Skocz do zawartości

Wideorejestrator - zasilane z lampki sufitowej


Gość cinek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cinek1111

Witam

Przymierzam się podłączyć się do zasilania wideorejestrator Navitel r800 z lampki sufitowej w Astrze H. Pytanie moje czy muszę montować jakiś konwerter z 12 v na 5V? Czy wystarczy, że utnę końcówkę kabla do zapalniczki i podłączę się do instalacji? W tym temacie jestem laikiem, więc Was pytam o radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam R600. Pociągnąłem jeden tylko kabelek (jedną żyłę) słupkiem do skrzynki bezpuecznikowej bo tam jest jeden rząd z napięciem po stacyjce. Wpisałem się tam i tyle. W podsufitce zapodalem tylko ładowarkę samochodową taka właśnie z 12v na 5v za 15 zł. Taka by miała z 1.5 ampera i dalej kabelek ori taki usb- mini USB do kamerki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cinek1111
25 minut temu, wesol napisał:

Ja mam R600. Pociągnąłem jeden tylko kabelek (jedną żyłę) słupkiem do skrzynki bezpuecznikowej bo tam jest jeden rząd z napięciem po stacyjce. Wpisałem się tam i tyle. W podsufitce zapodalem tylko ładowarkę samochodową taka właśnie z 12v na 5v za 15 zł. Taka by miała z 1.5 ampera i dalej kabelek ori taki usb- mini USB do kamerki. 

Czyli do podsufitki ciągnąłeś z tego co zrozumiałem gniazdko zapalniczki, a potem podpiąłeś oryginalny kabel do R600?

Mi nie za bardzo chce się ciągnąć od bezpieczników, wolał bym od światełka bezpośrednio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedną żyłę pociągnąłem tu od strony kierowcy słupkiem aż do tej lampki sufitowej. Masa tam jest już. Tam też ukryłem ta taka ładowarkę zapalniczkowa i od niej kabelek czarny ori do transmisji od r600 wywleklem już pod samą kamerkę na szybie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cinek1111
14 godzin temu, ja37 napisał:

Woleć sobie możesz, przy światełku nie ma.

A link czytałeś, czy czekasz na opis, bo nie masz czasu?

Czytałem link, który wysłałeś (dziękuję za link). Nie rozumiem, tam piszą, że jest napięcie aby tylko nie ryglować drzwi. Mi wystarczy,aby chodziła tylko przy jeździe. Tryb parkingowy mnie nie interesuje. Dodatkowo jest tam odnośnik, aby ciągnąć od bezpieczników. Więc sam już nie wiem jest w światełku 12v czy nie?

Edytowane przez cinek1111

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cinek1111

Nie wiem nie rozumiem. Rostex napisał " Przy lampce oświetlenia wnętrza nie ma plusa po stacyjce. Jest plus, który pojawia się po otwarciu auta z kluczyka i znika jakieś 30 sekund po zamknięciu auta. Z tego co pamiętam jest to przewód koloru czerwono-niebieskiego. Miałem pod ten przewód podłączony plus kamery i było ok"

 

14 godzin temu, ja37 napisał:

W AH jest tylko jedno miejsce, gdzie jest plus po zapłonie.

Czy możesz wskazać to miejsce i będzie po problemie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym.

Ale ciągle skupiasz się na lampce.

I czytasz "pod lampkę".

To czytaj.

3 godziny temu, cinek1111 napisał:

Czy możesz wskazać to miejsce i będzie po problemie?

Mógłbym.

Ale nie cierpię lenistwa.

Przeczytałeś raptem 2 posty z linku.

Edytowane przez ja37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności