Skocz do zawartości

Rozrząd- Opel Astra H 1.6 benz


Gość skyo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry./dobry wieczór ;)

Byłem dziś na przeglądzie rejestracyjnym, niestety trafiłem na służbistę, który dopatrzył się drobnego wycieku oleju. Jutro udaję się do mechanika na zdiagnozowanie problemu, natomiast...

 

Przy przebiegu samochodu (opel astra h 1.6 benzyna, 116KM, z16xer) 164000 km był wymieniany rozrząd przy poprzednim właścicielu. Obecnie mam 210 tys. km i zastanawiam się nad wymianą. Z racji tego, że jest ten (prawdopodobny) wyciek to od razu w zasadzie mógłbym ten rozrząd wymienić, zawsze to trochę mniej zapłacę, gdyby robić rozrząd osobno. Pytanie do Was. Części z jakiej firmy polecacie? I drugie pytanie jeszcze, być może oczywiste, ale troche zielony jestem. Czy w tym samochodzi przy wymianie rozrządu wymienia się również pompę wody?

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Warto też by się przyjrzeć kołom zmiennych faz rozrządu jak też ich zaworom. Bo nie wiadomo czy poprzedni właściciel je wymieniał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

Warto też by się przyjrzeć kołom zmiennych faz rozrządu jak też ich zaworom. Bo nie wiadomo czy poprzedni właściciel je wymieniał.

Sprawdzę na fakturze. 

Jeszcze jedno zapytanie. Generalnie producent zaleca wymianę co 150 tys lub 10 lat, trochę chyba za długo. Czy przy 46 tys km na tym rozrządzie ma sens go wymieniać, bo może od tego powinienem zacząć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz na fakturze to powinno być wszystko opisane z datą i przebiegiem.

Ale jest mały szczegół - gdy na pasek rozrządu czy pasek wielorowkowy napędu osprzętu dostanie się olej - to w zasadzie z automatu powinno się je wymienić.

Olej powoduje że guma z której zrobione są obydwa paski się dość szybko rozsypuje i moim zdaniem lepiej wydać parę setek za pasek niż parę tysi za remont silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbocze z tematu rozrządu.

 

Byłem u mechanika dzisiaj i stwierdził, ze cieknie na uszczelniaczu wału(simiering). Cieknie to może za dużo powiedziane, po prostu się poci, a ilość oleju jaka była to tak jakby ktoś dwie krople z większym ciśnieniem po prostu rozpylił w tej okolicy. Generalnie powiedział, ze to nie jest robota na wczoraj, pytanie jest do Was cena za robocizny (chcę sobie porównać) za wymianę tego simeringa? I ewentualnie ile mógłbym zaoszczędzić gdybym zrobił to przy wymianie rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy rozrzadzie mechanik trzymajacy jakis poziom simmering powinien wymienic z automatu. Raz ze cena simmeringu wynosi jakies 20 zł, dwa ze jak zostawisz zimmering o on zacznie ciec to potem znow trzeba zrzucac rozrząd i wymiana samego simmeringu w robociznie jest prawie równa wymianie rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności