Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z lakierem na dachu mojej merivy. Konkretnie to odwarstwił się i odpadł klar czyli warstwa lakieru bezbarwnego. Praktycznie 90% dachu mam bez klaru, pozostały niewielkie powierzchnie wzdłuż krawędzi dachu.

 

Temat jest taki, aby to okleić folią. Oczywiście folią przeznaczoną do oklejania samochodów. 

 

Pytanie do praktyków, którzy mieli do czynienia z tematem:

-po pierwsze czy warto (w sensie czy to wygląda dostatecznie estetycznie i czy trwałość będzie na te 3-4 lata minimum)

-czy dam radę sam, mając lewą o prawą rękę (a nie tylko dwie lewe) - martwi wysokość samochodu i spora wielkość dachu w mery

-jak przygotować podłoże, czy lakier bazowy, który pozostał usunąć czy pozostawić?

-jaką folię wybrać? (jakiś konkretny producent/sklep najlepiej), czy jest szansa żeby dostać folię w aktualnym kolorze nadwozia (czyli konkretny kolor z palety opla)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na YT są o oklejaniu filmy i porady.

A jakie produkty polecić?

Mnie nad szybą zamontował blacharz pasek 25cm - nie był czasu na lakierowanie - zastosował folie 3M - powiedział że innej firmy nie chce znać - tą ma sprawdzoną i wie czego się po niej spodziewać.

Może nie jest najtańszą opcją ale już ponad rok daje radę, nic się z nią nie dzieje.

Z tego co mówił nic specjalnie nie przygotowywał - poprawił tylko nadszybie i winkiel dachu gdzie wyszła korozja naprawa blacharska, trochę szpachli i dobry podkład - tam gdzie został lakier i resztę dobrze pod folie odtłuścił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak powierzchnia będzie płaska, to znaczy bez jakiś wyrwanych dziur/płatów po lakierze bezbarwnym/klar. Przyda się opalarka, rakla i dobrze to wszystko oczyścić i odtłuścić. Folia też musi być dobrej jakości i nie ma co na siłę naciągać do boków bo zaraz pod słońcem się skurczy i efekt masakryczny. Powierzchnie płaskie ładnie się robi inne zagięcia/przełamania to już gimnastyka. Dach i maskę oklejałem ze znajomym jak był szał na te folie carbonowe, po roku zaczęła się kurczyć przy krawędziach, też nie była to folia najtańsza, powiedziałbym średniej ceny. Sam próbowałem na skuterze, tam elementy owiewki licznika i lusterka już wydały się nie na moją cierpliwość :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w swojej Merivie oklejałem progi (bo dzieci, bo moja kula z którą chodzę w starej Merivce obtłukła lekko progi). Podjechałem do firmy oklejającej auta i zapytałem co by mi poradzili. Za 100 okleili wszystkie progi grubą transparentną folią na której drukują reklamy do oklejania aut. Od 2016r całość się ładnie trzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DarkoIn

Witam.
Ale trafiłem temat.
Właśnie jestem po malutkiej renowacji progów, były podrapane przez dzieciaki i psa. Wczoraj podjechałem do firmy która zajmuje się reklamą, robią reż reklamy na autach ale nie oklejają typowo folią samochodową. Fachowiec przyklejał folię na progach(robił przymiarkę) i powiem, że nie wyglądało to super. Wydaje mi się, że musi być to folia typowo samochodowa. Muszę poszperać w necie i kupić folię i chyba podejdę do tematu samemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności