Skocz do zawartości

Akumulator do Meriva B 1.4 120km


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem w szukajkę, ale nie wywaliło mi haseł dotyczących zmiany akumulatora.

Mój niestety z powodu mojej radosnej twórczości rozładował się raz na amen i kłania się jego wymiana (jako, że i tak ma już prawie 6 lat).

 

I teraz pytanie - macie jakieś konkretne typy producenta i modelu na jakich się skupić? Autko jest bez autostartu więc AGM mi nie potrzebne (chyba ;-) ).

Dziękuję Wam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wynik 6 lat jak na te czasy. Może wrzuć ten sam co miałeś jak już sprawdzony? Nie ma co cudów oczekiwać i wywalać kasy na jakieś markowe. W Viki mam już Kozaka i leci już ponad 2 rok zaraz, a w Cytrynie mam Bars-a i jestem mile zaskoczony bo Vectra w koło komina już by była ładowana ze 2 razy a Bars trzyma prąd. Oba to diesle 1.9CDTI 120KM i 2.0HDI 90KM, ale nie ma co porównywać elektroniki w Viki do Cytryny. W benzynie akumulator jest bardziej żywotny, diesel bierze sporo na starcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WariatPSM napisał:

Dobry wynik 6 lat jak na te czasy. Może wrzuć ten sam co miałeś jak już sprawdzony? Nie ma co cudów oczekiwać i wywalać kasy na jakieś markowe. W Viki mam już Kozaka i leci już ponad 2 rok zaraz, a w Cytrynie mam Bars-a i jestem mile zaskoczony bo Vectra w koło komina już by była ładowana ze 2 razy a Bars trzyma prąd. Oba to diesle 1.9CDTI 120KM i 2.0HDI 90KM, ale nie ma co porównywać elektroniki w Viki do Cytryny. W benzynie akumulator jest bardziej żywotny, diesel bierze sporo na starcie.

Wiesz, to był oryginał z fabryki bo i auto było nowe... i teraz zastanawiam się co wziąć w zamian. A jutro rano rzucę okiem co mam pod maską, może da się rzeczywiście kupić w dobrych pieniądzach.

Edytowane przez zloty_2000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do kupienia akumulatory GM, pewnie ze dwa razy droższe jak te marki Bosch czy Varta. Ja wcześniej byłem przekonany do Varty i kupiłem ze dwa takie akumulatory do benzyny. Nie miałem też jakiegoś porównania bo zazwyczaj w ciągu niecałego roku zmieniałem auta, teraz z Vectrą leci 3 rok i mam mieszane uczucia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się skończy, że jutro podjadę do sklepu i zobaczę co mają i pogadam. A tak na marginesie, to akumulator by pewnie jeszcze mi śmigał, gdybym przez własną głupotę go nie załatwił, jak po przywiezieniu choinki chciałem na szybko odkurzyć bagażnik małym odkurzaczem pod zapalniczkę. Tak się rozpędziłem, że 3/4 auta odkurzyłem i akumulator załatwiłem. A że teraz jeżdżę krótkie trasy i czasem raz na 2 dni odpalam auto to widać, że jak spadnie temperatura grubo poniżej zera to już nie odpalę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim wyciągnięciu trzeba było go od razu podładować konkretnie, można jeszcze spróbować z nowym elektrolitem, ale jak już cele są wymęczone to nic nie da. Takie akcje tylko na odpalonym silniku, tylko trzeba się wyrobić w 1 min na postoju :D 

 

Wcześniej sobie sprawdź oferty w twojej okolicy i ceny akumulatorów, bo jak kupisz w sklepie to możesz być zaskoczony sporą marżą. Najlepiej jakaś hurtownia motoryzacyjna i na FV na firmę znajomego, który ma zniżki ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie wyjdzie 200-300zł, na pewno nie brałbym Exide bo miałem w służbowym i po roku skończyły się. Podziel się informacją co wybrałeś i na co cię namawiali w 2021 roku :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak :-)

Jak pisałem, zakładałem cenę za akku w przedziale 200-300PLN (z czego bardziej widziałem to 300...). Podjechałem do miejsca gdzie od lat serwisuję samochód. Wcześniej był to dealer Opla, obecnie miejsce wchodzi w skład grupy Eurorepar (właścicielem jest PSA) i pod swoim brandem sprzedaje części dla grupy PSA (i nie tylko).

 

A jako że trafiłem w serwisie na osobę, która od początki przyjmuje do serwisu moje auto, to sobie pogadałem i ostatecznie mam zakupiony akumulator brandu Eurorepar 60Ah/540A.

Wg informacji od wspomnianej osoby - jest to bardzo dobry zamiennik GM-owskiego akumulatora z pierwszego montażu i że może mi go polecić. Cena - z wymianą 337PLN. Może trochę "burżuazyjnie" podszedłem, ale pojawił mi się jeszcze problem z przyciskiem do otwierania klapy bagażnika - gdzieś dostała się woda i jak spadała temperatura poniżej 0 to nie dało się otworzyć bagażnika a jak robiło się cieplej to się otwierał, ale ładnie "chlupało" więc przy okazji akumulatora i to mi zrobili z czego wyszła kumulacja trochę ponad 400 PLN (a sam nie bardzo miałem gdzie to zrobić, poza tym z rozwalonym permanentnie nerwem kulszowym to nie na moje zdrowie i ból...)

 

Pozwolę sobie tutaj poopisywać trochę wspomniany akumulator, jak się sprawuje i czy rzeczywiście wart jest "grzechu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności