Skocz do zawartości

Plastikowe osłony Meriva A


Gość dziadzius4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziadzius4

Witam chciałbym zdjąć boczne tylne osłony plastikowe od bagażnika do tylnych drzwi,ale nie wiem jak do tego się zabrać

Może ktoś mi podpowie jak to zrobić tak aby nie uszkodzić i nie urwać czegoś

Chodzi mi o te boczne elementy

 

bagaznik.jpg

Edytowane przez dziadzius4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam trochę śrubek i spinek. Bynajmniej tak to wygląda w katalogu.

https://opel.7zap.com/pl/car/x03/d/3/6-0/

Ale ja najczęściej korzystam z fotek (choćby z all...) takich elementów, które chcę zdjąć, by mniej więcej wiedzieć gdzie włożyć łyżkę do demontażu spinek, a gdzie są śrubki.

A z katalogu wiem ile czego jest i jak na razie nic nie urwałem - a demontowałem kilka boczków w różnych autkach.

Plastikowe i metalowe łyżki do demontażu też nie są jakoś masakrycznie drogie a się nie raz przydały.

Jeszcze jedno musisz sprawdzić u siebie dokładnie bo według fotek najpierw musisz chyba odkręcić parapety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pierwsze odkręcasz dolny parapet na belce, po prawej i lewej stronie Będą śrubki od słupków. Po zdjęciu tego wszystkiego Boczne parapety są bodajże na dwóch wkrętach i paru spinkach, ze słupka plastik mocowany na spinkach i na dwóch śrubkach Dasz radę zobaczysz. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dziadzius4 napisał:

Może ktoś mi podpowie jak to zrobić tak aby nie uszkodzić i nie urwać czegoś

Najpierw zdejmujesz białą osłonę słupka.

Jest na ztrzaskach.

 

Strona 299 w instrukcji obsługi

 

 

 

Pod nią na słupku przy okienku małym jest wkręt mocujący czarną plastikową osłonę.

 

 

2020-09-29_205950.jpg

Reszta to już widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 21:01, adam1954 napisał:

Najpierw zdejmujesz białą osłonę słupka.

Jest na ztrzaskach.

 

Strona 299 w instrukcji obsługi

 

 

 

Pod nią na słupku przy okienku małym jest wkręt mocujący czarną plastikową osłonę.

 

 

2020-09-29_205950.jpg

Reszta to już widać.

Nie wiem jaką masz instrukcje obslugi ale ja mam tylko 242 strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeważnie w księgarni, książki są. To taki żarcik. Ale znajdziesz nawet na necie i zamówisz sobie. Ale do takiego zabiegu jak rozebranie boczków nie jest potrzebna. A w tym poście masz już rozpisane i pokazane gdzie i jak. / ściągasz biały plastik jest na spinkach ten górny, potem Dwie śrubki i kołek jak masz zaznaczone na fotografii, składasz fotel tylny, aby mieć dostęp do wyciągnięcia Boczka. I po zabiegu. 

niech wyłączy Adblocka  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności