Skocz do zawartości

filtr stożkowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem jak to robia chlopaki przed wyscigami na 1/4 mili. Wywalaja filtr zakladaja ponczoche i zaklejaja wokolo tasma zeby nie spadla. A przed samym wyscigiem gasnica halonowa studza caly dolot i to im troche daje. Zmiana filtra to moze nawet wiecej zaszkodzic niz pomoc. Wazne sa zawirowania powietrza i jak ono leci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ja wlasnie wywalilem stozek i w koncu moge pojezdzic autem bez pedalu w podlodze. ???

Auto zaczelo sie elegancko zbierac w calym zakresie obrotow,a nie jak ze stozkiem od 3500. Co seria to seria. pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wywalilem stozek i w koncu moge pojezdzic autem bez pedalu w podlodze. ???

Auto zaczelo sie elegancko zbierac w calym zakresie obrotow,a nie jak ze stozkiem od 3500. Co seria to seria. pozdro

I tak robi wiekszosc chlopakow na forum astry coupe- wracaja do seryjnego bo lepiej silnik sie zbiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość lord_wiader

A co sądzicie aby tylko do puszki zrobić dolot z przodu

Takie a'la doładowanie dynamiczne. Możesz spróbować, ale do puchy będzie sie dostawać deszcz, pisaek i inne śmieci z drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Co do tego stożka to ja osobiscie montowałem stożek u kumpla w opel astra 1 który zakupiłem w specjalnym sklepie tuningowym za 550zł firmy już nie pamietam i był on przystosowany specjalnie do benzyny i do gazu i rezultat był taki ze samochód lepiej sie sprawował niż wczesniej i jeszcze lepiej na gazowni wiec to ja jzu nie wiem od czego to zalezy musisz prubowac najlepiej zakupci z paragonem jak bedzie co s nei tak bedziesz miał mozliwosc zwrotu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Pruszynski81

Panowie jestem nowy czytałem temat i mam pytanie jak taki stożek zachowywałby się z silnikiem 2.2 DTI wiem ze przyrostu mocy nie będzie ani całej reszty tylko zmieni się dzwięk ale czy zmieni się spalanie i czy może zaszkodzić to silnikowi i jego podzespołom prosze o wasze opinie i sugestie.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam takie pytanko ;)

 

Mam cały czas zamontowany filtr stożkowy i tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie jak go zdejmę na zimę i zamontuję z powrotem fabryczny. Chodzi mi o to że silnik będzie zaciągał mniej zimnego powietrza więc szybciej się będzie nagrzewał. I myślę że też będzie troszkę mniej palił. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności