Skocz do zawartości

Falowanie obrotów na biegu jalowym


Gość jlukasz1

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś z Bytomia więc Siemianowice śląskie nie są zbyt daleko.

Mar Tech.

Oglądnij sobie na forum opisy ArKosa który tam pracował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok. Spróbuje tam. Nikt nie umie powiedzieć nic procz generalnego remontu...:) dziękuję za kontakt...

A Arkos obecnie gdzie pracuje bo widzę, że wiedza ma sporą...

A Arkos gdzie teraz pracuje... widzę tam dwa zakłady i różne opinie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jlukasz1 napisał:

Myślisz że poradzą sobie tam z tym problemem? Robiłeś już cokolwiek u nich ?

Przecież możesz się sam przekonać, Adam napisał o jaką firmę chodzi a Arek opisywał o trudniejszych pacjentów na fejsie -

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat kończymy. Głównym winowajca był egr jednak wymiana bez skutecznej diagnozy nie jest skuteczna nowego, dopiero za 2 razem. Warsztat w Siemianowicach zna się na rzeczy. Polecam wysoka jakość usług i widać wiedzę;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry, walczę od dłuższego czasu z falowaniem obrotów/ wypadaniem zapłonu na cylindrze. Auto jest z LPG natomiast chodzi tak samo na benzynie. Pyrka z wydechu na wolnych obrotach. Na początku przerywał zapłon oraz wypadał zapłon głównie na 4 cylindrze na obrotach jałowych, natomiast ostatnio robiłem remont silnika z powodu pękniętego mocowania wałka i zaczęło przerywać na 2 cylindrze na obrotach jałowych i podczas jazdy na lekko wciśniętym gazie(do tej pory nie miałem błędu z wypadaniem zapłonu). Do tej pory świece Bosh irydowe zamieniane miejscami, podmieniona cewka na używana z demontażu, czyszczona przepustnica, sprawdzana kompresja, remont silnika z wymianą zaworów. Błędy jakie wychodzą to P1616 P1614 P0304 P0300 i raz widziałem u2105 po remoncie.  Jakby potrzeba jakiś informacji proszę o wiadomość postaram się szybko uzupełnić.

 

Zdjęcia pod linkiem https://drive.google.com/drive/folders/1i9_Ivzu1BvYNicK5M6ZoBkPEw5F56F1Q

 

 

 

Edytowane przez Niep1
Dopis lpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już takie tematy.

Połączyłem 

 

2022-05-07_074328.png

2022-05-07_074350.png

Ja na początek wywaliłbym irydówki i dał zwykłe.

Jaka jest teraz kompresja na cylindrach?

Co było dokładnie robione przy naprawie silnika ?

 

2022-05-07_075045.png

 

 

 

Wyłączałeś LPG ale samym wyłącznikiem czy na bezpieczniku.

Może dostawać dwa paliwa jeżeli nie wyłączysz całkowicie LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja przed remontem jak i po jest wszędzie taka sama na wszystkich cylindrach nie pamiętam już dokładnie jaka ale chyba k 13-14. Co było na remoncie załączam w screenshot. LPG wyłączane przyciskiem. Po remoncie byłem na regulacji.

 

Ktoś wie gdzie jest ECU w 1.4 ?

Screenshot_2022-05-08-20-50-37-325_com.google.android.apps.docs.jpg

Edytowane przez Niep1
Pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności