Skocz do zawartości

Opel Astra H 1.8 140km B+G szarpanie przy odpuszczaniu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od początku w sumie mam może nie problem ale irytującą pierdołe, mianowicie jakoś na 1-2-3 biegu przy niskich prędkościach obrotowych (tak załóżmy do 2-2,5k obrotów) przy odpuszczeniu gazu (niezaleznie czy wolno czy gwałtownie) są takie 2-3 mini szarpnięcia i potem już hamuje silnikiem normalnie. Auto ma wymienione sprzęgło (śmiga wszystko lux) objaw jest taki sam zarówno na benzynie jak i na lpg (świeżo wymieniona listwa wtryskowa po przejechanu 140k km + strojenie u fachowego gazownika + wymiana ogumienia filtrów itp itd, przed tą wymianą też był). Jak jadę sobie jakoś szybciej, załóżmy powyżej 50km/h to przy odpuszeniu gazu nie ma żadnego szarpania, występuje tylko przy niższych prędkościach. Filtr powietrza nowy, markowy. Co może być przyczyną takiego zachowania? Przepustnica do czyszczenia? Regularnie spradzam błedy, nie ma żadnych. Silnik normalnie jeździ, ma moc, po wymianie listwy wtryskowej zaczął wręcz zapierd.... tylko przy takiej spokojnej jeździe w mieście albo w korach to poszarpywanie przy odpuszczaniu gazu jest ultra irytujące. Poduszki silnika/skrzyni sprawne, sprawdzane przy wymianie sprzęgła jakoś 5k km temu. Jakieś rady? Albo czy tak macie i to normalne? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak wciśniesz sprzęgło to też tak czuć, że poszarpie silnikiem? Czy tylko jak na biegu masz? Może rzeczywiście zasyfiona przepustnica, tak jakby odcinało na moment mieszankę paliwowo-powietrzną, teraz przyczyna odcięcie paliwa czy powietrza. Odkręć świece i zobacz czy wszystkie mają ten sam kolor, posprawdzaj masy, bo jak odpuszczasz gaz to silnik w komorze lekko też pracuje na poduszkach, jeszcze zostają filtry od gazu i paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęgle nic sie nie dzieje, w sensie nie szarpie. Szaprie tylko na biegu 1-2-3 przy niskich prędkościach, jak np puszcze raptownie gaz* na 3 na wysokich obrotach albo 4 czy 5 to od razu płynnie hamuje silnikiem. Mam też tak że mam 1-2 szaprnięcia podczas np ruszania poprzedzonego hamowaniem silnikiem (czyt hamuje silnikiem na jakimkolwiek biegu, wciskam niewazne mocno/lekko gaz to jest szarpniecie dosyć lekkie i dopiero przyśpiesza ta rakieta, jest to stosunkowo losowe mi sie zdaje...). Filtr gazu świeżo po wymianie, paliwa jeszcze nie sprawdzałem. Przepustnice też zostawiłem sobie na weekend, zobaczymy jak będzie wyglądac. Świece świeżo wymienione, oryginał bosha. Jak będe sprawdzał przepustnice zerkne od razu na świece. 

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpalaniu i gaszeniu nie ma żadnych stuków ani większych wibracji. Jeśli jest wszystko dobrze z mapami gazu i benzyny to DM jeśli posiadasz albo poduchy, zazwyczaj te na skrzyni. Ale nie panikujmy posprawdzaj co masz sprawdzić i daj cynę jak to wygląda. Może ktoś, co ma LPG podpowie więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wyjątkowego się nie dzieje, pali od strzała, nie szarpie nie wibruje nie rzuca przy dopalaniu czy gaszeniu, w normie wszystko. co to DM? zakłądam że komputer pokładowy, też gdzieś o tym na yt czytałem że może być walnięty. W weekend sprawdze poduszki (mimo iz mechanik tam z miesiąc-dwa sprawdzał wszystkie i były git) i dorwe sie do wyczyszczenia przepustnicy, dam znac na dniach co i jak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini update:

dorwałem sie do przepustnicy, była lekko zabrudzona jakąs czarną mazią, ogólnie jest powierzchownie zalana olejem (w sensie jej obudowa, w srodku poza jakimiś minimalnym nalotem nic nie ma). silnik nie ma wycieku, podejrzewam że kiedyś miał z pokrywy, poprzedni właściciel wymienił uszczelke ale nie mył silnika i stąd jest taka brudna. dzisiaj ją wyczyściłem, również te rury doprowadzające powietrze do przepustnicy i sam pojemnik na filtr powietrza. poduszki też sprawdziłem tyle o ile mogłem sprawdzić w domowych (parkingowych) warunkach, są po prostu ok. W tym miesiacu będzie wymieniany rozrząd więc mechanik sprawdzi je raz jeszcze na podnośniku. Pojeżdze pare dni i zrobi jakiś update czy to pomogło czy nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchowne czyszczenie przepustnicy mam wrażenie że minimalnie pomogło, chyba zdemontuje całą i wyczyszcze całkowicie, tylko to jak znajde wolny dzien. kolejny update po wizycie u mechanika na wymienie rozrządu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem całkowicie przepustnice jakimś specyfikiem, auto pracuje dużo lepiej, coś tam mu się zdarzy poszarpnąc ale jest milion razy lepiej niż wcześniej. Mechanik chory więc wymiana rozrządu przełożona na dalszy termin. Póki co wyczyszczenie przepustnicy sprajem pomogło dosyć mocno 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tytuspiotr4

Cześć Mateusz, 

Sam swego czasu założyłem temat odnośnie trzykrotnego szarpnięcia silnikiem w mojej viki c, mam z18xer bez gazu.. Rozmawiałem również z osobą która też miała taki problem podobnie w viki z tym samym silnikiem, co Ci mogę powiedzieć, wymieniłem poduszki silnika, wymieniłem rozrząd, czyscilem przepustnice oraz cmp, wymieniłem świece, silnik chodzi równo nie ma żadnego problemu z odpalaniem, odpukać, brak błędów.. Z problem borykam się od ok 1,5 roku, i nie jestem w stanie zdjagnozowac gdzie leży problem. Myślałem że kzfry ale wyżej wspomniana osoba je wymieniała i nic to nie dało, wymieniała również cewke ponownie brak jakiejkolwiek reakcji.. 

Straszne są te szarpnięcia.. Ktoś gdzies wspomniał z emoze to być czujnik położenia walu korbowego.. Może ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy walnięty dawałby takie objawy? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności