Skocz do zawartości

Jaki akumulator będzie lepszy ?


Gość darkow

Rekomendowane odpowiedzi

WItam !

szukam dobrego aku do mojej vectry b 1.8 LPG

 

wstępnie mam na oku takie 2 pozycje :

 

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/akumulator-yuasa-standard-12v-60ah-550a-prawy-plus/

 

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/akumulator-exide-excell-60ah-540a-prawy-plus/

 

co o nich sądzicie który będzie lepszy ?ewentualnie jaki inny polecacie? 

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytrzyma ta japońska dwa razy tyle co ten produkt?

Wątpię.

Jak wytrzyma pół do roku dłużej to ja wolę mieć nowego następnego Kozaka z gwarancją na następne dwa lata i to za pół ceny

A tym bardziej w VB i to benzynie

Dodam że mam dwa Kozaki w moich autach .

Jeden 3 lata i drugi 3.5 roku.

Nie wykazują żadnych oznak złej pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaki oznakami ale liczą się też inne rzeczy. Takie niektóre aku mimo że pali dobrze np zamiast pojemności z naklejki np 74Ah miewają czasem np 20Ah tylko.  Centra/ exide to już umnie spalona jest bo to liche aku. Bosch varta kiedyś był dobry. Do dziś ojciec jeszcze lata tdikiem z varta blue i juz będzie ponad 8 lat jak ma ten aku. Niestety te varty się popsuły. Chyba że varta agm najlepiej jeszcze z sygnatura merca jako OEM. 

 

Są owszem metody na tanie aku. Ja ram wolę jeśli już to ukraińskiego coś  np amege albo vesta forse. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Exide stracił zaufanie. Na tę chwilę kozak wjeżdża za każdym razem gdy trzeba zmienić. Mam w okolicy 3 przedstawicieli z tymi akumulatorami , jak do tej pory nie zawiodłem się na nich. Na net też mają bardzo przyzwoite opinie. Na dziś dzień około 10 akumulatorów było wymienianych czy w rodzinie czy u znajomych. Na teraz jest Ok. A że kosztuje połowę "markowego" to nie ma co się zastanawiać . Z tymi ukraińskimi nie miałem nigdy do czynienia , ze względu że nie było potrzeby szukania czegoś innego od czasu kozaka

 

IMG_20220209_204059.jpg

IMG_20220209_204015.jpg

IMG_20220209_203900.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z mojego golfa Bosch o którym nie pamiętałem jakie na oznaczenia. Jest w technologii AGM, taki mi dobrali .

Wesol czym się różni taki akumulator od zwykłego, niby ma płytki mocniejsze , cena od zwykłego razy 2, no i czy auto że start stopem ma inny sposób ładowania ? U siostry ten sam silnik, z tym że po kastracji start stopu, dpf-a i EGR. Tam siedzi kozak ( 72Ah, 700A), i u mnie i u niej żadnych problemów nie ma ( problem z altkiem rozwiązany , gość wsadził bebechy które nie pasowały do mojego alternatora) 

Przy kastracji start stopu zmienia się sposób ładowania ? Czy zależy jak kto robi ?IMG_20220215_114650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności