Skocz do zawartości

Astra H 1.8 Z18XE ODPALANIE


Gość urtas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z moją astra od dłuższego czasu i nie potrafię się z nim samodzielnie uporać, przejrzałem cały internet już chyba i nic nie rozwiązało mojego problemu mianowicie gdy temperatura na dworze jest dodatnia tzn powyżej 15-10 stopni to astra ciężko odpala za każdym razem odpali ale silnik pracuje tak jak by nie palił na jeden gar pierdzi strzela w tlumnik i robi tak około 30 sekund albo do póki nie wdusze trochę gazu to od razu obroty się unormują i jest wszystko ok kolejne odpalenia odbywają się bez problemu tak jak by ja nic nie bolało a gdy na tworzę temperatura jest poniżej 10° to astra odpala normalnie i wszystko jest ok do tej pory wymieniłem cewkę, świece, przepływomierz, czujnik temperatury płynu chłodniczego i nic nie pomogło może ktoś się spotkał już kiedyś z takim problemem i by podał rozwiązanie ? Z góry dziękuję bardzo !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie pokazuje żadnych błędów właśnie. Przepływomierz miał zaniżone wartości trochę więc go wymieniłem a cewkę wymieniłem ze wzgelu na to że na starej na jednej z cewek była dziura i świece były trochę osmolone cewkę kupiłem firmy Delphi także to nie jest jakaś chińszczyzna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o błędy tylko jak pracują czujniki gdy silnika nie można zapalić.

Błędy sterownik dopiero wyświetli gdy czujniki wyjdą poza zakres swoich granic programowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę w takim razie podjechać na kompa i sprawdzić wszystko liczyłem że kiedyś ktoś się już spotkał z takim problemem i poda mi rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dużo rzeczy które mogą na to wpływać.

Ty wymieniłeś czujnik ale już nie sprawdziłeś jak starego sterownik widzi .

W ten sposób co Ty chcesz robić to pół auta wymienisz zanim dojdziesz do sedna.

Musisz znaleźć mechanika któremu się będzie chciało trzymać twoje auto kilka dni i co powtórzą się warunki przeszkadzające w odpalaniu to podpinał się komputerem i sprawdzał.

Wątpię aby ci ktoś tak robił.

To dla mechanika stracony czas a kasa żadna.

 

 

Kup Opcoma i sam sobie sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Podłączyłem astrę pod kompa sprawdziłem pracę silnika podczas odpalenia właśnie gdy tak falowały obroty sprawdziłem też czy ma jakieś nie wczytane błędy to okazało się że nie ma nic. Nie znam się za bardzo na odczytaniu tych wykresów czy jest dobrze czy nie dlatego proszę o pomoc.

Screenshot_20200624-191210.jpg

Screenshot_20200624-191223.jpg

Screenshot_20200624-191253.jpg

Screenshot_20200624-191307.jpg

Screenshot_20200624-191328.jpg

Screenshot_20200624-191343.jpg

Screenshot_20200624-191359.jpg

Screenshot_20200624-191442.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Piszę rozwiązanie problemu aż sam w to nie mogę uwierzyć ale problem znikł z odpaleniem mianowicie po podlaczeniu do porządnego kompa u el.mech. i sprawdzeniu wszystkich czujników wyszło ze grzalka 2 sondy za katalizaorem nie podgrzewa i teraz były bledy które nie były jeszcze wczytane. Więc żeby nie wymieniać 2 sond bo to spore koszta wykręciłem 2 moje wsadziłem do auta kolegi w celu sprawdzenia i okazało się że one działają poprawnie, na drugi dzień zaświecił się check oraz kontrola trakcji podłączyłem pod kompa i 4 bledy p0141 p0135 p0100 i p0443 po ponownym sprawdzeniu sond pezeplywki kabli wtyczek itp wyczytałem na internecie ze jest coś takiego jak "bezpiecznik elektroniki silnika" podjechałem na stację kupilem bezpeczniki wymieniłem i problem znikl ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności