Skocz do zawartości

Odpalania auta po długim postoju


Rekomendowane odpowiedzi

W cenie urządzenia do rozruchu kupisz sobie nowy akumulator. Wiadomo nie jakaś tam wysoka półka ale też nie najtańszy szmelc. Silniczek 1.2 w benzynie jakoś nie potrzebuje mega kopnięcia na rozrusznik żeby zakręcić taką kosiarką. Np. jakbyś wyjął akumulator z diesla na, którym już nie odpalisz to jeszcze trochę pojeździ w benzynie. Prąd rozruchowy i pojemność akumulatora w silnikach benzynowych jest niższa niż w dieslach, tak samo jak proces odpalania jest inny. Akumulator warto czasem doładować szczególnie jak robi się małe przebiegi. Samo odpalenie już wyciąga pewną ilość prądu i silnik musi pochodzić kilka-kilkanaście minut aby doładował się do pierwotnego stanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do tanich akusi polecam "kozaka' sprzedaje to luckart . W zeszlym tygodniu wymienilem w golfie. Bosch 500+  , kozak 245 . Na te marke trafilem kiedys jak mi aku w astrze g padlo. Podjechalem do luckarta i na miejscu mielu tylko to. Wziąłem z koniecznosci. Od tego czasu :

-golf 5 tesciowej - 3 lata bez problemy. Trasy typu do biedronki i spowrotem.

-astra g. 2 lata bez problemow, potem auto sprzedane

-mondeo 3 , 2 lata bez problemow, auto sprzedane

-zafira c szwagierki od roku na kozaku. Nie narzeka

- zafira b brata 4 rok lata.

na forum pluja jadem na te akumulatory ze takie tanie nie mogą byc dobre, za to na allegro maja ponad 90% najwyzszych ocen.

bosch w golfie 6 poszedł mi po niecalych 2 latach, zdecydowalem sie na niego bo dedykowany, wzmocniony pod start- stop, cuda na kiju.  No i Bosch. Płacisz za jakość. A tu jeszcze na gwarancji padł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adam1954 napisał:

Marcin ja Kozaka mam w dwóch autach.

Koledzy też go kupili.

Jak na razie nie narzekam.

Do Mery dałem 175 zł

Jak zapytalem w sklepie czemu taki tani, to gość mi wprost powiedział, on nie jest tani, to inne są drogie. Cos w tym musi byc. Jak bym sie sugerowal jedną sztuką to nie było by to miarodajne. Ale wszystkim polecam te akumulatory i sam mialem lub mam i do dzis nikt nie miał problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Jak zapytalem w sklepie czemu taki tani, to gość mi wprost powiedział, on nie jest tani, to inne są drogie. Cos w tym musi byc. Jak bym sie sugerowal jedną sztuką to nie było by to miarodajne. Ale wszystkim polecam te akumulatory i sam mialem lub mam i do dzis nikt nie miał problemu

No bo przyzwyczailiśmy się do tego, że to co jest drogie to jest lepsze a w dzisiejszych czasach czasem lepiej kupić coś taniego i posłuży dłużej niż coś drogiego. 

Do jednego z aut kupiłem tani akumulator, jakiejś dziwnej firmy i po 2 latach urwała się cela... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, martin1 napisał:

No bo przyzwyczailiśmy się do tego, że to co jest drogie to jest lepsze a w dzisiejszych czasach czasem lepiej kupić coś taniego i posłuży dłużej niż coś drogiego. 

Do jednego z aut kupiłem tani akumulator, jakiejś dziwnej firmy i po 2 latach urwała się cela... 

Tez nie uwazam firm no name. Ale jak pisalem , byla koniecznosc i kupilem kozaka. Jak dla mnie teraz uznaje go za bardzo dobry produkt. Sprawdzone na wielu samochodach na przestrzeni kilku lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek więc jeden. Pozostałe firmy są droższe  bo przerost ambicji lub po prostu jadą na grzbiecie renomy danej firmy. A produkcja Afryka , Turcja , Chiny itp.

Gdy mialem dwa aku w ręce na raz. Mój stary Futurę i Kozaka czułem że Kozak jest cięższy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Vectrze już drugi rok Kozak KO770 77AH/780A, dałem za niego jakieś 210-220zł. Był jeszcze sklep w Szczecinie na Mieszka I koło galerii Molo. Teraz tam powstały inne sklepy. W weekend jak nie zapomnę zobaczę na rachunek. Jak otwieram maskę to znajomi się śmieją z nazwy ale póki co śmiga. Jak jeżdżę Vectrą to profilaktycznie go doładuję, co 2 miesiące przy niższych temperaturach, a szczególnie jak kręcę się wokół komina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności