Skocz do zawartości

Adaptacja żarówek LED


Gość Gizbern77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gizbern77

Witam. Chcę do swojej Zafiry B założyć żarówki H7 led, firmy NOVSIGHT. Żarówki te są dość długie bo mają z tyłu radiator, i wentylator. Pytanie moje: czy ktoś już zakładał i jak się do tego przygotować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a ja mam inne pytanie. Co Cię nakierowało na zamianę żarówek oryginalnych na ledowe w cenie średniej jakości h7 standardowych. Jakie są tego plusy ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Chińcyków Panie za grosze można tego oświetlenia dostać gazylion rodzajów... nic to, że może kilka świeci lepiej niż standard halogen, może kilka podziała dłużej niż miesiąc... no ale FULLLED - szmer, bajer, nowoczesność...;

 

a do autora:

skoro są długie, to rzeźba "dekielka" zamykającego gniazdo żarówki - trzeba go przerobić na taką "rurkę" z jednej strony zaślepioną - jeżeli Zafira ma reflektory rozwiązane podobnie jak Astra H /dostęp od nadkola/ to trzeba gibkie łapki mieć;

najpewniej będzie waliła błędem spalonej żarówki - są na to dodatkowe "przejściówki" - działają albo nie działają...;

zanim zaczniesz rzeźbić i strugać, poszukaj po necie czy ktoś konkretny model LEDów używa - dobrze przynajmniej na zdjęciach zobaczyć jak świecą "w realu";

no i zorientuj się jak w Anglistanie drogówka podchodzi do takich "przeróbek" - chyba żadne dostępne na rynku H7 LED nie mają jeszcze drogowej homologacji;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zafira ma takie samo mocowanie żarówki, jak astra to nie da rady.

Próbowałem u siebie i się poddałem.

A tanich nie kupiłem, bo ponad 2 stówki dałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gizbern77
21 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Witaj, a ja mam inne pytanie. Co Cię nakierowało na zamianę żarówek oryginalnych na ledowe w cenie średniej jakości h7 standardowych. Jakie są tego plusy ? 

Nakłoniło mnie poprawa jakości oświetlenia. Żarówki które chce kupić, są 2,5 razy droższe od Philipsa +200% światłą w poświacie lekko niebieskiej. A to są najmocniejsze, jakie można kupić halogenowe. Co do błędu, to mój samochód nie pokazuje spalonej żarówki, chociaż to jest wersja ELITE. Generalnie żarówki które chce zakupić, mają bardzo dobre rekomendacje.

15 godzin temu, ja37 napisał:

Jeśli zafira ma takie samo mocowanie żarówki, jak astra to nie da rady.

Próbowałem u siebie i się poddałem.

A tanich nie kupiłem, bo ponad 2 stówki dałem.

Hej, dlaczego się poddałeś, nie dało rady wyciąć otworku w gumowym dekielku, czy inny był problem. Bo z tego co widzę, to kostka elektryczna jest zaraz za dekielkiem. Te żarówki które chcę kupić, kosztują £45, za komplet.

Edytowane przez Gizbern77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gizbern77
34 minuty temu, adam1954 napisał:

Koledze wczoraj zabrali dowód za ledy.  To tak dla informacji

Ja mieszkam w Anglii, u nas nie ma takiego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizbern77 napisał:

Nakłoniło mnie poprawa jakości oświetlenia. Żarówki które chce kupić, są 2,5 razy droższe od Philipsa +200% światłą w poświacie lekko niebieskiej. A to są najmocniejsze, jakie można kupić halogenowe. Co do błędu, to mój samochód nie pokazuje spalonej żarówki, chociaż to jest wersja ELITE. Generalnie żarówki które chce zakupić, mają bardzo dobre rekomendacje.

Hej, dlaczego się poddałeś, nie dało rady wyciąć otworku w gumowym dekielku, czy inny był problem. Bo z tego co widzę, to kostka elektryczna jest zaraz za dekielkiem. Te żarówki które chcę kupić, kosztują £45, za komplet.

więc powtórzę - poszukaj przynajmniej w necie zdjęć świecenia tych LEDów - ale wstawianych przez użytkowników, nie przez sprzedawcę czy producenta - często gęsto okazuje się, że to co jest obiecywane nijak się ma do rzeczywistości, dodatkowo - na podstawie opinii użytkowników wyrażanych na innym forum - sporo H7 LEDów - szczególnie tych z "najbardziej białym" światłem bardzo kiepsko sprawuje się w deszczu i generalnie przy mokrej drodze...

 

co do wycinania otworu w dekielku - dasz radę to uszczelnić tak, żeby Ci tam wilgoć nie wlazła po pierwszym deszczu albo kilku wjazdach w kałużę??? można u Chińczyków poszukać "przedłużonych" dekielków do zamknięcia lampy albo samemu rzeźbić... jeżeli LEDy są z wiatrakiem, trzeba zorganizować naprawdę sporo miejsca "w tył";

poczytaj i popytaj userów, czy nie powodują zakłóceń w radiu;

 

PS.

jak się porówna to co podaje NOVSIGHT na swojej stronie internetowej np. z parametrami np. wielokrotnie droższych Philipsów Ultinon, to wychodzi, że to jakiś kosmoskosmos za super promocyjną cenę jest... no ale chińczyki tak mają ;);

tak czy inaczej - Twój pieniądz, Twoja decyzja...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam.

Ja wrócę do tej Zafiry B czy udało się  z tymi diodami H7 ? Bo właśnie chciałem wymienić i wszystko poszło sprawnie wielkość taka sama jak oryginał i zaczęły fajnie świecić dużo lepiej od halogenów i ładna granica  światło-cień tylko po 10 sekundach wyłączyły się całkowicie i błąd oświetlenie. po wyłączeniu zapłonu znów zaczeły świecić ale znowu po ok 10 sek wyłączenie i tak w kółko,  Czy można to jakoś wyłączyć aby komputer nie dawał błędu? Podobno można przez rezystory ale to po pierwsze większe zużycie prądu a po drugie jak piszą strasznie się grzeją. Może jest inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności