Skocz do zawartości

Check Engine mimo wymiany świec i listwy


Gość BlackDIIVIL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlackDIIVIL

Siema.

 

jestem świerzakiem w autach (tyle co oczytam się na forach i w internecie. 
Wiec mam problem cały czas z kontrolką „Check Engine”. Na komputerze wyskoczył błąd p0304 Zapłon cylindra 4 - wypadanie zaplonów. Wymieniłem wiec cewkę zapłonowa (ignition coil pack) i następnie świece ale problem pojawia się znowu. Auto trochę trzęsie, ciężko się zbiera. Mechanik powiedział żeby wymienić listwę i skasował błąd, jutro znowu się wybieram do niego ale może wy podrzucicie jakiś pomysł. Vauxhall astra j 2011rocznik
 

Dzięki!

4001D85C-88A4-4DC4-A013-8AEBC4E3F0B9.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonu to nie tylko świece i cewka - może być jeszcze wtryskiwacz, uszkodzone zawory itp.

Ja bym najpierw zmierzył kompresje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość BlackDIIVIL

Hej. Pisze ponownie o falowanie silnika. Wymieniona uszczelka pod głowica ( mechanik mierzył ciśnienie i przeskakiwało z 3 na 4 cylinder) stwierdził najpierw ze świece wiec wymieniłem wraz z listwa  zapłonową, później zmienił uszczelkę pod głowica i dalej ten sam problem szarpanie. Otworzyłem maskę silnik przeskakuje momentami, kolega mówi ze to może przez jakość benzyny bądź to ze mało jeżdżę autem i nie przepalam go. W czasie jazdy podczas zwalniania na dwójce przy wybojach i następnie przy przyspieszeniu trzęsie go jak ma się zbierać do wyższej prędkości. Dodam ze zauważyłem podczas ruszania wieczorem przy włączonych światłach i wpuszczaniu sprzęgła zaczynaja mrugać.
 

(pasek, pompa wody, filtry i olej wymienione) 

 

ps: mało się znam na budowie auta wiec opisałem jak najwiecej co wiedziałem.

 

https://megawrzuta.pl/download/2f6cd86b6b010acd7b21728463c76e19.html

 

dodaje link z nagraną praca silnika rano. Wrzuciłem na hosting bo plik za duzy

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić mechanika, problemem może być w układzie zapłonowym albo paliwowym. Co do mrugających świateł może być gdzieś zwarcie na wiązce. Wpisz w profil jaki masz silnik (ten z tagu przy temacie). Jak auto ma zawsze takie kaprysy to i pewnie są jakieś błędy zapisane. Czyszczenie EGR tak profilaktycznie, eko badziewie co potrafi zakłócić poprawną prace silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 19:54, BlackDIIVIL napisał:

wieczorem przy włączonych światłach i wpuszczaniu sprzęgła zaczynaja mrugać.

Co mruga?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackDIIVIL

Mrugają światła przednie podczas ruszania ze sprzegla ale podejrzewam ze to słabe napięcie jest rano bo również włączam ogrzewanie. I może dlatego a może akumulator jest już słaby albo się mylę zwyczajnie bo się nie znam.

 

co do kolegi wyżej, gdzie znajde jaki to silnik? Tyle wiem ze benzyna 1.6 115hp. Wiec na chłopaki rozum nie działa równo i chrzęści bo nie wtryskuje się paliwo poprawnie ? Nie wiem czy widziałeś nagranie z linku. Najbardziej mi zależy żeby usunąć to chrupnie i dowiedzieć się co to jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jak napisałeś jest AJ to będzie A16XER

Napięcie ?

Wystarczy kupić miernik.

Opisy jak mierzyć znajdziesz na forum więc powtarzać się nie ma co.

Tam masz KZFR i pytanie jak przy remoncie głowicy mechanik poskładał rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności