Skocz do zawartości

Silnik kręci, ale nie pali - Astra H, 1.9


Gość broall

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam problem z żony astrą, a mianowicie silnik kręci ale nie zapala. Myślałem, że to rozrusznik ponieważ po 3-4 próbie rozruchu zaczęły przygasać kontrolki. Rozrusznik został zdemontowany i oddany do naprawy. Elektryk stwierdził, że faktycznie mógł być to rozrusznik bo był już nieco zużyty. Rozrusznik został naprawiony i założony do auta. Wydaje mi się, że problem został już w pewnym stopniu usunięty. Niestety auto dalej nie pali.
Na co powinienem konkretnie zwrócić uwagę? Założyłem nową klemę na "-" ponieważ miałem wrażenie, że się grzeje.
Pacjent to Astra H, 2006r, 1.9 cdti.
Chciałbym podziękować z góry wszystkim osobom, które są w stanie mi coś podpowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki, ale myślę że to nie jest to.

Wiem, że nie powinno się tak robić, ale spróbowałem poprzez psiknięcie plakiem i też nie łapie.

Ile bym nie próbował - auto nie chce odpalić.

Akumulator jest sprawny. Przekładałem z drugiego auta.

Edytowane przez broall

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym więc czujnik wału oraz rozrząd czy nie przeskoczył.

Błędy odczytałeś?

Co się dzieje z Checkiem podczas odpalania?

Masz alarm to trzeba go zmostkować bo może on też blokować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kostkę z Allegro na bluetooth, a do niej był program Car Scanner. Średnio to działa, chcąc odczytać błędy mieli i mieli aż tracę nadzieje więc nie mogę tym odczytać.

Z Checkiem wydaje mi się, że gaśnie podczas próby odpalania, bo nie chce odpalić.

W sensie zmostkować? Tzn., co konktatnie?

Nie bardzo też wiem jak sprawdzić rozrząd i czujnik położenia wału.

Myślałem, że będę mógł sprawdzić to we własnym zakresie, ale chyba bez mechanika się nie obejdzie.

Edytowane przez broall

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, broall napisał:

Z Checkiem wydaje mi się, że gaśnie podczas próby odpalania,

 

To sprawdź a nie pisz o wydawaniu się.

 

2 godziny temu, broall napisał:

Kupiłem kostkę z Allegro na bluetooth

Jaka kostka.

Szukasz porady a nie piszesz całości.

 

 

2 godziny temu, broall napisał:

W sensie zmostkować? Tzn., co konktatnie?

 

Musisz poszukać schematu do tego alarmu aby wiedzieć co on odcina.

Wiec jedyne zawieź do mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowałeś pieniądze na ten ala interfejs z allegro. Może być tak, że jest uszkodzony akumulator, słabo trochę jak 4 rozruchy. Jeśli nie pali na plaka o ile dobrze go podawałeś w trakcie rozruchu, to jest problem z czujnikiem wału albo ECU, po przekręceniu powinna załączać się pompa paliwa na pewien czas. Jest jeszcze immobilizer/alarm tak jak Adam wyżej pisze. Zobacz innym kluczykiem czy odpali, brak prądu to na kable masa (minus) na silnik, plus na akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check - gaśnie przy próbie rozruchu,

Kostka - Tutaj podałem link

To auto żony. Interfejs pewnie jest słaby, miałem nadzieje na odczytanie samych błędów. Za te pieniądze to nie jest nic dobrego przecież...

 

Tak jak wspomniałem - akumulator przekładałem z innego auta i jest to samo. Może nie napisałem jasno - auto kręci cały czas. Teraz po naprawie rozrusznika problem z kontrolkami ustaje, nie gasną.

Plak - ściągałem rurę od filtra i tam podawałem. Pompa paliwa sprawna - pod maską ściągałem przewód paliwa, po przekręceniu zapłonu paliwo leje się.

Sprawdzę drugim kluczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check będzie gasł to normalne, ale zaraz po odpaleniu może powrócić. Dziwne, że na plaku nie chce zagadać. To jest 1.9 100KM/120KM czy 150KM? Jakaś elektryka/elektronika blokuje. Nie idzie żadnego błędu zobaczyć nawet jak zostawisz na zapłonie ten ELM i podłączysz go po chwili, albo przed załączeniem zapłonu? Tech/Opcom i nawet Delphi to są dobre interfejsy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wróci Check bo przecież nie mogę odpalić.

1.9 120KM. Niestety, tą kostkę co mam, to jest lipa. Tak jak pisałem wyżej - podłączam ją, łącze się poprzez Car scanner i czyta... czekam kilka minut i nic się nie dzieje. Wnioskuję, że się nie odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności