Skocz do zawartości

Wypalanie dpf


Gość egonik

Rekomendowane odpowiedzi

Opel astra IV 1.6 CDTI 2014 r. Witam. Mam problem od jakiegoś czasu często wypala mi się filtr cząstek stałych,dodam że myślałem że winowajcą był kolektor wydechowy bo był pęknięty ale po wymianie dalej to samo.Co myślicie co to może być? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egonikczy kontrolujesz parametry DPFu, oraz ewentualne błędy w samochodzie, jakąś apką na telefonie, bądź bardziej zaawansowanym oprogramowaniem? Może warto zacząć od kontrolowania, zapełnienia filtra, przy jakim zapełnieniu się wypala, ile wynosi różnica ciśnień... przydałyby się informacje z podpięcia kompa i screeny z apek, żebyś trochę uściślił informacje. Osobiście polecam apkę OPL_Monitor, odczyta wszystkie parametry DPFu, a przy przyzwoitym interfejsie także błędy z wszystkich sterowników... poza tym inne apki: torque pro, carscanner, choć trzeba ręcznie dodawać PIDy. I jeszcze pytanie uzupełniające do pytań Marcina83: co ile wcześniej, a co ile teraz Ci się wypala? I jeszcze pytanie, jaki masz kod silnik-  B16DTH.
Jeżeli nie masz nic do monitorowania i odczytów parametrów, to jak chcesz możesz kiedyś podjechać do Bydzi i zobaczymy, co pokaże Twoja astra.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Witwj. Jaki masz tam przebieg?

I czy więcej jeździsz miasto czy trasy ?

230tys

7 minut temu, bogoes napisał:

@egonikczy kontrolujesz parametry DPFu, oraz ewentualne błędy w samochodzie, jakąś apką na telefonie, bądź bardziej zaawansowanym oprogramowaniem? Może warto zacząć od kontrolowania, zapełnienia filtra, przy jakim zapełnieniu się wypala, ile wynosi różnica ciśnień... przydałyby się informacje z podpięcia kompa i screeny z apek, żebyś trochę uściślił informacje. Osobiście polecam apkę OPL_Monitor, odczyta wszystkie parametry DPFu, a przy przyzwoitym interfejsie także błędy z wszystkich sterowników... poza tym inne apki: torque pro, carscanner, choć trzeba ręcznie dodawać PIDy. I jeszcze pytanie uzupełniające do pytań Marcina83: co ile wcześniej, a co ile teraz Ci się wypala? I jeszcze pytanie, jaki masz kod silnik-  B16DTH.
Jeżeli nie masz nic do monitorowania i odczytów parametrów, to jak chcesz możesz kiedyś podjechać do Bydzi i zobaczymy, co pokaże Twoja astra.

Z chęcią podjadę ,jaki koszt ?Wcześniej co 500 a teraz co 200 .nie wiem jaki mam kod silnika,jak to sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nr Vin można sprawdzić lub na silniku w okolicach rozrządu powinno być na naklejce lub głowicy.  Apki ogarniają 1.6? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden koszt, pogadamy, myślę, że zyskasz na wiedzy, a może nawet coś więcej... a ja sobie też zaspokoję ciekawość z możliwości odczytów z takiego modelu, kod można choćby sprawdzić w VINdekoderach, np. TU , albo TU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden koszt, pogadamy, myślę, że zyskasz na wiedzy, a może nawet coś więcej... a ja sobie też zaspokoję ciekawość z możliwości odczytów z takiego modelu, kod można choćby sprawdzić w VINdekoderach, np. TU , albo TU 

Edit: @Marcin 83 już apki ogarniają te silniki, no forum Insigni kolega Ping tworzy apkę, która już ten silnik oraz B20DTH ogarnia, zresztą byłem w grupce testerów tej apki. Można także w torque PRO odczytywać, jak ma się PIDy do tych silników, a są dostępne;). LINK do wątku o OPL_Monitor i LINK do apki

Edit2: @egonik odezwę się za chwilę na PW lub maila.

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Witwj. Jaki masz tam przebieg?

I czy więcej jeździsz miasto czy trasy ?

Jeżdżę głównie tras 80 km/h około 20 km i 40 eska przy prędkości 120/130 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skocz do Bogoesa na testy. Będzie jakaś wiedza. Może też być już tak że normalnie już swojej pojemności dpf nie ma z powodu spełnienia popiołem który się nie wypala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności