Skocz do zawartości

Combo C 1.3 CDTI - Tempomat


Rekomendowane odpowiedzi

A do dobrego pinu wpiąłeś w złączu X45.? Pin  2 musi być. 

Tak jak pisałem: sprawdź op-comem w blokach pomiarowych czy zmienia sie status czujnika. Bo może sie okazać, że przewodzik ze sterownika silnika nie jest dociągnięty do złącza X14 pin nr 3. A to przez to złącze idzie kabelek z czujnika sprzęgła do sterownika silnika - złącze X47 pin 22. Ale to diesel więc chyba jest. To bym też sprawdził mimo wszystko. Na fotce co zaznaczyłeś, obok po lewej to złącze x14. Jak wszystkie kabelku są to nie ma bata-musi być gdzieś przerwa. Albo czujnik uszkodzony. 

IMG_20220224_130026.jpg

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 10 razy sprawdzałem i upewniałem się czy to na pewno będzie pin 2. W Gniezno wspinalem goldpiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? W blokach pomiarowych widać zmieniający się status czujnika? Sprawdź bezpiecznik nr 40, potem zmierzyłbym, czy po zapłonie jest 12 V na kablu co idzie od  czujnika sprzęgła do sterownika silnika. Nie ma rzeczy niemożliwych. Albo kabelkologia niekompletna albo przerwa gdzieś jest. Jeżeli jak twiedzisz, od strony programowania wszystko ok, kabelki ok to musi działać. Tu masz jeszcze droge od bezpiecznika F40 kabla zasilającego czujnik sprzęgła(S41) do sterownika silnika. Sprawdź ciągłość tego kabla bo to dziwne jest że nie działa. 

Screenshot_20220224-133716.jpg

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie podłączyłem kompa i tak to u mnie wygląda. Co zauważyłem że w bloku pomiarowym kiedy wciskam hamulec zmienia się na aktywny, natomiast w sprzęgle jest Aktywny a po wciśnięciu sprzęgła zmienia się na nieaktywny. Ten kabel który prowadziłem z 2 pinu x45 do manetki chyba nie musi być jakiś mega gruby prawda? 

received_370334854606228.jpeg

received_900573537289563.jpeg

received_374446054494064.jpeg

Edytowane przez biskvp
Błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Teraz oglądam to wejście x14 i w tej czarnej klamrze nie ma nic w pinie 3 natomiast w podstawie wystaje drucik.

received_641557820451620.jpeg

Edytowane przez biskvp
Dubel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz winowajce. Nie ma dociągniętego kabelka w tej części-od tego złącza x14 do sterownika silnika. 

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po wciśnięciu zmienia się z aktywny na nieaktywny.

I dokąd mam poprowadzić ten pin3 z x14? 

Bo pin 2 z x45 mam poprowadzony do manetki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, peplunio napisał:

Nie ma dociągniętego kabelka w tej części-od tego złącza x14 do sterownika silnika. 

A nie czasem od czujnika sprzęgła.

Według schematu bolec to sterownik a żeński to czujnik

2022-02-24_194650.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pinu 3 x14 do sterownika silnika złącze x47 pinnr 22. To w takim razie jak jest kabelek to musi być inna przyczyna, że tempomat nie działa. Ale wiesz, tempomat działa dopiero po siągnięciu 40 km/h więc na postoju nie zadziała. No chyba, że już sprawdzałeś w czasie jazdy i nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności