Skocz do zawartości

Meriva 1.7 cdti problem ze samoczynnym wzrostem spalania


Gość marcwav

Rekomendowane odpowiedzi

W Delphi jest DPF (ja się kiedyś dokopałem u kolegi i dlatego kupiłem), choć zdecydowanie bardziej czytelny jest WoW Snooper Wurth na tym samym interfejsie... nawet można zrobić wymuszone wypalanie (na pewno na WoW  Snooper, ale pewnie i w Delphi też). 

1998726927_2522018-04-30.thumb.png.afb5ec81400ec201c59fb2d7600c1057.png34785579_2132018-04-29.thumb.png.d8075de915c58be03c2f8fa48884fd73.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcwav
21 godzin temu, bogoes napisał:

 

Sprawdzałem właśnie w Delphi i wow i nie mam w funkcjach nic o dpfie. 

Pewnie komp nie ma takiej opcji

Edytowane przez marcwav

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie uruchomiłem Delphi (po raz 2 lub 3 w życiu) i w mojej corsie D są dane DPFu (screeny).... może jednak nie masz DPFu, wtedy trzeba szukać innych przyczyn:zdziwko:. Z drugiej strony nie wierz też tak do końca w to co pokazuje wyświetlacz, wg mojego wyświetlacza moje śr. spalanie to 5,2l/100km, w rzeczywistości faktyczne zużycie to 6,2 (liczone wg tankowań -zawsze do pełna). Twoje wskazanie 8-10l/h też wydaje mi się stanowczo za wielkie jak na wypalanie DPFu, ja przy moim silniku A1.3DTC mam na ciepłym 0,3l/h, z klimą 0,5-0,6l/h, a przy wypalaniu 1,4-1,7l/h.... no ale w Mery pewnie te wskaźniki są proporcjonalnie wyższe. A w którym Chometowie mieszkasz, bo google wskazały mi kilka w Polsce, bo jak w Kujawsko-Pomorskim, to możemy się kiedyś zgadać... może coś się wymyśli. A sprawdzałeś, czy nie podniósł Ci się poziom oleju?

799771912_9982020-05-1815_13.thumb.png.d4bdd4f76ef754489e1cf9b349d2bf96.png1230321007_10002020-05-1815_14.thumb.png.26d8244c2f4776dbb9e7b6577033159e.png

 

I jeszcze mała uwaga formalna: jak odnosisz się do posta poprzedniego, to go nie cytuj bezpośrednio pod nim, bo niepotrzebnie powtarzasz te same fotki i zaśmiecasz wątek.

EDIT: A czy Twoja Mery ma DPF, to możesz sprawdzić wpisując w dekoder VIN i powinieneś otrzymać pełne wyposażenie, jeżeli opelek ma DPF, to będziesz miał pozycję K13. Przykładowe stronki: opelvindekoder.pl - Darmowy dekoder numeru VIN dla samochodów marki Opel 

Darmowy dekoder VIN Opel Astra Zafira Vectra Corsa Signum Meriva Omega Insignia - Opel Astra H Fanklub 

https://opel.7zap.com/pl/car/
No chyba, że ktoś ją tego pozbawił...

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu i linku

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcwav

Według VIN mam filtr dpf. Dziś wracając z pracy ponownie wzrosło spalanie ale zrobiłem tak że na 4 biegu utrzymywałem obroty 2500 i tak po ok. 7 km spalanie wróciło do normy. 

Sprawdzę jeszcze raz w Delphi czy nie mam tej pozycji. Interfejs Kupilem tydzień temu więc jeszcze uczę się obsługi. 

A miejscowość dokładnie w kujawsko pomorskie powiat nakielski 

IMG_20200518_201200_compress28.jpg

IMG_20200518_201140_compress56.jpg

IMG_20200518_201218_compress65.jpg

IMG_20200518_201210_compress48.jpg

Edytowane przez marcwav
Dodane zdjecia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak się uda i nie zapomnę to wrzucę filmik jak u mnie wygląda wypalanie DPFu. Jak wiadomo przydałby się pasażer do kręcenia filmiku, u mnie są spore wartości spalania. Też nie będę zawyżał ani zaniżał, na weekend będę walczył z Cordobą to może i podłącze Vectrę i też poszukam tego DPFa w Delphi :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to jak będziesz miał kiedyś ochotę, to mogę Ci podpiąć opcoma, tam masz cały DPF w jednej zakładce... oprócz "profesjonalnych" interfejsów na co dzień warto też korzystać z interfejsu typu ELM327 i apek na telefon lub na  stację multimedialną (OPL DPF Monitor, OPL DTC Reader, Torque PRO). Dołożysz jeszcze diodę świecącą pod ogrzewanie lusterek lub tylnej szyby i DPF już Cię niczym nie zaskoczy.

Na koniec kilka screenów dotyczących DPFu z apek i opcoma....

No i kończę swoje rozpisywanie, by już nie ciągnąć rozwiązanego problemu, a o DPFie są odpowiednie wątki... tylko pamiętaj o sprawdzeniu oleju i najlepiej jego wymianie, bo jak często przerywałeś wypalanie, to troszkę ropy spływało za każdym razem do oleju i ten olej może już mieć fatalne parametry, także szkoda gdybyś poważnie uszkodził silnik z powodu oleju.

214b. Wypalanie DPFu.jpg

1005a. DPF- regeneracja.jpg

265. DPF menu.png

 

EDIT: Dopiero teraz zobaczyłem Twoje zdjęcia... i faktycznie nic z DPFu nie widać, może w samochodach z 2007r. DPF nie był jeszcze standardem, możesz spróbować dać późniejszy rocznik (np.2010). I tu jest przewaga WoW Snoopera, bo nie ma konieczności wpisywania roku, jak wpiszę 2012 (rzeczywisty rocznik), to łączy mi się tylko z silnikiem, a bez roku łączy się ze wszystkimi modułami, a wg programu te wszystkie sterowniki są do modelów 2007-2010, zresztą i w Delhpi też oszukuję wpisując w swojej corsie 2010 zamiast 2012...  I polecam jakiś programik do screenów (lepsza jakość i z reguły dużo mniejsza wielkość pliku), ja używam sreenhunter7free, ale każdy wybiera co lubi.

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcwav

Sprawdziłem dziś i w Delphi i w wow w żadnym z roczników nie ma opcji dpfa. Jest to dla mnie ciekawe zagadnienie i pytanie czy tak powinno być.??? W każdym roczniku jest 66 pozycji i żadnej z dpfem...... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo u mnie jest wszędzie info o DPFie, a jak nie rocznik, to... może głupie pytanie, ale czy na pewno wbijasz prawidłowy silnik. W razie co mogę Ci sprawdzić opcomem, tam jest opcja automatycznego wykrycia silnika, choć prawdę mówiąc troszkę już zgłupiałem.:zdziwko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcwav

Ja już na wszystkie mozliwe silniki się łączyłem. I na z17dt i z17dtr i z17dth.. I nic. A np. W testach mam tylko jedną opcje na reset pompy paliwa i też nie ma innych możliwości. Nie ma nuki małej dawki scv nic. Coś mi się wydaje że jest jakiś inny ECU woierdzielony do tego auta albo ktoś przeprogramował kompa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności