Skocz do zawartości

Radio Android + kamera cofania + kamera na przód


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

 Radio Android PX5 dedykowane - kamera cofania podłączona pod przekaźnik by canbus nie wywalał błędu (świateł cofania) impuls do radia idzie z dekodera can. Radio ma możliwość podłączenia kamery przedniej, przerzuca automatycznie po wykryciu zmiany biegów z R na D. Problem do konsultacji z Wami skąd wziąć zasilanie do kamery, gdyż nie może być ona podłączona pod +12V dłużej niż 10 minut, a powinna być podłączona wtedy gdy, radio przerzuca kamerę a przód.

 

 Biorę po 100 zł od każdej z drużyn i słucham Państwa propozycji. Mam pewien pomysł w głowie, ale wiem że na forum są czarodzieje w pozytywnym sensie stąd prośba o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, holcu napisał:

skąd wziąć zasilanie do kamery

Z żarówki światła cofania. Działa tylko w chwili włączenia wstecznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku chodzi mi o kamerę ruszania do przodu, tył jest rozwiązany temat. Żarówka po przekaźniku a zasilanie z aku po bezpieczniku by can nie sypał błędem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie obejdzie zabawa bez jakiegos układu z czasowym wyłączeniem. Dajmy na to zasilanie z zapalniczki ( o ile masz po zapłonie ) z nastawą czasową, ale klopot bedzie przy parkowaniu pod marketem z przerzucaniem sygnału. Lub gdy przy wyjezdzie bedziesz musial po chwili cofac, to niewiadomo jak radio bedzie przyjmowac dublowanie sygnałów. W ustawieniach radia nie ma opcji zeby to poukładać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 12:01, ArKos napisał:

Z żarówki światła cofania. Działa tylko w chwili włączenia wstecznego.

Porada ode mnie - masę weź z budy, jeśli weźmiesz z wiązki świateł, to beda zakłócenia podczas pracy silnika.

 

Z tą przednia, to tez czekam na podpowiedź, też bede zakładał :)

Ja mam PX6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem tego typu, że to nie może być zwykłe radio 2 din, tylko ono musi być do W639 przedlift (taki okraglaczek) dlatego dostępne było tylko px5, ale za to wersja z DSP co słychać po pierwszych minutach. Dzięki za protipa, ja tak myślałem by masę z budy wziąć gdyż wówczas + bym pociągnął tym czerwonym przewodem co jest zintegrowany do czincza.

 

Kwestia jeszcze tylko, prześwietlenie przewodów ACC+ z wiązki radia, czy któraś puszcza +12V na timerze, ewentualnie pod 1 bieg bym podpiął się przy użyciu przekaźnika. 

Ja planuje zestaw taki:

 

 - kamera cofania

 - kamera manewrowania przednia

 - rejestrator jazdy przód DVR

 - ELM 327

 

Może jak zostanie funduszy to TPMS, ale to mnie tak nie ciśnie. Mam ori TPMS dostałem z felgami, ale mój dziadek nie ma obsługuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, by przednia kamera nie była cały czas pod zasilaniem, można zastosować przekaźnik z timerem. Zasilanie przekażnika z aku, trigger światło wsteczne i wyjście na zasilanie kamery. U mnie w radiu jest taka funkcja, że kamera przednia zapala się po przełączeniu biegu z wstecznego na Drive na czas 10 sekund. Jest to kamera manewrowa w odróżnieniu od DVR nie powinna być podłączona cały czas pod +12V (zgodnie ze specyfikacją) dlatego taki przekaźnik rozwiązuje problem.

 

Ja już praktycznie cały zestaw podłączyłem, ale mam problem bo zabrakło mi przewodu do mikrofonu, który będzie zamontowany w suficie nad kierowcą. Wczoraj zamówiłem, myślę że w czwartek będzie u mnie i dokończę temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem fabryczneo mikrofonu, fabryczna GPS wymagała przejściówki, więc odłączyłem ją. Podobnie zwykła antena radiowa wymagała przejściówki, ale tą sam sobie zrobiłem. Nie mam DAB, póki co nie potrzebuje chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności