Skocz do zawartości

Ogrzewanie na panele podczerwieni.


Navia

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, WariatPSM napisał:

Serio Marcin piszesz, że przy zalaniu brali pod uwagę inne aspekty ubezpieczenia?

A no pewnie. Jak mają zapłacić 10,20,30 tysięcy a mogą nie wypłacać myślisz że się będą zastanawiać. ? Mieszkanie musi spełniać wymogi prawa budowlanego. Inspekcja kominiarska raz w roku, inspekcja elektryczna raz na 5 lat. Jak z autem. Nie masz przeglądu,  nie dostaniesz pieniędzy z polisy . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie w umowie, chyba Uni*a jest zapis, że elektryczna raz w roku i co trzy miesiące jeśli palimy węglem :( Wrócę na stare śmieci to się rozeznam tak żeby było dobrze.

 

Wracając do tematu, przegląd grzejniczków warto sprawdzić. Ale znowu z tymi cenami to jest dramat, zaraz będą wsadzane kozy i co pod ręką to do spalenia, ciekawe ile to jeszcze potrwa aż ktoś pęknie. To nie są czasy na nasze zarobki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz widzisz jak firmy ubezpieczeniowe bujają . Tylko podpisz zapłać i nie przychodz, bo jak przyjdziesz to i tak z niczym wrócisz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WariatPSM napisał:

Adam piszesz o wentylacji mechanicznej, jest zapadka w kominie wentylacyjnym i po rozszczelnieniu czy otwarciu okna dopiero robi się "cug" (dobrze napisane? :D ).

Nie mam klapki.

Nie mamy nawet wkładów w kominie .

Okna plastikowe i drzwi szczelne .

Przy ocieplaniu bloku zakleili kratki wentylacyjne które mieliśmy w kuchni pod oknami.

I nikt się do tego nie przyczepił

Sam sobie w oknach zamontowałem nawiewniki

Ze 30 lat temu kominy były w środku ,,szlamowane ,, i do tej pory nic z nimi nie było robione.

Zgodnie z przepisami co roku mamy kominiarza i co pół roku mamy gościa do sprawdzenia szczelności gazu.

Kominiarz  kilkanaście  lat temu robił problemy to podpisali umowę z inną firmą kominiarską która problemów nie robi.

 

Gaz  jako pierwszy z lokatorów załatwiałem bo byl podciągnięty pod blok .

Pamiętam jak sie komiarz wił że mam za małą łazienkę kubaturowo.

Ale wszystko załatwił sprawny monter gazu.

Też do obioru sprowadził sobie takiego kominiarza który nie robił większych problemów.

Ale zasada z kolei jest taka że ja pilnuję sobie sprawności , sam czyszczę swoje kominy( w mieszkaniu oczywiście:D).

Jestem że tak powiem świadomym użytkownikiem.

Natomiast z różnymi śturmokami którzy mają i używają bo musi dzialać to może być różnie

Tak jak Marcin pisał

 

5 minut temu, Marcin 83 napisał:

No to teraz widzisz jak firmy ubezpieczeniowe bujają . Tylko podpisz zapłać i nie przychodz, bo jak przyjdziesz to i tak z niczym wrócisz .

Kolega sie sądził bo miał ubezpieczenie od powodzi , pożaru itp.

Miał być full wypas.

Gdy pękł wał i dom zalało to się okazało że zalanie miało być 1> a u niego było 80 cm więc odszkodowanie mu się nie należy.

Sądownie dopiero doszedł do wypłacenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ja mimo wszystko nawet u mamy jest czujnik czadu. Piec w piwnicy, a czujnik na parterze w pokoju zaraz przy drzwiach do piwnicy, jak kiedyś wrzucaliśmy taki gorący popiół do takiego kociołka przy piecu to czujnik zaczął piszczeć i pokazywać minimalne wartości. Babcia szwagra zaczadziła się w łazience a czujnik mieli dymu a nie czadu...

 

Wszystko co potrzebuje tlenu do spalania i jest w małych pomieszczeniach bez odpowiedniej wentylacji to niesie zagrożenie. U nas w bloki jest C.O. miejskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może opiszecie kto czym ogrzewa i jakie koszta się z tym wiążą w skali miesięcznej ? 

Przy tak niestabilnym rynku węgla i gazu chyba trzeba będzie szukać jakichś alternatyw. 

U mnie miesięcznie w okresie grzewczym idzie około tony ekogroszku, tak plus minus. Około 200 m2 chałupa bez ocieplenia . Poddasze również nieocieplone .

Na Śląsku ceny groszku:

dwa miesiące temu 1100

miesiąc temu 1300

w tym tygodniu 1800. 

Dodam że w "normalnej" sytuacji płaciłem za tonę workowanego w okolicy 800 zł. O kaloryczności 29 J. 

Dostępność na rynku raczej średnia. Trzeba kilka telefonów wykonać.  Dzwonisz ,za dwa trzy dni dowóz. 

Ale sytuacja się zmienia na gorszą

Tam gdzie zawsze kupowałem koszt 2100. 

 Na części składówe trzeba czekać bez gwarancji ceny .

Zakupy węgla poprzez stronę PPG tak szumnie zapowiadane , to jakaś fikcja i matrix. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.03.2022 o 17:57, adam1954 napisał:

Tak to wystaje ze ściany

A jest jakiś przepis ile to ma być od okien i ile wystawać?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mieszkam w bloku i mam jak na zdjęciu powyżej to nie mogę mieć kotła którego moc jest większa niż 5kW. Ale przecież mniejszych nie ma ?

 

Mamy mieć założony ten: https://www.saunierduval.pl/dla-uzytkownikow/produkty-i-systemy/thelia-condens-9664.html

To jest seria 25 -A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności