Skocz do zawartości

Szarpanie podczas zmiany biegów


Gość lunamac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z moją corsą f. Mianowicie podczas zmiany biegów 1,2,3 i puszczania sprzęgła następuje standardowo "zasprzęglenie" następnie OK 1s przerwa i podczas dalszego odpuszczania jakby powtórne zasprzęglenie. Powoduje to niestety bardzo uciążliwe szarpnięcia. Problem można ewidentnie zauważyć podczas przyspieszenia od 0-100 gdzie po każdej zmianie biegów następuje szarpnięcie.

 Zaznaczę, że nie mam prawa jazdy od tygodnia i wiem jak puszczać sprzęgło. Dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba tak, serwis stwierdził że to skrzynia ale jak odmowilem zapłaty za wymianę:) wylali olej wlali ponownie. Odpowietrzyli sprzeglo i powiedzieli że ten typ tak ma i mam mniej agresywnie puszczać sprzeglo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dla rozjaśnienia sytuacji trochę więcej szczegółów?

jaka to skrzynia? bo w Corsie F manualnych są przynajmniej dwa rodzaje...

problem jest "od zawsze" czy pojawił się nagle, a może narastał w czasie użytkowania?

czy ktoś oprócz Ciebie jeździ tym samochodem - czytaj "czy problem występuje niezależnie od tego kto siedzi za kierownicą"?

jaki przebieg auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie podałem szczegółów. Skrzynia manual 6 biegowa. Silnik 1,2 turbo 100km. Autem jeździło już kilka osób posiadających inne marki i również twierdzą że coś jest nie tak. Ja dla porównania jeździłem takim silnikiem w peugeot 2008. Tam jest co prawda 130km ale również 1,2 turbo 3 cylindry i 6 biegow. Tam chodzi spokojnie bez tych szarpniec. Dziś jeden magik mi powiedział że te nowe silniki aby spełniać normy Eko mają jakieś takie odcięcie i musiałbym zmienić mapę żeby nie szarpalo ale dla mnie to jest już absurdalne.

Przepraszam nie podałem szczegółów. Skrzynia manual 6 biegowa. Silnik 1,2 turbo 100km. Autem jeździło już kilka osób posiadających inne marki i również twierdzą że coś jest nie tak. Ja dla porównania jeździłem takim silnikiem w peugeot 2008. Tam jest co prawda 130km ale również 1,2 turbo 3 cylindry i 6 biegow. Tam chodzi spokojnie bez tych szarpniec. Dziś jeden magik mi powiedział że te nowe silniki aby spełniać normy Eko mają jakieś takie odcięcie i musiałbym zmienić mapę żeby nie szarpalo ale dla mnie to jest już absurdalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 9k km czyli nowe auto ma 6mc. Mimo to ciezko przekonać serwis który twierdzi że tak ma być. Zresztą im się nie dziwię. Stąd moje pytanie czy jest jakiś forumowicz z taką corsa i podobnymi problemami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to przypadkiem nie taka sama skrzynia jak w 208/2008?

na początek - spróbuj do innego ASO podjechać..., albo poproś, żeby Cię demówką przewieźli... albo niech przynajmniej doradca albo szef mechaników przejedzie się Twoim wozem - z Tobą...

u mnie na parkingu pod robotą widuję dwie nowe Corsiny - jak zlokalizuję czyje to zapytam jak biegi chodzą....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super będę wdzieczny :). Ja jechałem z serwisantem powiedział że faktycznie mogą czuć "dyskomfort". Ale jak zostawiłem auto przejechał się nim jakiś mistrz serwisu i powiedział po tych zmianach i odpowietrzeniu sprzegla, że to 3 cylindry i d.... nie urywa no i lepiej nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kto kupuje 3 cylindry?

Jak już to 6 :)

Mało przykładów mieliśmy na corsie B trzycylindrowej, że tego badziewia się nie kupuje???

Kupuje się najbidniej 4 cylindry w turbo i o słusznej pojemności, a nie zabawki.

 

To taki mój prywatny komentarz do dzisiejszej motoryzacji.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz już nie kupisz innego małego auta które nie ma silnika od kosiarki. Puretech i tak jest myślę w miare. Co do samego silnika pracuje super, przyspiesza i jest naprawdę cichy. Tu jest pewnie jakaś głupota. 

Ja myślę że to coś ze sprzeglem. Ono może szarpnac jak z niego "strzele" i ok. Ale ono mi tak jak pisałem łapie jakby dwa razy. Puszczam ono łapie i powinienem odpuścić. Natomiast tu złapie ja odpuszczam a tu znowu jakby złapało. Tu jest właśnie ból bo jest to w różnych momentach i nie wiem jak to wyłapać.

 

P.S. jak masz 6 cylindrowke z salonu za 60k to zdradz mi markę:) już sprzedaje corsine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności