Skocz do zawartości

Nie można otworzyć bagażnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafal735r

Witam na forum.

Kilka dni temu kupiłem żonie Merive A. Dziś nastąpił problem z bagażnikiem. Mogę go otworzyć z kluczyka, ale z centralnego już nie. Zdjąłem tapicerkę klapy, okazało się że siłownik działa również poprawnie. 

Zauważyłem że przekręcając zamek kluczem taki rygiel wchodzi na swoje miejsce i wtedy wciskając guzik popycha on cięgno zwalniające rygiel zamka. Natomiast otwierając auto z centralnego, mimo że siłownik pracuje, nie popycha tego rygla i nie można otworzyć klapy guzkiem. Nie wiem jak to dokładnie napisać. Załączam zdjęcia. 

 

Na pierwszym zamek jest otwarty kluczem (rygiel popychający zaznaczony na foto jest w odpowiednim miejscu) i w tedy guzkiem normalnie otwieram klapę. 

Na zdjęciu nr 2 otworzyłem auto z pilota, jak widać siłownik niby otworzył klapę, ale rygielek nie jest na swoim miejscu i wciskając guzik nie popycha tego cięgna od zamka i nie można otworzyć drzwi. 

 

5ab2f7465c075c024b62fc27e51b8a0e_1.jpg

 

bb29d6740f96373e04f6b76d4979165b_1.jpg

 

Może ktoś miał podobny problem? Bo ja zgłupiałem po prostu. 

Edytowane przez rafal735r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Na zdjęciu nr 2 otworzyłem auto z pilota, jak widać siłownik niby otworzył klapę, ale rygielek nie jest na swoim miejscu i

 

 

Tak napisałeś.

Częsta usterka to jest przetarcie , załamanie , przerwanie przewodów w przelotce.

Czasem przewód trzyma się na dwóch czy jednym druciku.

Sprawdziłbym to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal735r

Wiem. Mialem tak kiedyś w BMW, ale jak przewód przetarty to po prostu siłownik nie pracuje. A tu wszystko pracuje jak należy. Siłownik chodzi. 

Zdjęcie drugie akurat ukazuje otwarty zamek z pilota. W przypadku zamkniętego jest normalnie przesunięty w prawo. Chodzi jak trzeba - lewo / prawo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z mojego problemu.

Tylne prawe drzwi.

Co jakiś czas bolec podczas ryglowania z pilota schodził do połowy i nie zawsze ryglowały się drzwi.

Powód ?

Przerwane przewody.

Naprawiłem i działa jak trzeba.

 

Nie sprawdzisz , nie dowiesz się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że jak przekręcisz kluczykiem w skrajne położenie to zamek jest zamknięty na stałe?

Na środku centralny otwiera i zamyka a w drugą otwierasz przy zamkniętych drzwiach?

O 23ciej nie polecę sprawdzać :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal735r

 

9 godzin temu, irek711 napisał:

A nie jest tak że jak przekręcisz kluczykiem w skrajne położenie to zamek jest zamknięty na stałe?

Na środku centralny otwiera i zamyka a w drugą otwierasz przy zamkniętych drzwiach?

O 23ciej nie polecę sprawdzać :-)

Coś w tym jest. 

Sprawa rozwiązana, ale nie do końca. Okazało się że jak otwierałem dwa dni temu bagażnik kluczem jakby za daleko go przekręciłem i ten cały plastikowy bembenek za daleko się obrócił. 

Naprawilem to tak że włożyłem klucz do zamka i obracałem jednocześnie przytrzymując ten plastikowy bembenek i jakby wskoczył na swoje miejsce. Teraz jak otwieram i zamykam z pilota centralny już ten rygielek zaznaczony strzałka pracuje jak należy i wszystko działa poprawnie. Natomiast jak znów otworzyłem klapę kluczykiem znowu ten caly bembenek z tym ryglem obrócił się jakby za daleko i znów nie pracował, nie przesuwał się wraz z silownikiem. 

Albo coś jest w nim polamane ze obraca się za daleko razem z kluczem i "wypada" poza obszar swojej pracy albo nie wiem...?

W każdym razie nie będę otwierał klapy kluczem żeby znów nie popsuć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności