Skocz do zawartości

Signum, Dziwne zachowanie klimatyzacji w trybie Auto, sterowaniem nawiewem i kierunkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, spędziłem dwa ostatnie dni na szukaniu po forach i nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mniej odpowiedzi dotyczącej klimatyzacji w naszych Signum/Vectra. 
mianowicie zastanawia mnie fakt jak działa klimatyzacja w trybie „auto” w naszych autkach. 
 

Ostatnio zrobiło się gorąco a co za tym idzie coraz częściej jeździmy na klimatyzacji. No i irytuje mnie fakt że klima wieje (tylko) z przednich kratek bocznych i środkowych jeśli jest ustawiony tryb „auto” (przez co zdążyłem już załatwić gardło). 
Zawsze starałem się używać klimy „na przednią szybę” i „na nogi” i spodziewałem się że w trybie auto będzie sterowało nawiewami tak aby równomiernie chłodzić całe auto a tu lipa. 
 

Opisze klika sytuacji. 
 

*Zima, tryb auto. Ogrzewanie działa równomiernie tzn. Po trochu na przednią szybę, trochę z kratek bocznych oraz na nogi (ze środkowych nie leci ciepłe)

 

*Lato, tryb auto. Chłodzenie działa tylko z bocznych kratek i środkowych. Na szybę w ogóle i na nogi w ogóle ?!?!?

 

jesli wejdę w menu i wybiorę kierunki nawiewu na góra środek i dół to leci ze wszystkich kratek , ciepłe jak i chłodne wiec mniemam że wszystkie czujniki są sprawne lecz niestety wtedy wyłącza się tryb auto… no i jak to w końcu jest.

 

Czy tak faktycznie ma być że ciepłe leci ze wszystkich poza środkowymi przy wyswietlaczu a zimne leci tylko z bocznych i środkowych bez nóg i szyby przedniej czy coś jest nie tak?

Czy można to jakoś zmienić żeby klima w trybie auto wiała ze wszystkich nawiewów w trybie auto a nie tylko środkowych ? Przecież w ten sposób będę całe lato chory :)

 

Bardzo proszę o wasze spostrzeżenia i porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie "auto" jeżeli całość jest sprawna - i wszystkie nawiewy są otwarte - jak sama nazwa trybu wskazuje automat steruje kierunkami i mocą nawiewu, aby jak najszybciej osiągnąć ustawioną temperaturę a potem ją utrzymywać, nie jest powiedziane że będzie używał wszystkich "kratek" - jedyne na co w tym trybie masz wpływ - ustawiasz z panelu temperaturę;

jeżeli manualnie ustawisz np. kierunki nawiewu lub moc wiatraka - wyłączasz tryb automatyczny;

żeby nie dmuchało Ci prosto w twarz i schorowane gardełko wystarczy delikatnie "odchylić" strumienie powietrza żaluzjami na nawiewach... chyba że lubisz wiatr we włosach, to pozostaje szaliczek na szyję ;)

z tego co pamiętam w trybie chłodzenia nawiewy na szybę nie działają, aktywują się przy dużej wilgotności powietrza lub wciśnięciu przycisku osuszania szyby; działają też w trybie "grzania";

od 11 lat używam automatycznej klimy w samochodach - zawsze w trybie "auto" - włączona jest nonstop lato/zima /temperaturę mam ustawioną 20-22 stopnie w zależności od nastroju/ - nigdy nie miałem problemów zdrowotnych z tego powodu;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności