Skocz do zawartości

filtr stożkowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
za badrzo niedlugo zakladam stozek marki Jacky. Wiem ,ze opinii o stozkach jest tyle ilu ujezdzaczy fur wiec dyskusje w o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia (czy jakos tak)...pozostawie innym.

Zakladam stozek z tylko jednego powodu...tigra pieknie na nim mruczy...dzwiek jest niesamowity... podobny jaki wydaja silniki typy boxer...

 

nie licze na zaden przysrost mocu, momentu, wlosow na glowie itp....bo to wg mnie bajka...

 

pozdro :wesoly:

też mam w planach taki mod na wiosnę

ale jeśli już to robisz to załóż jakiś porządny K&N czy Kingdragon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

moj Ziom z TT ma wlasnie Jacky i to wlasnie ten tak rewelacyjnie mruczy...poza tym cena jest nieporownywalna...jakbym mial wiecej kasy to pewnie bylby K&N...ale kazdy grosz sie liczy...poza tym kupuje "golasa" - dolot i izolacje bede rzezbil sam metoda chalupnicza :wesoly:

 

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 21:42 ]

as6qt.jpg

 

tak to mniej wiecej wyglada bez izolacji od silnika...problemem sa tez rozne drobinki wpadajace przez dolot...ale kolega go "pierze" regularnie...w zimie w sumie przegroda izolacyjna nie jesty potrzebna...gorzej latem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
poza tym kupuje "golasa" - dolot i izolacje bede rzezbil sam metoda chalupnicza :wesoly:
ja podobnie, chcę po prostu sam się tym zająć i pobawić, a przy okazji co nieco zaoszczędzić :wesoly:

 

Co do samego filtra to uważam, że stożek to stożek i jeśli chodzi o "efekty dźwiękowe" to z każdym będzie podobnie. Osobiście wolę zainwestować jednak w jakiś lepszy, żeby mi się tam żadne syfy nie przedostawały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a przeczytaliście artykuły które wam podesłałem??? NIe zawuażyłem żeby tam ktoś testował wyrób polskiego prywaciarza typu JACKY, wręcz przeciwnie. Polecam zrobić test tak jak polecają Ci goście.... odrobine smaru przylepić wewnątrz kolektora ssącego, (tak żeby gdzieś go silnik nie wessał) przejechać 1000 km i zobaczyć ile syfu sie na nim osadzi podczas jazdy na stożku.... skoro KN przepuszcza kurz... to hehehe... nie trzeba nic dodawać jeśli chodzi o "markowo sportowe" filtry pojawiajace się na allegro...

 

wybór oczywiście należy do was, chcecie żeby wam buczało a silnik wpierdaczał kurz.... zakładajcie stożek i rura..... aczkolwiek dziwne podejście, płacić za wykanczanie własnego silnika ze względu na dźwięk.......

 

kasy nie zaoszczędzicie....... chyba że zostaniecie przy oryginalnym dolocie, gdzie filtry są tanie, układ dopasowany pod silnik i przede wszystkim SZCZELNE

 

PS

a wracając do smarowania filtrów "specjlanymi" olejami, to już sobie sami poczytajcie czy jest to takie cudowne, jak znajdziecie jakieś info to prosze o zamieszczenie na forum...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak juz robić dolot to prof w jakieś firmie zajmujacej sie tym, robiliśmy u kolegi w mazdzie 323f swaponawnej na KLZE dolot w firmie wąłsne eni pamietam w jakiej w wawie...koszt koło 400 zł, ale moje zdani ejst takie stożek czemu nie ale tzreba dbać o niego trochę wiecej i częściej niż o zwykły filtr pozatym jak już bym bawił sie lototem to cały bym zmienił , polerowane kanały, i zmieniony kształt ale te wszytskei zmiany powinny byc zrobnoine przez fachowców...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak jasne fachowców... a ja kolego swojego auta żademu fachowcowi nie oddam, ewentualnie będę czytał czytał i czytał i uczył się co ma na co wpływ i sam zrobie, nikomu nie pozwole eksperymentować z moim autem....

 

jeszcze raz namawiam was do artykułów, tam jest dokładnie napisane czym były smarowane filtry i na prawde nie można się niczego tam przyczepić.. nie jest to kwestia dbania o filtr....

 

 

a prosze bardzo.. skad się wziął u KNa pomysł żeby wprowadzić PRECHERGER???

 

http://www.knfilters.com/wraps.htm

 

czyżby ich filtry nie dawały sobie rady w warunkach skrajnego kurzu??? to dziwne bo standardowe filtry dają sobie z tym rade i to nieźle... jak to terraz wygląda.... kup filtr który jest naj naj... a następnie nakładaj na niego jakiś worek, bo jednak filtr który kosztował $xxx nie daje sobie rady z kurzem..... trywialne....

 

 

aaa jak nie sprawdzą sie na nich worki to jeszcze załóżcie gąbeczki... :wesoly:

 

http://www.knfilters.com/airforcewraps.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bc30se, no do niektórych rzeczy trzeba zwrócic sie do fachowców...ja naprzykąłd robiłem kolektor wydechowy i nawet jeśli był sporo przeczytał nie zaryzykowałbym zrobienia tego....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a to dziwne Bc30se....jeszcze w tym samym temacie na pierwszej stronie pisałeś

a z tym się akurat nie zgodze, stożki ne odbiegają niczym jeśli chodzi o szczelność od zwykłych filtrów, wina jest w tym że u nas ludzie nie mają zwyczaju moczyć ich w specjalnych olejach do tego przystosowanych...

 

tak szybko zmieniłeś zdanie pod wpływem kilku artykułów?? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Qrde, KTO otworzył temat?

Zaraz znów będzie jazda.

Ja wiem, że admin to pan i władca, ale przyczyny zamkniecia były jasne. Poza tym jeżeli uważaliście, że temat może coś jeszcze wnieść, to trzebabyło zacząć nowy wątek.

TAK SIĘ NIE ROBI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności