Skocz do zawartości

Rozrząd- Opel Astra H 1.6 benz


Gość skyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzwoniłem do jednego mechanika, twierdzi że jeżeli nie słychać nic niepokojącego to nie ma potrzeby wymiany tych kół. 

 

Mieliscie już styczność kiedy były do wymiany? Czytalem też że niby ludziom tłucze stuka itd. ale nic się poza tym nie dzieje. 

 

Bo zmierzam do tego że kiedy rozrząd był wymieniany u Niemca, koła nie były ruszane, przynajmniej nie mam tego na fakturach 

Edytowane przez skyo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: KZFR zmieniają fazy otwarcia i zamknięcia zaworów  w zależności od obrotów i obciążenia

Resztę dopowiedz sobie sam.

I pomyśl ilu ludzi choruje a do lekarza nie chodzi.

Ilu ludziom nie przeszkadzają świecące kontrolki bo auto dalej pali

 

I pomyśl też nad tym że wymienisz łańcuch i napinacze a gdy koła nawalą nie dość że będziesz musial ponownie płacić za rozbiórkę rozrządu to łańcuch ponownie do wymiany.

Przelicz co się opłaca

Inaczej jest gdy sam sobie to robisz bo nie płacisz za robociznę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest pasek. 

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Owszem może się okazać ze za 20 tys trzeba będzie wymieniać koła a może przy następnej wymianie rozrządu czyli ok 50 tys km. Druga sprawa jest czy na ten moment mnie stać na taki wydatek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Pasek czy łańcuch wsio rawno.

Przy łańcuchu jest trochę wiecej roboty, ale niestety podwójne płacenie.

A i należy pamiętać że co jest drogie to jest tanie bo dłużej wytrzyma.

Ale Twoje auto  ,Twoja decyzja

Ja mam koszty mniejsze i mógłbym sobie na takie coś pozwolić bo robię sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Poczytałem troche odnośnie żywtoności kół, znaczy "trochę" to moze na wyrost, jedna rzecz przykuła moją uwage.

Mianowicie, znalazłem wymianę zdań na forum ( nie tutaj) pomiędzy adminem owego forum a pracownikiem ASO. Pracownik ASO proponuje, aby przy każdej zmianie oleju robić płukankę silnika środkiem Liqui Moly. Ktoś stosował, czytał o tym, może coś powiedzieć na ten temat? I jeszcze jaki olej stosujecie w swoim silniku, Z16XER

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skyo napisał:

Pracownik ASO proponuje, aby przy każdej zmianie oleju robić płukankę silnika środkiem Liqui Moly.

No pewnie w ASO mieli promocję ma Liqui .Lub Taką ASO miało zalecać.
Płukanek jest dużo np. STP .

I wcale nie są dużo gorsze od Liqui

Jaką zastosujesz to będzie zawsze lepiej niż bez.

Ty masz KZFR więc ja bym płukanki stosował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności