Skocz do zawartości

Meriva B drgania podczas kręcenia kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek1987

Witam. Posiadam merive b 2011 rok 1.4 benzyna 100 KM. Mam problem. Podczas postoju na wolnych obrotach ( rozgrzany silnik, na zimnym tak się nie dzieje) przy kręceniu kierownicą w lewo lub prawo drży samochód (silnik, karoseria) a nawet lusterka. Przy dodawaniu gazu problem znika. Dzieje się tylko na wolnych obrotach. Parkowanie na tzw zatoczke to istne drżenie które bardzo denerwuje. Proszę o pomoc. Czy moze winne jest wspomaganie? Nie mogłem zlokalizowac zbiorniczka płynu wspomagania. Będę dalej szukał. Ogólnie wspomaganie kierownicy chodzi normalnie. Lekko. A moze to poduszka silnika? Opony w bardzo dobrym stanie. Dziękuję  z góry za wszelkie wskazówki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakie masz wtedy napiecie ładowania?Jeżeli obroty spadną to i silnik się będzie trząsł.

Tutaj https://opel.7zap.com/pl/car/s10/l/0/  masz gdzie znaleźć zbiorniczek .

Sprawdź płyn czy jest 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek1987

Niestety nie mogę zlokalizować tego zbiornika płynu wspomagania. Sprawdzam wszystko pod maska ale jest tylko chłodniczy od hamulców i spryskiwaczy. Znalazłem zdjęcie na brytyjskim forum i przy tym samym silniku jest zbiornik. U mnie niestety nie ma takiego zbiornika   z czarnym korkiem. Nie wiem co jest grane. 

24708-e36df01f8fba0f54ae23573f81c459da.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek1987

Ok Panowie. Znalazłem w końcu ten zbiornik płynu wspomagania. Tak jest schowany że masakra. Oczywiście dojście żeby w ogóle odkręcić będzie wymagało od kręcenia rury od filtr powietrza na której jest przepływomierz. Na pierwszy rzut oka widać że zbiornik brudny, zasyfiony jakby nigdy nie było tam zagladane. Korek od zbiornika cały brudny i zasyfiony.  Czyli co, pozostaje się tam jakos dostać odkrecic o zobaczyc na miarce ilość płynu. Znając życie jest tam fabryczny płyn. Meriva ma przejechane 162 tyś.  Tylko jestem ciekaw czy dobrze szukam przyczyny tego drżenia. Jeśli to nie wspomaganie będę dalej szukał. W drugiej kolejności poduszki silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki to silnik by trząsł cały czas na wolnych a piszesz że tylko podczas kręcenia kierownicą.

Jeżeli tylko wtedy to podejrzewam coś ze wspomaganiem.

Dla tego pisałem o komputerze i sprawdzeniu jaki amperaż jest podczas używania przekladni.

 

Bo najbardziej możliwe jest że jak amperaż leci w górę to obroty mogą przysiadać i trzęsie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek1987

Adam a jaka inna przyczynę masz na myśli z tym napięciem?  Alternator?   Bo szczerze to też zauważyłem że jak dojezdzam do świateł lub skrzyżowania to auto przy zattzymaniu się też lubi drzeć przez kilka sekund. Około 3-4 sekundy po zatrzymaniu się. Jak hamuje to puszczam gaz. Więc obroty spadają. Zaciekawiła mnie teraz twoja teoria. Czekam na twoje sugestie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przepustnica do czyszczenia? Mialem w Lagunie II takie objawy, zrzucałem na luz i obroty spadały na 600 i za chwilę rosły do nominalnych, ale jak kręciłeś kierownicą to potrafiła gasnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek1987

A meriva b ma wspomaganie tylko hydrauliczne czy elektro hydrauliczne?  Bo zastanawiam się jaki wplyw ma napięcie na prace pompy wspomagania

Simluczek  a jak ci powiem ze u mnie w merivie obroty na biegu jałowym są około 700. I jak występuje to drganie to wskazówka obrotomierza ani drgnie. Obroty nie spadają. Rok temu miałem merive A 1.8 benzyna. Tam obroty na biegu jałowym byly około 900. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności