Skocz do zawartości

Wypalanie dpf


Gość egonik

Rekomendowane odpowiedzi

W około komina 600 kilometrów , temperaturę w okolicy 600 stopni da się uzyskać nawet na lokalnej drodze , kwestia dopracowania stylu jazdy w czasie wypalania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja próbowałem różnych stylów jazdy w trakcie wypalania na lokalnej drodze rzadko kedy przekroczył 500stopni, na autostradzie ledwo dochodził do 600stooni jak mocniej deplnąlem. Może to wada konstrukcyjna jakaś w moim aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie trzeba wykluczyć uszkodzone wtryskiwacze , odmę , turbinę i wszelakie nieszczelności, bo wtedy wypalanie dramatycznie szybko się powtarza 

Tu nie chodzi o mocniejsze depniecie , tylko o obciążenie silnika , wysoki bieg , niskie obroty 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Naturalnie trzeba wykluczyć uszkodzone wtryskiwacze , odmę , turbinę i wszelakie nieszczelności, bo wtedy wypalanie dramatycznie szybko się powtarza 

Dzisiaj wszedłem pod samochód i zauważyłem, że jest drobna nieszczelność na coolerze od strony wyjściowej. Na łączeniu aluminium z plastikiem jak popsikałem to na odpalonym silniku pojawiły się małe bąbelki.. Czy to przyczyna częstego wypalania DPF-a ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 21:29, bukakalke napisał:

Ten wynik dalej mnie nek satysfakcjonował to kupiłem dodatek do czyszczenia DPF FORTE DPF CLEANER jest drogi bodajże 116zl za mała buteleczkę, ale zabijcie mnie nie wiem czy to pomogło po kilku wypalaniach z tym środkiem w zbiorniku DPF zaczął się wypalac 350-450 km

Poszedłem tą drogą. Dodatkowo zakupiłem Cetan-R. Według mnie aktualizacja softu przez ASO spowodowała spadek temperatury spalin podczas jazdy i podczas wypalania DPF-a. Na lokalnej drodze tem spalin oscyluje ok. 150-240 stopni. Podczas wypalania to 350-400 stopni i chwilowo przez ok 0,5 min max 450 stopni.  Uważam, że to zdecydowanie za mało. Raz na drodze S przy 130km/ h  podczas wypalania temperatura skoczyła na 500stopni,  Po dodaniu tych środków temperatura spalin przeważnie utrzymuje się powyżej 200stopni. . Na razie przejechałem bardzo mało, ale będę obserwował. Opel po aktualizacji softu coś spieprzył i nie chce się do tego przyznać. Odradzam tę akcję.

Edytowane przez tadekfo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od ostatniego postu wyjeździłem 3 baki paliwa z dodatkiem cetanu. Wypalanie  co  200km, czyli jest postęp. Co prawda jest dużo cieplej i być może to jest przyczyna. Spalanie średnie spadło o 0,5 litra na 100km. Ważną rzeczą którą zauważyłem to ustanie dopalania cząstek nox w trakcie jazdy, Wcześnie potrafiło na odcinku 20km włączyć dopalanie z 5-7 razy na 5 s. Teraz tego nie ma. Po uruchomieniu zimnego silnika i przejechaniu ok. 5 km zapełnienie DPF-a wzrastało 10%, natomias teraz spada o 10% by za jakiś czas wzrosnąć do wartości  z uruchomienia silnika. Nie miałem jeszcze okazji przejechać dłuższego dystansu by poobserwować czy coś się zmieni. Cały czas monitoruję jazdę z opel monitor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to cos masz skopane. Temperatury wypalania powinny być wyzsze.  Samo włączam e się i wyłączanie tak częste też jest dziwne.  Egr softowo sobie wyłącz to też temperatury poleca w górę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności