Skocz do zawartości

Opel Astra H 2008 kombi 1.8l b+g instalacja sekwencja stag 300 nie świecą diody lpg


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mateusz101195,

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, adam1954 napisał:

Sprawdź przykładając miernik do oczka przewodu na minusie i do oczka na karoserii czy jest przejście.

 

Tutaj https://www.ac.com.pl/pl-serwisy-materialy-techniczne-instrukcje

masz schematy

Lux, dziękowac. Jutro w dzięń sprawdzę, Jeżeli dobrze rozumiem to powinienem miec napiecie 12V na paru pinach IN, między innymi: 15 - 12V po stacyjce, 22 - 12V z aku do zasilania instalacji stag, 42 - 12v do zasilania wtrysgiwaczami. Jeszcze temat z torche innej beczki, auto byłu kupione od osoby prywatnej, diagnosta który ogarniał temat. Auto ma wyciętego kata, od momentu rozłączenia aku w celu wymiany sprzęgła świeci się check engine, z miechanikiem sprawdziliśmy i jest to komunikat o 1sondzie lambda, nie wiem czy wcześniej zostało wyłączone jej pokazywanie czy jakies inne ciekawe machlojki, może miec to jakis wpłyt na to że instalacja się nie załącza? jak wspominałem nawet dioda na przełączniku sie nie pali 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, adam1954 napisał:

Raczej 22 czyli zasilanie samego sterownika

 

Sonda to inny problem

Rozumiem, czyli mnie interesuje sam sterownik. Domyślam się że jest problemem, tak samo jak brak katalizatora. Pytanie czy ten problem da się rozwiązań inaczej niz poprzez kupowanie kata za 600ziko? Czytałem że są jakieś obejścia, imitacjie sondy 2 jako 1 czy inne rzeczy, ale ja umiem naprawiać elektronike pokroju telefon, laptopy i pc, na samochodach jeszcze się nie znam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kata bo pewnie wypalony przez złą regulację LPG.

Sprawdź stan zaworów( luzy zaworowe ) bo mogły dostać po dupie też.

Ty masz silnik do którego zakładając LPG trzeba bardziej dbać o dokładną regulację LPG oraz luzy zaworów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam1954 napisał:

Brak kata bo pewnie wypalony przez złą regulację LPG.

Sprawdź stan zaworów( luzy zaworowe ) bo mogły dostać po dupie też.

Ty masz silnik do którego zakładając LPG trzeba bardziej dbać o dokładną regulację LPG oraz luzy zaworów

Luzy były sprawdzane przez poprzedniego własciciela 40k km temu, są na to papierki, wszystko było ok. Kolega mi wspomniał że masa jest gdzies na skrzyni biegów, a przynajniej może być. Z akumulatora idą 2 kable do wiązki, jak pisałem to jedna strona idzie do sterownika górą, druga strona schodzi pod silnik, może przy montażu skrzyni masjter nie przykręcił jakiejś śrubki czy coś. Licze że to kwestia tego że coś jej źle podpięte a nie że po 2dniach bez aku rozpier.... sie sterownik który bądź co bądź był 2 lata temu wymieniany przez poprzedniego właściciela 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateusz101195 napisał:

Luzy były sprawdzane przez poprzedniego własciciela 40k km temu, są na to papierki,

Wierzysz mu skoro sprzedał auto z wybebeszonym katem?

3 minuty temu, mateusz101195 napisał:

Kolega mi wspomniał że masa jest gdzies na skrzyni biegów, a przynajniej może być.

Masa ma być na karoserii.

Jest pod aku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam1954 napisał:

Wierzysz mu skoro sprzedał auto z wybebeszonym katem?

Masa ma być na karoserii.

Jest pod aku 

Nie kwestia tego że wierze, nie pytałem nawet o kata, w mojej rodzinie chyba żaden samochód go już nie ma... w serwisowej książeczce wbite że sprawdzane z pieczatką serwisu, wydaje mi się że to dość wiarygodne. Tak czy siak pewnie jak się zrobi ciepło to spędze jeden dzień na zdjęcie pokrywy i zmierzenie luzów, dla świętego spokoju. 

Zerkne jutro, najpewniej z rana samego. Z chęcią bym to teraz ogarnał ale że na parkingu ciemno jak w d. to nie ma jak robić. Napisze jak posprawdzam rzeczy z postów wyżej i dam znać co i jak, póki co dzięki wszystkim za rady i pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mateusz101195 napisał:

w mojej rodzinie chyba żaden samochód go już nie ma...

Ja kata nawet przy gazie miałem w punto 1998 ( 180 tys )i Felicji 2000.( 260 tys)

I miały się bardzo dobrze.

Serwisant podpisze wszystkko gdy dostanie kasę.

A co mu udowodnisz potem?

Że nie sprawdzał?

Jak?

A tak teraz będziesz miał wywalającego checka na sondę

I wieczne problemy z regulacją LPG.

Dla czego ?

Ponieważ aby wyregulować porządnie LPG to najpierw Pb musi działać jak należy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1954 napisał:

Ja kata nawet przy gazie miałem w punto 1998 ( 180 tys )i Felicji 2000.( 260 tys)

I miały się bardzo dobrze.

Serwisant podpisze wszystkko gdy dostanie kasę.

A co mu udowodnisz potem?

Że nie sprawdzał?

Jak?

A tak teraz będziesz miał wywalającego checka na sondę

I wieczne problemy z regulacją LPG.

Dla czego ?

Ponieważ aby wyregulować porządnie LPG to najpierw Pb musi działać jak należy

Czyli co, najlepszym wyjściem kupić i wstawić kata? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób z zasilaniem LPG.

A szczerze mówiąc o pojechałbym na reklamację.

Placiłeś po to aby naprawili a nie zrobili jedno a spaprali drugie.

Nie odpuściłbym .Auto wjechało za zasilaniem na LPG to powinno też takie wyjechać z warsztatu.

Potem pomiar luzów zaworowych.Nie wiadomo co wyjdzie

A potem chcący mieć sprawne auto do regulacji to niestety Kat musi powrócić.

Cyba że znajdziesz tunera który będzie umiał programowo wykreślić sondę ze sterwonika.

Ja 37 miał takiego gościa który w AH to mu zrobił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności