Skocz do zawartości

Astra G 1999 1.6 Awaria hamulców


Rekomendowane odpowiedzi

Gość deodekabokat

Dobierzesz sie od nadkola lewego i po zdemontowaniu zbiorniczka wrównawczego od góry. Przewodu odpowiedniej długości pewnie nie dostaniesz bo w sklepach przeważnie zakuwają na długość ale od ręki dostaniesz dłuższe, więc go zawiń na jakiejś rurce PCV od strony pompy tam będzie spirala i każdy przewód Ci się zmieści. (Oczywiście jak nie dostaniesz odpowiedniej długości). Wymiana nie jest trudna, ale miejsca faktycznie mało. Spróbuj ruszyć odpowietrznik w tym kole w którym masz przewód do wymiany, bo jak się urwie to będziesz miał więcej tematów do roboty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zle wpisany WIN ale mój laptop cos szwankuje, Nie mam jak go oddac do warsztatu nie moge sie nim poruaszać .Powrót z Poznania  do domu kosztował mnie wiele nerwów. A pedał od  hamulców to jest dno kompletne.W mnedziele sie  za to wezmę.Uda mi się dostać do garażu bo na dworze nie jest wesoło,Na strone linku weszłem bez WIn-u odnalazłem astre g i hamulce..Czeka mnie troche roboty z tą rurka.Serdeczne dzięki za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, henryk10 napisał:

.Może jakaspodpowiedż.

Jak Co doradzić ?

Nie wiem co i jak gazownicy poupychali Ci w komorze.

Nie ma zdjęcia.

Ogólnie musisz mieć dobre klucze do rurek hamulcowych ( te z nacięciem aby nałożyć przez rurkę na nakrętkę)

Dobrze moczyć kilka dni te nakrętki.

Trzeba usunąć wszystko co przeszkadza w odkręceniu.

Jeżeli masz przewód dziurawy tak jak piszesz łączący ABS z pompą to po prostu go utnij i odkręcaj jego nakrętki .

Gdy odkręcisz jedź do mechanika aby zakuł Ci o takiej samej długości lub troszkę dłuższe.

Ogólnie to o jaki przewód Ci chodzi

2021-01-08_134710.jpg

2021-01-08_134630.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1954 napisał:

Jak Co doradzić ?

Nie wiem co i jak gazownicy poupychali Ci w komorze.

Nie ma zdjęcia.

Ogólnie musisz mieć dobre klucze do rurek hamulcowych ( te z nacięciem aby nałożyć przez rurkę na nakrętkę)

Dobrze moczyć kilka dni te nakrętki.

Trzeba usunąć wszystko co przeszkadza w odkręceniu.

Jeżeli masz przewód dziurawy tak jak piszesz łączący ABS z pompą to po prostu go utnij i odkręcaj jego nakrętki .

Gdy odkręcisz jedź do mechanika aby zakuł Ci o takiej samej długości lub troszkę dłuższe.

Ogólnie to o jaki przewód Ci chodzi

2021-01-08_134710.jpg

2021-01-08_134630.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego adam1954 dzieki za fotki które są bardzo pomocne ,Byłem w servise nie posiadaja orinalnych  rurek .Więc trzeba dorobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony czekać do niedzieli znajomy udostepni mi garaż.Ja stoje na dworze a pogoda jest dzisiaj nie pewna.Zdjęcia już próbowałem wrzucic na forum ale nie przeszły bo maja za dużą objentość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon ma zdiecia o pojmnoscii  4.7MB.Musze uruchomic  progam do obróbki tych zdjęć którego obecnie nie mam w laptopie.Niektóre przeglądarki w necie same okrawają zdjecie do danej pojemności.Na dzień dzisiejszy wszystko wiem idziekuje za okazana pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności