Skocz do zawartości

Data produkcji akumulatora.


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez adam1954,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Czy mógłby ktoś mie uświadomić z którego roku mam w aucie akumulator. Sa naklejki GM czyli oryginal ale z ktorego roku to już sama nie wiem. 

 

 

20201104_110153(1).jpg

20201104_110426(1).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dobrze by było znać producenta twojego aku bo data jest zapisana w kodzie numerowym np VATRA i BOCH mają 456 cyfrę w kodzie .

Ale też można tak sprawdzić jak koledzy piszą na innym forum - https://forum.vectraklub.pl/topic/208394-data-produkcji-akumulatora/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 22:26, rafalgrzegorz napisał:

Dobrze by było znać producenta twojego aku

Oryginał GM przecież pisałam.

Żaden Bosh czy Varta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli daty produkcji szukaj na klemie minusowej (-) - bynajmniej tak pisali koledzy na forum Vectry.

A z tego co widzę w opisach na all...  - to aku "Genuin" jak i "AcDelco" to właśnie tak jest.

Dlatego ci podałem link do stronki - żebyś poczytał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to jest rok produkcji samochodu? Zazwyczaj wpada aku z podobnego rocznika co auto. GM to oryginał fabryczny. I do czego ci ten rok akumulatora, chcesz kupić podobny, czy uważasz że jest już stary? Co drugi post to zagadka i trzeba dusić autora o jakieś dodatkowe informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji auta to 2007. Auto jest 7 osobowe. Na klemach nie ma żadnych znaków. Chcę się dowiedzieć lie ma lat.

 

Może jeszcze to pomoże ?

 

 

20200516_.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/5/6 cyfra w drugim rzędzie to rocznik aku (300/717).  Przy plusie masz 6 cyfr, trzy pierwsze to gdzie wyprodukowano, kolejne mogą być datą produkcji i teraz zagadka czy to 71 dzień 2007r. czy lipiec 2017r.? Też na fabrycznych aku w miejscach końcówek ogniwa ujemnego/dodatniego na górze (czole) były wybijane cyfry, jeśli nie ma cyfr pośrodku klemy na ogniwie to trzeba szukać na obudowie przy biegunach. Też na podstawce, po bokach i nawet na spodzie są cyfry (kod). Zadzwonić do serwisu akumulatorów i zapytać jak to rozkodować, każdy producent ma swój patent na kod gdzie jest data produkcji. Obstawiałbym, że to jest 71 dzień 2007r.. 60AH i 510A prądu rozruchowego. Jak chcesz to podaj VIN, może będzie w wykazie jaki siedział oryginalnie z fabryki. Twój akumulator kosztuje w granicach 510zł., przykładowo Bosha w tych parametrach można już kupić poniżej 300zł. więc coś może być w tych oryginałach, że tak długo wytrzymują. Zazwyczaj te pierwsze to 7-13 lat dają radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę na swój babski rozum że to co wybite przy + to data produkcji. I akumulator jest z 2017 roku z końca roku. Obejrzałam go dokładnie i nigdzie nie ma żadnych dodatkowych oznaczeń. Nie chce mi się wierzyć że ma 13 lat. Już by padł. A ten daje radę bez problemów. No zobaczymy jak przyjdą przymrozki ale w garażu to mu nie groźne. 

No szkoda że nie można uzyskać dokładnej informacji.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pomocne było by zdjęcie słupka klemy minusowej (od góry) - akumulatory dla GM i Opla właśnie tam mają wybite daty produkcji i nie ważne czy na sklep czy do fabryki (część zamienna OM ze znaczkiem GM).

Na fotce poniżej masz zaznaczone strzałką gdzie szukać daty produkcji.

akumulator-60ah.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności