Skocz do zawartości

Zbyt glosna praca silnika 1,4/16v benzyna(+LPG),Opel Meriva 2005r.


Gość kitu

Rekomendowane odpowiedzi

No trudno.Stało się.Po 10 tys.km juz go przycisnę(ma byc wymiana filtra gazu)-o ile auto wytrzyma te 10 tys.km u mnie.Nie jezdzę zbyt często-narazie boję się o te ewentualne popychacze ..

Porządnie mam zakonserwowany spod auta,na wierzchu tez jako tako wygląda,ma p/mgielne,jest to fajne autko-poprzednio miałem Punto 1,2/8v LPG.syn tez ma takie.

Chciałem wieksze i mocniejsze-kolega spod CHrzanowa podpowiedzial Merive.Kupiłęm za 5 tys.zł,w rozliczeniu dałem moje Punto.Było to w lutym b.r.

Chciałbym jeszcze ten silnik ogarnac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniesz.

Zadzwoń albo podjedź do Siemianowic , zrobią do porządku i będziesz się cieszył Merivką.

Ja jeżdżę nią od 2012 roku.

Nie narzekam.

Jedyny minus to pobór oleju.

Ale też ogarnąłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te popychacze-jesli trzeba wymienic-ile to bedzie kosztowalo?I co jeszcze  dodatkowo-uszczelki i inne.

Oni w serwisach to raczej nie polecają jakichś płukanek,wolą zarobic i wymienic to i owo.

Mnie tez sie dobrze jezdzi Merivą,ale powiem Ci że mam wyczulone ucho(doswiadczenie z Punto)i słyszę,że spod kierownicy są delikatne trzaski,chrząski podczas przejazdu z powichrowanej jezdni,np.po kamyczkach czy hasiu-żwirze.

W Punto było to wspomaganie,cos z silniczkiem...

To tyle moich uwag..Ogolnie chce jeszcze wylaczyc tzw.światłą dzienne,ktore sie wlączają po załączeniu silnika.

Chce zamontowac normalne dzienne Musze wejsc Opcomem i po podaniu pinu sprawdzic jakie sa opcje ,co sie włącza po załączeniu silnika.Narazie wlaczają sie mijania-ale bez lampek w tablicy rozdzielczej.

Szkoda mi uzywania żarówek halogenowych przy łądnej pogodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://opel.7zap.com/pl/car/x03/e/3/23-0/

Sprawdź po numerze

https://www.autoczescionline24.pl/oenumber/93174076.html

 

Robota to rozpięcie rozrządu , wyjęcie walków wymiana popychaczy a za jednym można od razu uszczelniacze zaworowe.

Za wymianę rozrządu mechanicy wołają ok 450 zł.

 

Ale na razie jedź do Siemianowic.

Niech to oglądną bo może się okazać że hałas jest np od braku katalizatora tzn jego bebechów.

 

Popychacze klepią jak diesel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche klepie jak diesel.Na zimnym silniku,na luzie.Pozniej jak ziwekszam obroty(w jakimś zakresie)to s lychac jakby np.była dziura w tłumiku...

Ale zobaczymy,co powie serwis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcoma,ale nie za bardzo znam sie na tych wynikach  i normach.Sproboje sprawdzic ,ale pewnie zrobią to w serwisie-za kase?

Narazie w poniedziałek umowię się na wizytę i się zobaczy co powiedzą.Moze nie każą zostawiac auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z obrotami-tylko jałowe czy zwiększac je stopniowo?

Postaram sie jutro sprawdzic opcomem,i zanotuje wyniki..

A dokłądniej jak powinno byc dobrze,a jaki wynik zły dla sond(o ile są z katalizatorami)?

Dzieki za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza, żeby ci nie mącić w głowie ma być bogata/uboga dość szybko, co pół sekundy - jest taka pozycja w blokach pomiarowych w opcomie.

Druga ma powoli zmieniać wartości, najlepiej w okolicach 400-700mV.

ale powoli, co 1-2 sekundy.

 

Jak drugą sondę wycinają z programu, to jest ustawiona prawie w połowie, u mnie to było 460mV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności