Skocz do zawartości

Przewód paliwa-plastikowy trójnik przelewowy przy filtrze paliwa


Gość mikiklu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam problem przy wymianie filtra paliwa w moim oplu merivie 1.6 2005 101km, złamał mi się trójnik przy filtrze paliwa i nigdzie go nie mogę kupić czy można to jakoś obejść, np. przerobić na normalny plastikowy trójnik z wężem gumowym, bo nie wiem jak połączyć oryginalny przewód przelewowy ( niebieski twardy) z gumowym 

Jak macie jakieś doświadczenia i propozycje proszę o pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem niedawno filtr na taki z fotki i ja też trójnika nie miałem. 

filtr paliwa.jpg

Zdjęcie zaczerpnięte z "forum wiedzy".

Tyle tylko, że najlepiej mieć specjalny klucz, bo śrubokrętami to żmudna i wkurzająca wymiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dać fotki bo jest za duży ja mam trójnik za filtrem w stronę silnika tak samo ma corsa a jeden przewód z trójnika wraca do zbiornika paliwa podobno jest to przelew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze wystarczy poszukać po nr katalogowym.

58 20 220    13114742   PRZEWÓD,ZESP.,POWRÓT PALIWA,TYLNY(-A,-E)

Nr 5 na stronce katalogu

https://opel.7zap.com/pl/car/x03/g/0/4-3/#5

 

Nie możesz połączyć po to jest jedna część - przewód i trójnik - w zielonym kółku na fotce niżej.

przewódpaliwa.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzałem na tej stronie, ale za nic nie mogę znaleźć filtra paliwa benzyny z trójnikiem.

Dlatego zapytałem.

 

Przelew, to jest zaraz za regulatorem ciśnienia paliwa i tam trójnika nie ma.

W niektórych silnikach nie ma przelewu, bo regulator jest już w baku i z baku wychodzi tylko zasilanie o odpowiednim ciśnieniu.

 

Co innego klekoty - one maja 3 króćce, ale czy trójniki to tez nie wiem, bo nie znam sie na klekotach.

 

A autorowi chyba trzeba aparat kupić, bo nawet żydzi, żeby fotę zrobić swoim smatrfonem za 500zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kupować aparatu i nie trzeba sądzić ze ktoś ma klekoty moja meriva jest po lifcie, jakoś kolega admin znalazł trójnik w merivie i jest. To nie wiem kto tu ma klekoty. A zdjęcia nie wstawiłem z uwagi na duży rozmiar w bajtach i aplikacja nie mogła go dołączyć. o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinajcie się za bardzo, sprawa jest rozwiązana. Co do zdjęcia to można edytować i zmniejszyć rozmiar, nie musi być idealne a wystarczy, że będzie wskazywało konkretne umiejscowienie potrzebnej części. Klekot-Diesel. Nie ma co sobie psuć humoru, idzie majówka będzie 30 stopni, sobota 10, niedziela 10 i poniedziałek 10 :D

Starczy już tego marudzenia i docinania, forum musi być na klasie.

 

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności