Skocz do zawartości

Moc silnika ograniczona


Gość Gaudi1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witajcie
To i ja dołączyłam dziś do tej grupy :)
Jadę sobie Corsą, rano - 12 i nagle komunikat "Moc silnika ograniczona" i żółta kontrolka się zaświeciła :(

spadku mocy nie odczułam /nie wiem czy to dobrze czy źle/ 
aż strach się bać jak do domu wrócę, bo do pracy dojechałam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

mam podobny problem z corsaE 1,4 z 2016r mam auto od nowości  pierwszy raz usterka wystąpiła w zimę rok po gwarancji ok15tys na liczniku- objaw-zapaliła się żółta kontrolka silnika i kod 84-ograniczona moc silnika ,ponieważ autem dojeżdża żona do pracy z ogrzewanego garażu w jedną stronę ok8km- nie było problemu, z powrotem auto stało na powietrzu, czyli w  chłodzie -po przejechaniu kilkuset metrów zapalała się żółta kontrolka silnika kod84 i moc słaba że nie można było jechać,podjeżdzałem wtedy  do niej zdejmowałem klemę na kilka sekund    i w ten sposób można było kilka dni pojeżdzić aż do powtórki tego samego- udałem się z tym do ASO Opel Skierniewice  stwierdzili uszkodzenie sondy lambda którą wymieniono  przejeżdziłem bez problemu do następnej zimy i z powrotem to samo  kupiłem nową sondę wymieniłem  przejeżdziłem do następnej to samo- zresetowałem klemą podjechałem do doświadczonego mechanika podpiął pod kompa i stwierdził ze wszystko jest w porządku i kazał podjechać gdy ta usterka wystąpi tylko jak chyba na lawecie  i tak jeżdżę resetując co jakiś czas klemą   nadmieniam że ta usterka występuje tylko zimą gdy auto jest na powietrzu dłuższy czas -Czy ktoś mógłby coś doradzić z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany komputer wykazał niskie napięcie pedału gazu,po wymontowaniu go przemylem,i podgiąłem delikatnie styki,od 3 tygodni nie ma problemu, demontaż i montaż pedału ok 0'5h aby wymontować, wyjąć kołek dysz nawiewu na nogi wyjąć dyszę,wkrętakiem odchylić zabezpieczenie wtyczki wyjąć ją odkręcić torkx25   dwa wkręty wysunąć do góry -zdjąć pokrywkę pedału podcinając zgrzania zaczepów odkręcić oś palca torxem 25 przytrzymując nakrętkę nasadką 7 znajduje się pod zaslepką to wszystko zamontować na odwrót 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności