Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 3 tygodni jestem posiadaczem Opla Mokki z 2014 roku w deaslu 1.7 CDTI. Mam problem z hamulcami, mianowicie jak auto stoi kilka godzin to tak jakby się blokowały, muszę porządnie do samego końca wcisnąć pedał hamulca czasami kilka razy i jakby "puszcza", klocki, tarcze, cały układ hamulcowy widać, że wszystko było wymieniane więc nie wiem czy ktoś już miał ten problem wcześniej nie mam pojęcia, ale po powrocie czasami czuć, że wszystko jest gorące. Druga sprawa, że pedał hamulca mogę podnieść nogą do góry tak jakby był "luźny". Samochód po raporcie DNA był wzywany na akcje serwisową, w raporcie jest taka informacja (przetłumaczone przez Google więc trzeba pewnie brać poprawkę na tłumaczenie-dodam na końcu) ". Serwis Opla w Polsce stwierdził, że skoro nie ma żadnej aktywnej akcji serwisowej to pewnie na niej był, to było wezwanie w roku 2021 więc samochód miał już 7 lat pytanie czy jego właściciel na takowej akcji był, tego się nie dowiem. Z góry dziękuję wszystkim za rady bo nie mam pojęcia o co chodzi, a zaraz czeka mnie trasa 600 km tym autem z małym dzieckiem na pokładzie. 

Edit zapomniałam dopisać do tego mam problem z bijącym jakby kołem, ale opony kupiłam wszystkie nowe, felgi są sprawdzone wyważone w dwóch różnych wulkanizacjach. 

PEDAŁ HAMULCA MOŻE POTENCJALNIE ZAKLESZCZYĆ SIĘ W WYNIKU WYSOKIEJ TEMPERATURY WE WNĘTRZU POJAZDU, POWODUJĄC WŁĄCZENIE ŚWIATEŁ HAMOWANIA BEZ NACISKANIA PEDAŁU HAMULCA.

PRZEPROGRAMOWAĆ ELEKTRONICZNY MODUŁ STERUJĄCY HAMULCA (EBCM), ABY UMOŻLIWIĆ WYŚWIETLANIE KOMUNIKATU OSTRZEGAWCZEGO

 

Edytowane przez Paulina1994
Dopisanie treści

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 minut temu, Paulina1994 napisał:

ale po powrocie czasami czuć, że wszystko jest gorące

Co jest gorące?

Tarcze hamulcowe?

Jedź do mechanika jak najprędzej bo na trasie może Ci hamowania braknąć .

16 minut temu, Paulina1994 napisał:

Druga sprawa, że pedał hamulca mogę podnieść nogą do góry tak jakby był "luźny"

Może być zapowietrzony albo masz uszkodzoną pompę w pedale lub serwo.

 

Jednym zdaniem mechanik musi to oglądnąć co jest zepsute

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adam1954 napisał:

Co jest gorące?

Tarcze hamulcowe?

Jedź do mechanika jak najprędzej bo na trasie może Ci hamowania braknąć .

Może być zapowietrzony albo masz uszkodzoną pompę w pedale lub serwo.

 

Jednym zdaniem mechanik musi to oglądnąć co jest zepsute

Tarcze hamulcowe, a felgi są czasami ciepłe, ale to nie jest ciągle, ale np to się dzieje co któreś odpalanie np co kilka dni 4-5 dni ma taką "akcje", a później znowu spokój. Mechanik oczywiście auto zobaczy, ale czekam na termin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierował bym się w kierunku braku użycia lub użycia złego smaru w układzie hamulcowym, lub jak gdzieś tu Arkos pisał że jarzma zrobione z jakiegoś lichego materiału  i lubią się wyrabiać. Trzeba by to zaobserwować. Co do pedału hamulca , serwo lub luzy na czopie który w niektórych oplach też sprawiał problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paulina1994 napisał:

ale to nie jest ciągle, ale np to się dzieje co któreś odpalanie

Odpalanie nie ma wplywu na nagrzewanie się tarcz tylko jazda.

Hamulce do sprawdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin 83 napisał:

Kierował bym się w kierunku braku użycia lub użycia złego smaru w układzie hamulcowym, lub jak gdzieś tu Arkos pisał że jarzma zrobione z jakiegoś lichego materiału  i lubią się wyrabiać. Trzeba by to zaobserwować. Co do pedału hamulca , serwo lub luzy na czopie który w niektórych oplach też sprawiał problem

Luzy na czopach-wyjasnisz bliżej lajkowi proszę ? :) Mąż mówi, że teoretycznie tam jest wszystko nowe tarcze, klocki, prowadnice, jarzma niby też ok, a pompa robiła by takie "akcje"? Wcześniej miałam Opla Astrę H od 7 lat tylko w benzynie 1.8 i naprawdę zero problemów z nią i poszłam znowu w Opla, ale tym razem deasel i chyba już będę miała mniej szczęścia :/

Teraz, adam1954 napisał:

Odpalanie nie ma wplywu na nagrzewanie się tarcz tylko jazda.

Hamulce do sprawdzenia.

Chodziło mi o to, że to blokowanie się hamulców ma miejsce co któryś wyjazd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paulina1994 napisał:

Chodziło mi o to, że to blokowanie się hamulców ma miejsce co któryś wyjazd. 

Własnie blokowanie może być powodem że się grzeją tarcze.

I powodem tego mogą być jarzma .

To że wymienione to nie świadczy że dobrze działają.

Mogą się też blokować klocki bo za sztywno siedzą w prowadnicach .

 

 

Pompa trzyma pedał .

Jeżeli pedał możesz ręką podnieść to znaczy nie wraca na swoją pozycję .

Trzeba go oglądnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik zobaczy. Jedni wymieniają i popsikaja tylko zmywaczem do układu (albo nawet to nie) a inni czyszczą i jarzmo i prowadnice i smarują. Wiadomo najwięcej na tym czasu schodzi a płatność praktycznie taka sama. 

Co do jarzm , wyrabiają się otwory w których prowadnice pracują. Może potem zacisk krzywo chodzić. Może wystarczy wszystko sumienni wyczyścić i nasmarować. Ale to już na żywo do oceny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Mokki czy wy możecie ten pedał hamulca podnieść parę cm w górę ? To nie jest tak, że on opada on trzyma się na pewnym etapie sztywno, hamuje dobrze na te 3 tyg jazdy, ale co mnie dziwi, że mogę go ręką unieść, mechanik nie widzi tam problemu i nie wiem czy szukać kolejnego czy co 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 20:05, adam1954 napisał:

Własnie blokowanie może być powodem że się grzeją tarcze.

I powodem tego mogą być jarzma .

To że wymienione to nie świadczy że dobrze działają.

Mogą się też blokować klocki bo za sztywno siedzą w prowadnicach .

 

 

Pompa trzyma pedał .

Jeżeli pedał możesz ręką podnieść to znaczy nie wraca na swoją pozycję .

Trzeba go oglądnąć.

Mówiłam mechanikowi o tej pompie, ale zlał temat już drugi z rzędu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności