Skocz do zawartości

Opel Astra H 1.8 140km B+G szarpanie przy odpuszczaniu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie odma działa prawidłowo, żadnego zasysania korka podczas pracy. Nie zasysa także powietrza więc to raczej można odchaczyć. Swoją drogą po czyszczeniu przepustnicy konieczne jest wykasowanie błędów z komputera przy pomocy kompa (ja mam np elm 327 i jakiś program o nazwie scanmastereml czy jakioś tak). Bez tego u mnie np wzrosło spalanie do jakiś 16l/100km gazu, u ojca nie miał mocy i spalanie pokazywało mu 14l/100 benzin (1.6l czysta benzin) a w lupo nie miał mocy, tam też czyściłem przepustnice. (zdemontować cały dolot do przepustnicy, przy tym odpiać oczywiście przepływomierz co wygenerowało błędy i problemy w pracy silników) 


Ciekawostka: ostatnio musiałem zdemontowac i wyczyścić odme w lipo 1.0 z 2000r (samochód mamy), była tak upierdzielona że podczas pracy tak zasysało korek że nie szło go odkręcić, trzeba było się całym ciałem zaprzeć. tak była zawalona że krzyczało o błąd ciśnienia oleju i olej uciekał od czujnika ciśnienia oleju, śmiesznie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytuspiotr4

Hej :)

Przeleciałem od cholerny tematów, i powiem Ci bez krakania że może jestem bliżej niż dalej, znalazłem temat gdzie gość w innym samochodzie ale mając ten sam problem rozwiązał go xd ba nawet 2 osoby w tym wątku się wypowiedziały i zadziałało xd czujnik położenia sprzęgła-możliwe że to jest nasz winowajcą szarpnięc przy puszczaniu gazu. 

Kupię wymienię i zdam relacje czy coś wymiana dała xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tytuspiotr4 napisał:

Hej :)

Przeleciałem od cholerny tematów, i powiem Ci bez krakania że może jestem bliżej niż dalej, znalazłem temat gdzie gość w innym samochodzie ale mając ten sam problem rozwiązał go xd ba nawet 2 osoby w tym wątku się wypowiedziały i zadziałało xd czujnik położenia sprzęgła-możliwe że to jest nasz winowajcą szarpnięc przy puszczaniu gazu. 

Kupię wymienię i zdam relacje czy coś wymiana dała xd

kurde bele, z tego co widze to kosztuje jakies psie pieniądze, wymiana też nie jest pewnie jakoś mega skomplikowana. koniecznie daj znać co i jak, nawet jak u Ciebie nie podziała to myślę że profilaktycznie spróbowałbym wymienić u siebie ;D 

jescze pytanie czy masz u siebie tempomat? w swoim mam. samochody bez niego też mają ten czujnik położenia pedału sprzęgła? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytuspiotr4

Screenshot_20210609_205747_com.android.chrome.jpg

Mam mam tempomat, wydaje mi się że bez różnicy czy ktoś ma tempomat czy nie i tak ma ten czujnik :) aż bym spytał tego kolegi z którym kiedyś próbowałem rozwiązać problem czy również miał tempomat. Czujnik zamówiony, mam nadzieję że przyjdzie w piątek i zobaczę czy to coś da, jak nie to ściągam i odsyłam xd

Kurde oby to było to.. 

Screenshot_20210609_205535_com.android.chrome.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu jakbym chciał też żeby to pomogło :D dzisiaj jechałem po południu w korkach, są dni gdzie lepije to działa ale dzisiaj to myslałem że wyjde z siebie, stane obok i zaczne się opierdzielać że zapomniałem jak samochodem jeździć... każda zmiana biegów czy odpuszczenie gazu to jakby ktoś nie wiem ze sprzęgła strzelił czy raptownie go puścił, 15min jazdy i już miałem dosyć... ciekawe w jaki sposób się uszkodził jeżeli to on, podczas jazdy na tempomacie i wcisnięciu sprzegła tempomat się wyłącza... ciekawe. jeden post dotyczy skody, a ten poprzedni czego? podrzucisz linka dla potomnych? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytuspiotr4

Ona są odnośnie skody https://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-i-octavia-tour-1u/problemy-i-usterki-mechaniczne/22348-szarpanie-przy-hamowaniu-silnikiem-octavia-tour-1-6/page3

 

Kilka osób tam rozwiązało problem :) nie napalam się ale znów mam nadzieję że to to xd no bo kurcze... Żadnych błędów, rozrząd wymieniony, poduchy też, zawieszenie zrobione, świece miałem wymienione, dolot sprawdzony, sondy sprawne, czujniki położenia wału dawałyby znać, przepustnica i przepływomierz też... Nosz cholera xd 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam teraz o tym czujniku i za co on odpowiada i to wszsytko się trzyma kupy :D
"Czujnik daje sygnał do ECU, mówiący że silnik zostanie odciążony. Dawki wtrysku się zmieniają, jednocześnie spadek obrotów po naciśnięciu pedału jest spowalniany. Ma to na celu zmianę biegu bez szarpnięć.
Drugi powód to tempomat. Przy wciskaniu pedału sprzęgła powinien się wyłączać."
źródło: https://www.forum.alfaholicy.org/156/78944-_156_czujnik_sprzegla_jakie_objawy_uszkodzenia_.html


Pare tematów o tym jest, wyżej odnosnie alfy, śmiem zakładać że zasada działania będzie podobna jak nie identyczna do każdego samochodu z tym czujnikiem. oł szit to może być strzał w dziesiątke :D

mi np po wcisnięciu sprzęgła obroty momentalnie spadają, nie ma żadnego utrzymania obrotów przez jakiś czas. praktycznie cały czas zmieniał biegi z międzygazem, myślałem że ten typ tak ma a to może być wina tego czujnika XD jak to będzie to to dawaj adres, wyśle ci flache w podzięce XD 

Artur, coś w tym jest. Montowałem u siebie tempomat (1Z silnik) i okazało się że czujnik sprzęgła jest walnięty (pokazuje ciągle wciśnięte sprzęgło). Zrobiłem zworkę na stałe czyli sprzęgło puszczone. Od tamtej pory przy zmianie biegów jest dziwne szarpnięcie. Tak jakby silnik słabiej/później reagował na pedał gazu. Wymiana czujnika pomoże? Jaki to koszt?

https://forum.vw-passat.pl/topic/18354-czujnik-przy-pedale-sprzęgła/

Czujnik pedału sprzęgła daje znać do ECU, że sprzęgło jest wciśnięte a układ przeniesienia napędu rozłączony, wtedy chwilowo zmienia parametry pracy silnika. Np. przy wciśnięciu sprzęgła podczas zmiany biegów silnik będzie podtrzymywał lekko zwiększone obroty żeby nie kręcić silnika od "zera"... sterownik wtedy wie, że może ograniczyć dawkę paliwa kiedy silnik nie będzie obciążony momentem obrotowym.
Dalej - czujnik sprzęgła służy do zmniejszenia momentu obrotowego przy wysprzęglaniu, ma to zapobiec szarpnięciom . Do tempomatu też jest potrzebny ale do rozłączenia czy zmiany parametrów uruchomionego już układu mamy także "manetkę" oraz czujnik na pedale hamulca.

oplowsie forum :D
https://forum.vectraklub.pl/topic/198346-czujnik-sprzęgła/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytuspiotr4

Czyli możemy jeszcze sprawdzić chociaż to czy tempomat się wyłącza podczas wciśnięcia sprzęgła xd często jeżdżę na tempomacie i szczerze nie zwróciłem uwagi czy jest z tym jakiś problem, czy się wyłącza. 

Jak się rozwiąże problem to się zrobi wypad, i nad jakimś jeziorem opijemy sukces przy grillu xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem czujnik, 47zł z wysyłką darmową i ewentualnym darmowym zwrotem, licze że do piątku dojdzie i będzie testowanie :D

https://allegro.pl/oferta/czujnik-pedalu-sprzegla-astra-meriv-vectra-zafira-10031349609

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytuspiotr4
12 minut temu, mateusz101195 napisał:

zamówiłem czujnik, 47zł z wysyłką darmową i ewentualnym darmowym zwrotem, licze że do piątku dojdzie i będzie testowanie :D

https://allegro.pl/oferta/czujnik-pedalu-sprzegla-astra-meriv-vectra-zafira-10031349609

Ja też xd no zobaczymy, też mam nadzieję że przyjdzie w piątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności