ,teraz już wgl nie reaguje na kluczyk tylko pala się wszystkie kontrolki i wskaznik paliwa na zero spalanie pokazuje f .Proszę o pomoc bo mysle ze padł sterownik silnika były zielone 4 piny na wiekszej kostce tej dłuższej mysle ze jest uwalony w środku do ecu też nie mozna sie połączyc . akumulator nowy alternator tez może miał ktos taki przypadek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz coś wykręcać z autka to może zacznij od zapoznania się ze strukturą forum - regulamin -

Bo gdybyś pisał w odpowiednim dziale znalazł byś temat podobny do twojego.

Myślę że warto się zająć elektryką w twoim aucie bo trochę elektroniki już w nim jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym pisze.

Dotyczy wszystkich nowszych autek.

Elektronika jest fajna - ale nie do końca lubi wilgoć.

Temat powinien być w dziale elektrycznym nie silnikowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa klakson i sterowanie radia z kierownicy, światła drogowe, kierunki?To są objawy padania CIM. 

 

U2143-00 magistrala CAN brak łączności z czujnikiem kąta obrotu kierownicy. 

U2100-00 - Brak komunikacji z magistralą CAN (duża szybkość)

U2103-00 - Brak komunikacji z magistralą CAN (duża szybkość) 

U2139-00 - Brak łączności z czujnikiem kąta obrotu kierownicy 

B3843-02 -Obwód czujnika jakości powietrza (czujnik przy obudowie filtra kabinowego) 

 

Wygooglowane błędy na szybko, może być wina modułu CIM, uszkodzone kierunki/tempomat/jakieś styki w kierownicy, bądź nawet słaby akumulator, co też wiąże się z pracą alternatora. Ja przed wymianą akumulatora miałem istną choinkę na zegarach w Vectrze. Można sprawdzić akumulator testerem, żeby niepotrzebnie nie zakupić nowego a błędy dalej zostaną. 

 

Po mojemu obstawiałbym na słaby akumulator (koniec żywota/przepalona cela/mało kwasu) albo uszkodzony alternator. Bądź coś z kablami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest kierunki tempomat klakson jest chodzi o to ze miałem zielone piny w sterowniku i nie moge zobaczyc czy sa zgnite w wtyce i nie wiem czy sa zestawy naprawcze wtyczki komputer wymieniłem ale dalej to samo akumulator na obciazenie ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, [email protected] napisał:

miałem zielone piny w sterowniku i nie moge zobaczyc czy sa zgnite w wtyce

Psikaj kontakt sprayem do wtyków.

Druga opcja to kup uzywkę wiązkę z tą wtyczką albo uzywkę samą wtyczkę i dolutuj do starej wiązki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie problem dalej jest z moją zafirą z odpaleniem wtyczka sprawdzona od ecu prąd idzie masa jest czyli wtyczka jest ok bo myślałem ze jest zgnita. Udało mi się raz odpalić jezdziłem wszystko ok nagle wjechałem w dziurę i problem powrócił zegary opadły zaświeciły się wszystkie kontrolki zgasiłem auto i do tej pory cisza po przekreceniu kluczyka zostają kontrolki abs trakcja ids + kontrolka od ciśnienia w oponach i kontrolka swiateł bi xenon wcześniej gasły . wypinałem pompę abs wspomagania bo myślałem ze robi zwarcie ale niestety nie nawet odpinałem przednie lampy bo niby przetwornica tez idzie przez ecu ale dalej nie pali nie wiem czy ids może robic jakieś zwarcie albo abs czujniki w kołach nie mam pojecia panowie dajcie jakieś wskazówki z elektrykiem jestem umówiony za tydzień ale z  tym autem to nie wiem czy ktoś rozwiąże ta zagadkę najgorsze jest to ze nie ma połączenia do obd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności