Skocz do zawartości

Opel Astra H 2008 kombi 1.8l b+g instalacja sekwencja stag 300 nie świecą diody lpg


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mateusz101195,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z samochodem, tak mi sie przynajmniej wydaje. Samochód jak w tytule, w zeszłym tyg miałem zmieniane sprzęgło, akumulator był odpinany na 2-3dni, po tym jak odebrałem samochód od mechanika i przejechałem około 60km lpg wciąż nie działa. Nie pali się dioda przy przełączniku lpg, coś tam czytałem że trzeba trochę przejechać, ale to miało być 15-20km i powinno zacząć pracować na lpg a tu nic, zero zmian. To normalne? Czy mam zacząć szukać i sprawdzać czy bezpieczniki i podłączenia napięcia do sterownika lpg? przed oddaniem do mechanika wszystko działało poprawnie, przełączał się na lpg po paru min od uruchomienia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdź podpięcie i bezpiecznik  od LPG.

To nie jest normalne instalacja u mnie uruchamia się w zasadzie od razu po uruchomieniu silnika - to znaczy zielona dioda miga i czekana odpowiednią temperaturę płynu.

Przy odłączeni aku możliwe że ktoś coś odpiął i nie wpiął z powrotem albo przy wyjmowaniu skrzyni coś zgrzebali z kablami od LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rafalgrzegorz napisał:

Sprawdź podpięcie i bezpiecznik  od LPG.

To nie jest normalne instalacja u mnie uruchamia się w zasadzie od razu po uruchomieniu silnika - to znaczy zielona dioda miga i czekana odpowiednią temperaturę płynu.

Przy odłączeni aku możliwe że ktoś coś odpiął i nie wpiął z powrotem albo przy wyjmowaniu skrzyni coś zgrzebali z kablami od LPG.

Ok, jutro za dnia sprawdze bezpiecznik i podpięcie. Czyli rozumiem ze skoro nie świeci się żadna dioda na przełącznik to coś jest nie tak i to nie jest kwestia jakiejś adaptacji po odpięciu aku itp? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rafalgrzegorz napisał:

Tak - to nie jest normalne działanie.

Może być wypięta masa, plus lub bezpiecznik uszkodzony.

Właśnie sprawdziłem, podpięte jest ok, bezpecznik cały. Wpięte oczkowo w kleme w aku, napięcie daje poprawne. Co jeszcze moge sprawdzić? wyjąłem sterownik z aku aby go obejrzec po rozebraniu, może jakieś zmine luty czy inne coś 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateusz101195 napisał:

Wpięte oczkowo w kleme w aku, napięcie daje poprawne.

W którym miejscu to sprawdziłeś?

Czy napięcie wchodzi do bezpiecznika i z niego wychodzi?

Czy dochodzi do sterownika?

Masa też jest ważna?

Jak z połaczniem oczka na minusie aku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1954 napisał:

W którym miejscu to sprawdziłeś?

Miernik przyłożyłem do tych oczek idących od klemy i dalej kablami do sterownika, taka jakby dostawka do oryginalnych klem 

*sterownik to stag 300-4 premium

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateusz101195 napisał:

Miernik przyłożyłem do tych oczek idących od klemy i dalej kablami do sterownika,

Czyli na pinie w sterowniku plus z aku masz?

A masa na minusie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1954 napisał:

W którym miejscu to sprawdziłeś?

Czy napięcie wchodzi do bezpiecznika i z niego wychodzi?

Czy dochodzi do sterownika?

Masa też jest ważna?

Jak z połaczniem oczka na minusie aku

1. jak wyżej
2. tego nie sprawdzałem, ciemno juz więc jutro w dzień sprawne
3. wiecie może które piny na wiązce wpinanej do sterownika mierzyć aby sprawdzić czy napięcie dochodzi?
4. masa rozumiem uziemienie do karoserii, część kabli idzie do wokół silnika i sięga sterownika, druga idzie w głąb pod silnik, sprawdze jutro
5,oba oczka sa podłączone ok, tak mi się przynajmniej wydaje, nie są pordzewiałe ani nic 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności