Skocz do zawartości

Wypalanie dpf


Gość egonik

Rekomendowane odpowiedzi

myślę, że tak bo początkowo Ci co sprzedawali mi ten silnik rozmawiali z moim mechanikiem i kazali mu coś tam pod ten napinacz podłożyć, ale koniec końców udało się dogadać z nimi tak, że to oni mi ten rozrząd zrobią jak się należy, mam za to fakturę na części na 2700 o ile się nie mylę, ale czy faktycznie coś było zrobione to nie wiem bo wiesz jak to z handlarzami bywa, aczkolwiek wszystkie uszczelnienia na silniku wyglądały na świeżo wykonane.

 

Cena dość potężna, ale zależało nam na kupnie silnika, który możemy wcześniej uruchomić i to był bodajże jedyny w internecie na tamten moment.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem kolejnym użytkownikiem astry z takim samym problemem. Wypalanie co 80km.  Problem zaczął się po aktualizacji softu dotyczącego poprawy i prawidłowej pracy DPF-a   w ASO . Wcześniej wypalał się co 300 km. Pojechałem do ASO z reklamacją.  Sprawdzili i u nich wszystko OK. Wypalanie jak zostało co 80km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie sytuacja wyglada następująco.

 

Wypalanie dpf co 80 km oddalem auto do mechanika, który stwierdził ze turbina ciągnie olej, zregenerował turbinę, zaczął wypalać się co 200km.

 

Ten wynik dalej mnie nek satysfakcjonował to kupiłem dodatek do czyszczenia DPF FORTE DPF CLEANER jest drogi bodajże 116zl za mała buteleczkę, ale zabijcie mnie nie wiem czy to pomogło po kilku wypalaniach z tym środkiem w zbiorniku DPF zaczął się wypalac 350-450 km przy jeździe wkoło komina, a jak jechałem do Niemiec (trasa blisko 1100km) to doszedłem nawet do 860 km przy prędkości max 140-150 km/h.

Obecnie auto wróciło już w ręce taty, którego nauczyłem monitorować dpf aplikacja. Obecnie jemu dpf wypala się co 300-400km przy jeździe wkoło komina. Tym razem do Niemiec jechał ojczulek i jemu tez dpf na autostradach wypalał się co około 700km. Jak dla mnie morał jest taki, ze ten dpf poprawna temperaturę pracy osiąga dopiero na autostradach, przy jazdach wkoło komina każdy wynik powyżej 300km powinien być satysfakcjonujacy.
 

Dodam tylko, ze u mnie nie była robiona żadna aktualizacja softu ani nic takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności