Skocz do zawartości

Opel signum 2.2 direct 2006 nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem posiadaczka opla signum 2.2 direct benzyna rok 2006 . Problem w aucie zaczęło się od tego że oddałam auto do mechanika aby mi przyspawali łapy od tumnika i się zaczęło wyjeżdżam z warsztatu auto straciło moc nie przyspieszal jak wcześniej (155koni ) odpalał jechać jechal ale miał problem z przyspieszeniem od dwóch dni przestał odpalać wgl go nie kręci akurat zostało sprawdzone i nic olej wymieniony filtr paliwa I wszystkie inne wymienione  3 mechaników stwierdziło że to przepływomierz został dziś wymieniony i dalej nie odpala.  Ręce mi opadają.  Myślimy nad sonda lambda , cewka zapłonowa lub w najgorszym przypadku pompa paliwa proszę o sugestie bo już nie mam siły do tego . 

Ps. Nie wyświetla się żaden błąd na tablicy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A mechanik przy spawaniu odłączył akumulator , lub dał zabezpieczenie przepięciowe ? Jeśli nie to mogło dojść do uszkodzenia elektryki, elektroniki i teraz szukanie wiatru w polu. Jeśli na tablicy nie masz błędów to sprawdź jeszcze na kompie. Zbyt rozległy temat żeby coś doradzać. Pompę możesz sprawdzić czy podaje ale to wstępna diagnoza , bo kluczowe jest ciśnieniem. Martwi mnie że przestał kręcić, ale to może być kumulacja jakiegoś błędu lub zwarcia. 

Po włożeniu innego Aku zaczął kręcić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin 83 napisał:

A mechanik przy spawaniu odłączył akumulator , lub dał zabezpieczenie przepięciowe ? Jeśli nie to mogło dojść do uszkodzenia elektryki, elektroniki i teraz szukanie wiatru w polu. Jeśli na tablicy nie masz błędów to sprawdź jeszcze na kompie. Zbyt rozległy temat żeby coś doradzać. Pompę możesz sprawdzić czy podaje ale to wstępna diagnoza , bo kluczowe jest ciśnieniem. Martwi mnie że przestał kręcić, ale to może być kumulacja jakiegoś błędu lub zwarcia. 

Po włożeniu innego Aku zaczął kręcić ?

Niby odłączyli stwierdzili ze to zbieg okoliczności ale moim zdaniem wcześniej miałabym jakie kolwiek objawy a auto śmigało bez problemu jestem kobietą i o auto dbam bardziej niż o faceta wszystko wymieniane na czas sprawdzane kilka razy zanim gdzie kolwiek wyjechałam samochodem jak był podłączony pod taki zwykły komputer to pokazywało przepływ powietrza -075  wiec nie wiem co jest grane teraz wyciągam pompę paliwa żeby ja sprawdzić ale ogólnie ja słychać że się załącza . Nie wkładałam innego aku ale dzięki zaraz to sprawdzę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paulina napisał:

Ps. Nie wyświetla się żaden błąd na tablicy 

Jeżeli po spawaniu taki coś występuje to ja bym odpiął ten tłumik spawany i sprawdził czy pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Ja zrozumiałem że tłumik był jaki był i tylko łapy dospawane bo puściły 

Tak tumniak był dobry tylko łapy dospawane bo puściły 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jest w środku tłumika.

Czy nie zatkany .?

8 godzin temu, Paulina napisał:

wgl go nie kręci

Ale nie doczytałem że piszesz o kręceniu rozrusznikiem.

Nie reaguje na kluczyk?

Sprawdził bym na początek przekaźniki K79  i K4  oraz bezpieczniki F2 i F7

8 godzin temu, Paulina napisał:

jak był podłączony pod taki zwykły komputer to pokazywało przepływ powietrza -075 

Jeszcze raz napisz co pokazywało?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina, nawet nie czytam.

Bo w tytule tematu się chwalisz autkiem.

Ja swoim sie nie chwalę, bo nie muszę.

Jak tytuł nie będzie chwaleniem się, to poczytam.

 

 

Hehe, chwalenie takim starym strupem hehe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Aku włożyć?  Podpinalas pod jakiś program z tego co widzę skoro jakie odczyt z przepływomierza podałaś, a czy zrobiłaś skanowanie pod próbą wyczytana błędów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Udało się Aku włożyć?  Podpinalas pod jakiś program z tego co widzę skoro jakie odczyt z przepływomierza podałaś, a czy zrobiłaś skanowanie pod próbą wyczytana błędów ?

Ta wszytsko jest dobrze sprawdzone wszystkie bezpieczniki wszystko co było można miernikiem wszędzie jest pięknie prąd.  Była próba ale niestety nic się nie wyświetlało wczoraj kazano mi znaleźć czujnik polozenia walu i go sprawdzić a jak nie to sprawdzić rozrząd.  Ja auto mam półtora roku nie patrzałam wcześniej w rozrząd więc cholera wie jak dbali wcześniej o auto . Jak to się mówi jak się dba tak się ma więc nie mam pojęcia jak to było wcześniej w książkach niby jest opis z Niemiec że był sprawdzany ale wpisać to sobie każdy może 

23 godziny temu, adam1954 napisał:

Pytanie co jest w środku tłumika.

Czy nie zatkany .?

Ale nie doczytałem że piszesz o kręceniu rozrusznikiem.

Nie reaguje na kluczyk?

Sprawdził bym na początek przekaźniki K79  i K4  oraz bezpieczniki F2 i F7

Jeszcze raz napisz co pokazywało?

 

Napisałam już ale napisze jeszcze raz wszystkiego bezpieczniki zostały sprawdzone każdy pi koleji żeby niczego nie przeoczyć wszystkie są dobre . Przy przekreceniu kluczyka nie reaguje wgl silnik jedynie słychać takie cykanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności