Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny corsa c 1.7 dti izusu.


Rekomendowane odpowiedzi

Marcinie, pojawiły się nowe wersje softu opcoma działające na chińskich klonach, m.in. 161001advenced i 200603Pro... może tam będzie Twój silnik obsługiwany. Nie mam obecnie chińskiego klona, ale z pewnych źródeł wiem, że działają...;):ok:

183700583_12282021-02-2710_05.thumb.png.b6fa65710d354cf288959de29de6e3a8.png828349791_12292021-02-2710_07.thumb.png.45b8723ccde6fa308549c5c9518784b7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie brata do roboty zagnac zeby mi to ogarnął. :-D maxi ecu juz odesłałem , łaczył sie, robil adaptacje i testy ale jeszcze sporo pracy przed tą firmą zeby nowsze sterowniki dobrze ogarniał czekałem na opel scannera vxdiag klon tez sie nie łączy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Niekoniecznie. Elm wrzucisz do schowka i masz

I tak właśnie mam zrobione.

Elm sobie siedzi w schowku ale gdy mam się bawić kilkoma programami to wolę podpiąć Opcoma to ogarniać za jednym razem.

A Elm sobie siedzi w schowku.

Chociaż przydawał mi się gdy miałem Scan My Opel.

Ale po zakupie nowszego telefonu i aktualizacji  androida Scan My Opel się poszedł paść.

3 godziny temu, bogoes napisał:

Z interfejsów na smartfona polecam Vlinkera, lub OBDLinka, mi na aplikacji kolegi Pinga z forum insigni- OPL_Monitor widzi wszystkie moduły, które pokazuje opcom, iCary pokazują mniej sterowników (u mnie 4sterowniki). Screeny dla porównania.

 

Czy to tyczy Corsa C?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adam1954 napisał:

Czy to tyczy Corsa C?

Dotyczy to ogólnie interfejsów typu ELM327, ale skoro łączy się ze wszystkim, co iCar i dodatkowymi modułami, których iCar nie obsłuży, to chyba lepiej zainwestować w takie narzędzie niż w iCara. A ponieważ wcześniej był polecany iCar, to wg mnie lepiej kupić lepszy i dający większe możliwości w tej klasie interfejsów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat się rozrósł do wojny op-com vs elm. Podalem koledze czego ja uzywam, bogoes podał czego on uzywa. Jako że znam jego poziom wiedzy na temat diagnostyki elm ,vxdiag, opcom koledze który założył ten post polecił bym kupic to o czym napisal bogoes.

Porównywanie elm darmowego do innych komputerowych programow nie ma sensu (choc bogoes pokazal ze nie zawsze opcom jest lepszy, a ja sam na sobie wiem ze nie można przekreslac tego interfejsu, bo gdyby nie on to nie mam żadnego wglądu do samochodu" choc mam opcoma, wurtha testowalen maxi ecu i vxdiaga. Nie każdy kupi opcoma za 3400,  nie kazdy chce się wglebiac w diagnostyke i kod błędu w zupełności mu wystarczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na poprzedniej stronie był polecany do CC interfejs typu ELM, to uznałem, że gdyby właściciel chciał kupić, to chyba naturalne jest kupić fejs o większych możliwościach w tej klasie. Bo niekiedy taki interfejs+ dobra apka w niektórych sytuacjach wystarczą... zresztą napisałem też o możliwości zdobycia najnowszego oprogramowania do chińskich opclonów, co może mieć w odczycie tego silnika niebagatelne znaczenie. Choć oczywiście nie mam CC, więc są to spekulacje, a przydatność oceni autor... i admin oczywiście ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko.

Ja wiem tylko że Opcom do tego typu staruszków jest najlepszy.

Myślalem że koś znalazł coś lepszego od Opcoma.

Po to też stworzyłem ten temat 

 

 

Aby ktoś kto się tym ,,bawi,, dopisywał dalsze spostrzeżenia i doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności