Skocz do zawartości

Opel signum 2.2 direct 2006 nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, WariatPSM napisał:

Nie chcę cię straszyć ale mogli uszkodzić nawet ECU, teraz będzie zabawa i szukanie igły w stogu siana. Oddać do elektryka kumatego i powiedzieć, że spawali i co było robione.

 

Jeśli jest możliwość to sprawdzić ciśnienie na listwie, czy w ogóle dochodzi paliwo, iskrę na świecy i sam wygląd świec.

 

Możesz nagrać też film z komory silnika przy próbie odpalenia.

Iskra na świecach jest I świece też w porządku.  No a co do ciśnienia nie mam pojęcia tu w okolicy ciężko jest z elektrykiem jedynym gościem który coś kuma więcej z instalacjami to tylko od gazu bo zakładał kiedyś rodzicom w golfie . To są okolice inska 

Edytowane przez Paulina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chociwel/Łobez/Ińsko trójkąt Bermudzki, raczej na tej trasie nie jeżdżę od dawna. Mam znajomego w pracy z Łobza i zapytam czy nie zna jakiegoś magika w okolicy. Gość co zakłada instalację też musi trochę się znać na fachu, oni wpinają instalację gazu w instalację samochodową, może warto spróbować na początek.

 

Ińsko piękne jezioro, woda czyściutka, wolę jechać tam jak na Bałtyk czy Miedwie :D Co do Miedwia to Żelewo bo nie trzeba iść kilometra żeby popływać na głębszej wodzie niż do pasa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, WariatPSM napisał:

Chociwel/Łobez/Ińsko trójkąt Bermudzki, raczej na tej trasie nie jeżdżę od dawna. Mam znajomego w pracy z Łobza i zapytam czy nie zna jakiegoś magika w okolicy. Gość co zakłada instalację też musi trochę się znać na fachu, oni wpinają instalację gazu w instalację samochodową, może warto spróbować na początek.

 

Ińsko piękne jezioro, woda czyściutka, wolę jechać tam jak na Bałtyk czy Miedwie :D Co do Miedwia to Żelewo bo nie trzeba iść kilometra żeby popływać na głębszej wodzie niż do pasa :)

A dokładniej sulibórz koło głębokiego jednostki wojskowej . A co do inska oczywiście tam jest cudownie prawie co weekend tam jestem . Jutro będę miała więcej czasu to popatrzę sobie mechaników miałam jednego zaufanego ale zaczęłam mu na ambicje zabardzo wyjeżdżać i chyba się obraził bo przestał telefon odbierać ode mnie ale cóż jak nie ten to inny mam mechanika dobrego ale on w Niemczech siedzi teraz i tam pracuje więc z nim ciężko.  A teraz zaufać komu kolwiek to wolę sama wydać kasę  na cały sprzęt i sama sobie zrobić niektóre rzeczy robię sama wymieniam olej czy Klocki chamulcowe albo amorki skrzynie nawet wymieniałam z kuzynem w golfie 4 i sprzęgło więc wszystkiego idzie się nauczyć.  

Edytowane przez Paulina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WariatPSM napisał:

Nie chcę cię straszyć ale mogli uszkodzić nawet ECU, teraz będzie zabawa i szukanie igły w stogu siana. Oddać do elektryka kumatego i powiedzieć, że spawali i co było robione.

 

Jeśli jest możliwość to sprawdzić ciśnienie na listwie, czy w ogóle dochodzi paliwo, iskrę na świecy i sam wygląd świec.

 

Możesz nagrać też film z komory silnika przy próbie odpalenia.

 

A daj jeszcze namiar na siebie, może będę miał trasę w okolicy i podjadę na chwilę. Tylko też nie mam za bardzo teraz kompa bo Delphi wysypał się... Na początek jaka miejscowość, a reszta PW.

Był dziś znajomy mechanik stwierdził że uszkodzili mi właśnie sterownik 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marcin 83 napisał:

No to ładny "zbieg okoliczności" 

 

47 minut temu, Marcin 83 napisał:

No to ładny "zbieg okoliczności" 

Cudowny wręcz.  Znajomy już bez podłączenia kompa powiedziałam mu co się działo z autem zanim zgasł totalnie to odrazu powiedział że to sterownik . I potem wszystko się okazało sterownik spalony doszczętnie mówił mój znajomy że dobrze ze jeszcze się nie podpalił. A jeszcze muszę wymienić złącze elastyczne przy tuminku i znowu spawanie ale szukam teraz na zacisk ale ciężko dostać. 

Edytowane przez Paulina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adam1954 napisał:

No to teraz ja bym nie odpuszczał i wołał od nich naprawy

No oczywiście że tak będę robić.  Czemu ja mam naprawiać coś co nie zepsuło się z mojej winy czy że poprostu się zużyło i trzeba wymienić tylko wiadomo że przez ich spawanie niezabezpieczenie prawidłowo auta spalili mi sterownik 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak złącze robiłem przed DPFem to rozłączałem spod kolektora ssącego i od DPF trzy śrubki. Spawane poza samochodem. Unikać spawania, a jak już progi trzeba robić to całkowicie rozłączyć akumulator i jak najbliżej podpinać masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności