Skocz do zawartości

Opel Astra H 2008 kombi 1.8l b+g instalacja sekwencja stag 300 nie świecą diody lpg


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mateusz101195,

Rekomendowane odpowiedzi

  • Rozwiązanie
13 godzin temu, adam1954 napisał:

Najpierw zrób z zasilaniem LPG.

A szczerze mówiąc o pojechałbym na reklamację.

Placiłeś po to aby naprawili a nie zrobili jedno a spaprali drugie.

Nie odpuściłbym .Auto wjechało za zasilaniem na LPG to powinno też takie wyjechać z warsztatu.

Potem pomiar luzów zaworowych.Nie wiadomo co wyjdzie

A potem chcący mieć sprawne auto do regulacji to niestety Kat musi powrócić.

Cyba że znajdziesz tunera który będzie umiał programowo wykreślić sondę ze sterwonika.

Ja 37 miał takiego gościa który w AH to mu zrobił.

 

Zrobiłem pomiary, nie mogłem w ogóle znaleźć kabla masowego, jakieś rady gdzie on może się znajdować? Między kólkiem z aku na minusie idącym do wiazki do sterowania gazem a częściami karoserii nie ma połączenia, nie pipka nic na mierniku. Zasilanie do sterownika pokazuje ze nie dochodzi, pin 22 żadnego napięcia czy to do klemy aku na minusie czy to do karoserii. co ciekawsze z wypiętym sterownikiem samochód nie chce zapalić, kręci rozrusznikiem ale jakby nie miał paliwa w ogóle :) jade do domu zajrzeć pod spodem na kanał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, mateusz101195 napisał:

Zrobiłem pomiary, nie mogłem w ogóle znaleźć kabla masowego, jakieś rady gdzie on może się znajdować? Między kólkiem z aku na minusie idącym do wiazki do sterowania gazem a częściami karoserii nie ma połączenia, nie pipka nic na mierniku. Zasilanie do sterownika pokazuje ze nie dochodzi, pin 22 żadnego napięcia czy to do klemy aku na minusie czy to do karoserii. co ciekawsze z wypiętym sterownikiem samochód nie chce zapalić, kręci rozrusznikiem ale jakby nie miał paliwa w ogóle :) jade do domu zajrzeć pod spodem na kanał

 

Ja pier... Temat do zamknięcia, mechaniki się pomylił klemy. Plus dał do minusa i odwrotnie, po poprawnym napięciu wszystko działa poprawnie... Dzięki wszystkim i miłej niedzieli 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin 83 napisał:

Jak mu się to udało? 

Szczerze? Nie wiem, załóżmy błąd ludzki. Ja się tylko cieszę że się nic nie spaliło i działa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateusz101195 napisał:

Plus dał do minusa i odwrotnie, po poprawnym napięciu wszystko działa poprawnie.

I jak to auto jeżdziło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adam1954 napisał:

I jak to auto jeżdziło

Same klemy są ok, ta dodatkowa wiązka przykręcana oczkowo była zamieniona, bezpiecznik był od strony "-" zamiast "+", Zdarza się najlepszym ;)

157965660_490551085443085_5329131015992478768_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adam1954 napisał:

Ciekawe co na to sterownik gazu.

 

Na szczęście przeżył, przejechałem ponad 50km, nie zauważyłem róznicy w prowadzeniu, jest jak było przed odłaczenie aku. 

*DODATKOWE INFO
Jak pisałem wyżej przy odłączonym sterowniku staga samochód w ogólnie nie chciał zapalić, jakby odcinało paliwo. po wpięciu, nawet z tymi zamienionymi kablami odpalał. po podłączeniu poprawnie, za 2 uruchomieniem check zniknął i do tej pory się nie pojawił, mam wrażenie że jakiś majster tam coś wykombinował aby zamaskować albo zemulować błąd 1 sondy. nie wiem jeszcze co z tym zrobić, za pół roku mam przegląd, jestem ciekaw czy coś sensownego się pokaży po wpięciu kompa, pewnie zgadam się z mechanikiem aby mu za jakiś czas zczytać błedy 

*edit, co do sterownika to tam nic nie mogło się stać bo nie dostawał jakiegokolwiek napięcia, po stacyjce było normalnie 12v ale brak stałego 12v, bezpieczników też nie wywaliło zatem nie było zwarcia. krótko ujmując nic się nie stało <3 

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności