Skocz do zawartości

Dołożenie Klimatyzacji do corsa c


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie pytanie, czy sprężarka klimy jak sie kreci silnik na ok 4 tys obrotów powninna wyć, poniżej tego nie robi, ładnie pracuje, przejmować się tym i udać się na sprawdzanie sprężarki czy olać bo to normalne?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, 

Chce rozeznać się w temacie. Auto ojca kupione jako nowe chyba w największej bieda wersji .

Chce dołożyć mu klimę.  Wiem Auto nie jest demonem prędkości i klima go bardziej zmuli ale to nie przeszkadza. 

Z tego co już znalazłem potrzebuje 

Sprężarki,

łapy mocującej, 

skraplacza ,

chłodnicy klimy

wentylatora

paska wielorowkowego 

Wiazki spod maski 

Wiazki spod deski 

Nawiewu (całego spod deski)

Panelu klimy 

Węży metalowo gumowych 

Jeżeli coś opuściłem dopiszcie. Wi sporo z tym roboty no ale cóż.  

Ma ktoś jakiś schemat jak podłączyć np węże.  Będę to składał na używanych/regenerowanych częściach 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dobra,pytanie. 

Czy każda corsa c ma czujnik kąta skretu?? Pytam bo kupilem sam dół wspomagania (silniczek i od krzyżaka do kolumny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość VectrDT

Witam, 

Udało mi się zdobyć wszystkie części do montażu klimy .

Wymieniłem ten cała puchę z nagrzewnica spod deski wiązkę na szczecie miałem przystosowana do klimy , wywierciłem otwory na skropliny . 

Pod maską założyłem weze (czekam na właściwy z wejściem na czujnik w wężu ) sprężarkę  chłodnice klimy oraz wymieniłem wentylator . 

 

I tak wszystko było by fajnie jakby wentylator ruszył a tu zero odzewu . 

Niestety  moja skrzynka bezpieczników nie jest przystosowana pod klimę.  

Z wiazki wentylatora ( z tej kostki ze skrzynki z bezp. )wychodzi taka kostka z 9 przewodami łączy się z drugą części skrzynki bezp. niestety nie mam tam   pinów . 

Pytanie

Czy wystarczy że dołożę brakujące piny czy muszę wymieniać całą wiązkę?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VectrDT

Tis juz zainstalowany. 

I faktycznie brakuje mi tych przewodów ,muszę je dołożyć.  Tylko właśnie jak to jest z wentylatorami chlodnicy??

Wiem że są wersję które mają osobno wentylator dla klimy i osobno dla wody . Natomiast jak to jest z wentylatorami  3 i 4 pinowymi ?? W zestawie dostałem 3 piny a zwiazka która kupiłem z 1.0 z klimatyzacja idzie wtyka z wentylatorem 4 pinowym . W czym tkwi różnica?? Ja miałem beż klimybto był 2 pinowy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności