Skocz do zawartości

Sprzęgło Opel Signum


Gość Arkenson94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arkenson94

Witam, mam problem ze sprzęgłem, może Wy coś pomożecie bo mechanik już rozkłada ręce. W Oplu Signum 1.8 122km wpadło sprzęgło w podłogę. Zamówiłem więc po nr VIN i zawiozłem do mechanika. Okazało się że nie te sprzęgło bo średnica tarczy wynosi 240mm a powinno 205/210 w tym silniku. Więc sprzęgło oddalem a mechanik zamówił sam i zamontował. Przy odbiorze odrazu zwróciłem uwagę że pedał był strasznie miękki. Po tygodniu sprzęgło wpadło w podłogę. Zawiozłem auto wymienił pompkę sprzęgła, odpowietrzył układ i uzupełnił płyn. Ale sprzęgło jest dalej miękkie i już powoli nie odbija. Możliwe że zamontował nie te sprzęgło co powinien? Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkłada ręce a wymiany podjął się. Ostatnio gość do mnie dzwonił i miał podobny przypadek (chciał kupić moją dwumasę do regeneracji i pojeździć chwilę) , mechanik poddał się po wymianie dwumasy kompletnej nowej, chwilę chodziło, raz padł wysprzęglik, później stwierdził, że nie podejmuje się dalszej naprawy. W twoim przypadku jest jakaś nieszczelność w układzie, wysprzęglik/odpowietrznik/oring na łączeniu przewodu, złe odpowietrzenie, nawet niektórym zdarza się odwrócić tarcze, żeby sprawdzić wysprzęglik trzeba zdjąć skrzynie. Trzeba odpowietrzyć, sprawdzić czy nie ma wycieków w całym układzie od momentu wciskania przez nogę po skrzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba podać w tym temacie co było wymieniane-wszystkue części. Najlepiej jeszcze podać markę części. Zresztą chyba jakaś fakturę rachunek masz przecie od mechanika. Spr,Eglo to nic nie mówi bo w skład wchodzi zamach, tarcza sprzęgłowa, docisk, wysprzeglik (zwany łożyskiem wyciskowym i u ciebie jest zespolone z siłownikiem wyciskowym.) Pompka sprzęgłowa oczewiscie też może robić problem. Nic nie piszesz czy ubywa płynu hamulcowego bo to jeden układ(sprzęgło i hamulec). 

Jeśli masz faktury, kopie zlecenia to możesz domagać się od mechanika dalszej naprawy. Jeśli nie to niestety ale w sądzie nie masz co szukać. 

Zresztą dziwna sprawa że sam części załatwiasz ? Po co? Lepsze zniżki masz? Zresztą samo to że sprzęgło 240 mm to już powinno dać do myślenia jak na taki motor. To w vagach 1.8 turbo nie miały takiego sprzęgła. Połowa TDI miała 228 a druga mocniejsza miała 240 mm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam Panowie że tak późno odpisuję. Co do auta to może od początku. Zostało wymienione tarcza, docisk plus wysprzeglik firmy LUK. Mechanik 4 razy podchodził do tematu aż w końcu oddał pieniądze. Cały czas sprzęgło miękkie i wpadające w podłogę. Auto wstawiłem do innego mechanika, wymienił tez tarcze, docisk i wysprzeglik firmy LUK ale niestety to samo. Wycieków żadnych nie ma ani pod autem ani przy pedale sprzęgła. I teraz co najlepsze, okazało się że fabrycznie auto miało silnik 3.2 a teraz ma 1.8 122km. Jakieś pomysły? 

Edytowane przez Arkenson94

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie mając auta u siebie trzeba domyślać się co robi mechanik, przede wszystkim trzeba sprawdzić i pomierzyć stary zestaw sprzęgła (wszystkie jego elementy). Jaka jest skrzynia i jakie ma oznaczenie, co się dzieje z dociskiem i tarczą oraz wysprzęglikiem po tej krótkiej jeździe? Zostało coś uszkodzone czy zestaw po wyjęciu wygląda jak nowy? Jest oryginalne koło zamachowe/dwumasa przy silniku? Podaj numery części i rodzaj skrzyni i kod silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oznaczeniami nie mam pojęcia. Ogólnie jak drugi mechanik wyciągnął tarcze, docisk i wysprzeglik co zakładał ten pierwszy wszystko wyglądało ok. Skrzynia jest przełożona od 1.8. Ogólnie mechanik mówi że ze zbiorniczka jakby mało płynu szło w układ. Gadałem ze znajomym mechanikiem z innego miasta mówi żeby sprawdzić serwo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności